Skocz do zawartości

POMOC Pierwsz zestaw do salonu 30m ok 2000zl


Andrzej K

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem nowy , chcialbym skompletowac swoj pierwszy zestaw stereo. Salon ok 28m + otwarta kuchnia ok 10m.

Slucham bardzo roznej muzyki od popu poprzez rock i rowniez spokojniesze klimaty. Czesto ogladam filmy takze chcialbym zeby naglosnienie tez nadawalo sie do tego.

Chcialbym zestaw z tunerem FM - zatanawialem sie czy kupic wzmacniacz + tuner, czy amplituner. Moze to byc sprzet uzywany.

Przyznam, ze juz dosc dlugo wertuje rozne fora i mam coraz wiekszy metlik. Wstepnie znalazlem takie zestawy:

1. wzmacniacz + tuner yamaha ax 569 + tx 492

2. moze jakis nowy wzmacniacz yamaha np.  a-s201

3. tanszy amplituner  - Nakamichi Receiver 3 ( chociaz nie mam za wiele informacji na jego temat)

4. moze jakis grundig fine arts ? np. 903 - wiem ze dali sa 4 omowe, nie wiem czy ten model sie nadaje

 

KOLUMNY:

1. Dali 450 / - czy 350 sa duzo gorsze ? (cena sporo nizsza)

2. Nowsze -  Pylon perl 25

3. ???

 

z gory dziekuje za wszytkie odpowiedzi i propozycje.

pozdrawiam

Andrzej

 

Edytowano przez Andrzej K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 1Ender dobrze Ci radzi. Chodzi o to, że pomimo informacji o Twojej ulbionej muzyce by się przydała wiadomość, jaki dźwięk preferujesz, czy ostrzejszy, konturowy, chłodny , twardy czy może bardziej miękki, ciepły ... Wiadomo ,że nie wiesz o czym może być tu mowa i to normalne dlatego też posłuchanie nawet kilku kolumn i wzmacniaczy dało by Ci obraz w jaki dźwięk chcesz iść. Wtedy można Ci pomóc dobrać odpowiedni zestaw a tak to trochę strzały w ciemno. Wydasz kase i będziesz nie zadowolony...

W tych ramach cenowy to odpuść z miejsca nowy sprzęt, tutaj tylko uzywki wchodzą w grę, które zagrają znacznie lepiej, szczególnie ,że masz nie małe pomieszczenie do nagłośnienia.

Uważam , że zestaw klasyczny wzmacniacz + tuner to w tym budżecie lepsze rozwiązanie pod względem dźwięku niż amplituner stereo.

Będziesz tylko słuchał radia i używał zestawu do "słuchania" filmów, czy również masz też płyty Cd, czy pliki Flac/mp3 które chciałbyś posłuchać bo nic o tym nie napisałeś?

Z wymienionych przez Ciebie kolumn to Dali 450 jak najbardziej, to bardzo fajne kolumny i do Twojej muzyki będą się nadawały, ale czy Ci się spodobają? Tego póki co nie wiemy, gdyż nic nie wiadomo o Twoich preferencjach brzmieniowych ;)

Wynalazki typu Yamaha AS 201, czy też kolumny Pylon Pearl 25 odpuść z miejsca. 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz,

 

bede ogladal filmy mam projektor i ekran, sluchal muzyki z radia, mp3 tez by wchodzily w gre - z czasem mysle ze moze dokupie sobie zestaw CD.

 

znalazlem taki zestaw za 2150 - czy jest wart ceny - Dali Ikon 5, NAD 720BEE, NAD 521BEE, ZESTAW - http://allegro.pl/dali-ikon-5-nad-720bee-nad-521bee-zestaw-i6764814742.html

 

widze tez ze kolumny Tannoy M4 mozna kupic w calkiem rozsadnej cenie.....

 

wiem wiem ze to strzaly w ciemno, ale ewentualnie w razie niezadowolenia, jest mozliwosc odsprzedazy - najlepiej bez wiekszej straty ;)

Co do tego jaki dzwiek preferuje to rzeczywiscie, nie wiem o czym tu mowa - jako dla laika audio ;)

 

 

Edytowano przez Andrzej K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wygląda na całkiem ok

Tylko ja tak bardzo nie lubię ikon 5 :( tak prywatnie. Bardzo jasne granie podparte takim delikatnym basem

Tyle że to prywatne doświadczenie.

M4 napeeno bezpieczne bo jak kupisz je za tysiaka to po pół roku sprzedaż za tyle samo. 

Jeśli jednak tannoy to marantz pm8000 ale rozsądnie z ceną, nad 370 ten może być nieco droższy pewnie. 

