Skocz do zawartości

Kino domowe do 30m2


kawah

Recommended Posts

Witajcie,

Przeglądam to forum od pewnego czasu. Dało mi wiele cennych informacji, jednak założyłem konto aby uściślić mój wybór konkretnie. Jest nieco inny niż pozostałe

Mianowice ogólne założenia:

1. Pomieszczenie: ok 30m. Jest to salon połączony z kuchnią. Z Czego całe kino będzie zawarte na obszarze ok. 12m.

2. Budżet: ok. 5000 zł ale liczę tu system bez kolumn przednich :) Czemu? O tym dalej

3. Nowe czy używane: Obojętne

4. Sprzęt towarzyszący: No właśnie. W kinie źródłem będzie laptop lub jakiś media player. Na razie telewizor w przyszłości projektor. Ale w systemie chce mieć także stereo.

 

Przeczytałem wiele wątków gdzie zrozumiałem, że nie mam czego szukać w stereo w kinie domowym. Więc będzie jeszcze wzmacniacz klasyczny. I to w tym przypadku uwzględniam kolumny przednie, które będą grały także w kinie kiedy trzeba. W sąsiedniej grupie zakładam wątek o stereo, nie wiem czy tak można. Więc tu skupiamy się tylko na kinie.

Nie interesuje mnie Atmos, na razie. Typowe surroundy, centralny i sub no i amplituner. Czy mogę prosić o jakieś porady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Kwestię podłączenia obu systemów omówiłem Ci w dziale stereo.

Jeśli to budżet na tylko elementy kinowe to polecam coś typowo kinowego:

Kolumny efektowe: Klipsch RP240S lub tańsze R14S, czy też MElodika BLS20

Centralny: Klipsch 440C lub Melodika do kompletu

Sub: Klipsch R12SW, lub typowo kinowy Magnat 6725

Amplituner: W zależności od tego na co się zdecydujesz.

Jeśli bez wzmacniacza to Anthem lub Onkyo rZ1100 ( chodż tu może Ci braknąć typowej stereofonicznej mocy)

Ampli z pre out: Denon X3300, Marantz SR5011

Ampli bez pre out: Onkyo 656, Yamaha 681.

 

W Przypadku pytań pozostaje do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się tym propozycjom. Przy założeniu, że wybrał bym tańszy amplituner. Bo wzmacniacz to osobna sprawa, to opcja Klipscha wygląda bardzo obiecująco. Czy macie je na stanie aby odsłuchać?

Jaka jest różnica między Onkyo 656, Denonem X2300 a Yamahą 681. Czy Harman/Kardon jeszcze działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj na krótkiej wizycie w salonie S4Home.

Szalenie miła obsługa. Podpięli nam kino z projektorem i już wiemy, że z kina na pewno nie zrezygnujemy. Z racji, że pewnie stosunek filmów do muzyki to jakieś 60 do 40%.

Omówiliśmy sprawę amplitunerów i prawdę mówiąc jesteśmy blisko zdecydowania się na któryś z modeli Onkyo TX656 lub Yamaha RXV681. A po prostu przepinanie kabli na zakończeniach bananowych. Widzieliśmy jak to działa w praktyce, a daje możliwość wyboru lepszych systemów do kina. Jednak amplituner ze specjalnym wyjściem pod wzmacniacz (nie pamiętam) to duży przeskok cenowy.

Czeka nas jeszcze jedna wizyta w salonie już po wybór finalnego systemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie, bo chyba źle zrozumiałem. Kino domowe w systemie 5.1 ma być zbudowane na kolumnach podłogowych w pomieszczeniu 12 metrów ???? Do tego jeszcze sub ??? Jak kolumny w takim pomieszczeniu będą rozlokowane, żeby mieć do nich 3 metry i między nimi będzie 2 metry ??? (jakie będą odległości kolumn od ścian?).  Według mnie w tak małym pomieszczeniu (szczególnie na konstrukcjach podłogowych) brzmienie rozejdzie się tak niekontrolowanie, że może oznaczać tragedię. Nie wiem w jaki sposób od strony akustycznej w takim pomieszczeniu można pracować.

Radzę koniecznie wybrany zestaw (a nawet kilka) odsłuchać u siebie, bo naprawdę może być różnie (martwiłbym się szczególnie o niskie tony i zaburzenie efektu wielokanałowego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...