 

Tuner najtaniej co ci się uda znaleźć. Byle nie Onkyo które ma słaby zasięg. Raczej Pioneer, Sony czy Denon. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym basem, a raczej niskimi tonami to też pojęcie względne. Jednych "zabijają" niskie tony z kolumn podstawkowych z głośnikiem 16 cm w pokoju 20 m2 , a dla innych w takim metrażu kolumny podłogowe z subem to za mało ;)

No cóż , widzę, że i tak kupisz raczej coś w ciemno , więc licz się z tym ,że może Ci dźwięk nie podejść i będziesz sprzedawał dane elementy. No , ale chociaż tu plus, że będą to używki. Całkiem możliwe , że mało stracisz , a może i nawet nic na odsprzedaży. Oczywiście zależy od kwoty i stanu za jakie zakupisz dane klocki.

Napisz skąd jesteś, jak kupujesz używki to można poszukać coś w Twojej okolicy , abyś mógł podjechać i posłuchać ...

Osobiście w tym budżecie , do takiej muzyki co słuchasz poszukałbym Dali 450 , a w takim metrażu nawet i większe Dali 850 - pod warunkiem że kolumny będą miały odpowiednią przestrzeń wokół siebie - tj. możliwośc odsunięcia na min. 50 cm od tylnej ściany oraz jeszcze większych odległości od bocznych.

Do tego wzmak Pioneera z serii Reference - A656 lub A676, lub Sony ES - Ta f 550 Es, lub Ta f 570 Es. 

Z Pioneerem zagrają cieplej , z Sony bardzej szczegółowo. Ogólnie dźwięk będzie dosyć miękki , ale dynamiczny i nie krzykliwy.

Jak juz wcześniej wspomniałem , może ktoś z okolicy będzie sprzedawał np. te kolumny to fajnie jakbyś odsłuchał ;)

Wzmacniacze Pioneera i Sony powinieneś dostać w granicy 400-500 zł. Kolumny Dali 450 - 1000zł - 1200 zl, Dali 850 1400 - 1700 zł.

W najdroższym przypadku może wyjść o 100zł - 200zł więcej od zakładanego budżetu. 

Później dokupisz tuner np. Pioneer F 502 lub F 504 za jakieś 150 zł Bardzo fajne tunery , grające przyjemnym, ocieplonym dźwiękiem. Mają bardzo dobry zasięg, choć jeżeli mieszkasz gdzieś poza większym miastem to może być z tym różnie.

Pamiętaj , że jeżeli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku muzyki to np. odtwarzacz Cd lub komp + Dac jest niezbędny.

Jeszcze jedno, gdyż albo nie doczytałem , albo nie zawarłeś takiej informacji - co obecnie będzie robiło za źródło dźwięku aby oglądać filmy - Tv, blu ray, jakiś dekoder?

Zaznaczam , że takie doradzanie sprzętu jest trochę z "czapy" i nie musi wcale dźwięk się Tobie podobać, ale jeżeli nie dasz namówić się na odsłuchy, aby poznać swoje gusta brzmieniowe to kup chociaż coś co zagra w miarę uniwersalnie i przede wszystkim - nie męcząco !

 

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet na całość 2000 - 3000zł, będzie ok? Ile maksymalnie możesz wydać? Odpowiedz na poniższe pytania.

Cytat z tematu - jak pisać pierwsze posty:

"1. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.

2. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

3. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy.

4. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (zamieść rysunek).

5. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

6 Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3."

7. (od siebie) - napisz czego słuchałeś jakich zestawów np. CD xxx, wzmacniacz xxx, kolumny głośnikowe xxx. A może to będzie Twój pierwszy poważny zestaw?

Note dobrze prawi!

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za propozycje - ten pioneer wyglada calkiem ciekawie....

Do Note - co do podlaczenia z projektorem - myslalem o uzyciu prostego dekodera dvb-t . ma on wejscie HDMI do projektora oraz wejscie audio - jack.

 

 

 

1. Kwota 2000zl max moze 2200

2. Sprzęt może być uzywany

3. Szukam kolumn podlogowych, wzmacniacz +tuner fm, ewenatualnie amplituner stereo

4. powierzchnia salonu 28m2 + otwarta kuchnia 10m2 

5. Chcę kupić i uzytkowac kilka lat, w przyszlosc ewentualnie DAC, + odtwarzacz CD

6 - Chciałbym podpiac projektor - mam decoder dvb-t i myslalem ze to wystarczy, ale moze sie myle

- telewizor idzie przez decoder dvb-t to chyba tez zalatwi sprawe

- mozliwosc sluchania z mp3 - decoder dvb-t ma wejscie usb

chyba ze sie myle i te wszytskie opcje nie zadzialaja ;)

 

7. To moj pierwszy powazny zestaw - w tej chwili mam kolumny komputerowe microlab 5c podlaczone do projektora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet niema co ukrywać jest tutaj trochę ograniczeniem, choć ogranicza też równie mocno spory metraż i chęć kinowego klimatu.

Ze swojej strony w tym budżecie nie szedł bym tani w amplituner jak np yamaha rs201,( czy nawet wzmacniacz as201) . Z dwu powodów, raz radio analogowe niestety dla wielu pewnie za jakiś czas zamilknie( oby nie) i zostaniesz z czymś niepełnowartościowym, nie w pełni funkcjonalnym, a dwa gra słabiej niż wzmacniacz ( choć seria 200 jest w ogóle plastikowa i kiepska).

Metraż nakazywał by kupić duże potężne kolumny, budżet nie pozwala, więc kupiłbym coś w stylu wymienionych np. Dali, Mission m34i do tego np używana aktualna Yamaha as300, lub mocną as500 za 1000zł kupisz (as300 za 700). Co do Pylon 25 mam mieszane uczucia, są nieco mdłe, ale z czymś dynamicznym potrafią zagrać, plus taki, że bywają niewiele używane po 900zł . Fajny, niezniszczony  oddzielny tuner kupisz już za 100zł. Plus jest też taki że w tej Yamasze (as) masz wyjście na subwoofer. Jak budżet pozwoli to dokupisz za jakiś jakiś zacny subwoofer i normalnie podepniesz, aby w czasie filmu w tym sporym salonie był dźwięk z mocną podstawą basową.

Warto tez doliczyć z 120zł na DAC Fiio d3 aby przekonwertować  sygnał audio optyczny/caoxialny z TV na analogowy do wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za porady, to mam teraz zagwostke ;)

Zastanawiam sie czy do tych pioneerow A656 cz tunera pioneer mozna dokupic pilot ?

 

Moze rzeczywiscie kupic troche tansze kolumny Mission m34i okolo 1100 albo tannoy m4 za 900  ( dali najtansze widzialem 1300 )

i do tego troche drozszy wzmacniacz kolo 800zl + tuner 150

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz najlepiej, najpełniej jak potrafisz - jaki dźwięk Ci się podoba, na czym Ci zależy - jakiego dźwięku chciałbyś uniknąć. Np. na podstawie zestawu komputerowego , który masz. Każdy z proponowanych wzmacniaczy jest trochę inny.

Zestaw kolumny głośnikowe + wzmacniacz/amplituner - dobiera się parami, tak, aby dźwięk był jak najbardziej naturalny lub np. uwypuklał niektóre parametry, takie jak bas, średnicę, górę.  Zależy to głównie od naszych gustów, upodobań czy przyzwyczajeń.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mojego zestawu glosniki komputerowe - to jak dlamnie graja za cicho, za malo maja basu, po dluzszym sluchaniu sa meczace....

Od kolumn oczekuje, zeby nawet przy cichym graniu wydobywal sie "ladny bas" byly dosc glosne i mialy wyrazisty bas, lecz nie taki zeby mocno dominowal...

Wiem, ze to moze niezbyt precyzyjne... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie - zamowilem F2... wiem ze jestem troche w goracej wodzie kapany, no ale coz ;)

teraz wzmacniacz

bo tych NADow tez jest kilka modeli w zblizonej cenie

NAD 320 / 315 - czy te nady maja obsluge z pilota / mozliwosc dokupienia uniwersalnego

w sumie to tez nie koniecznie musi byc nad....  Nie chcial bym tez zeby ten wzmacniacz byl jakis calkiem wiekowy...

 

+  jakis polecany tuner fm 

Edytowano przez Andrzej K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 900 złotych już mozesz polować na NAD 326, świeży model, nie ma xx lat, do tego trochę lepszy od Nad 320 i zdecydowanie od 315. Ten Denon 710 to nic specjalnego. Taki Nad 326, 320 jest w każdym aspekcie lepszy od niego.

Tuner możesz sobie później dokupic.

Tak ja bym zrobił przynajmniej - całą tą kwotę obecnie przeznaczyć na jak najlepszy wzmacniacz.

Ten Nad 326 ma też dedykowane wyjście na suba więc w przyszlosci jakby Ci brakowało basu w filmach to możesz sobie dokupic do niego sub aktywny i gitara ...

A jak koniecznie chcesz od razu tuner to poluj na model Nad'a 325 - powinieneś się zmiescic w kwocie lub 320, ale ten 325 jest jakby nie było młodszy.

Nie zapomnij tylko podzielić się wrażeniami jak już wszystko skompletujesz ...

Ps. Odważny jesteś jak tak w ciemno kupujesz i do tego jeszcze Klipsche na pierwszy raz ;) No ale kto wie , może to będzie Twój dźwięk.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...