Skocz do zawartości

Pylon audio Pearl 25


apoc

Recommended Posts

Witam,

 

Byłem ostatnio w sklepie ze sprzętem audio, mają tam sprzęty wyższych lotów, oraz przygotowany pokój odsłuchowy wyłożony w całości jakąs pianką, i gąbką. Wzmacniacz stereo jakim dysponują do odsłuchów to jakaś mocna końcówka mocy, miała tylko potencjometr głośności, nic poza tym, ale niestety nie znam marki ani modelu tego wzmacniacza, niestety nie zapytałem.

Słuchałem tam w/w kolumn i jak i innych zestawów, i te pylony przypadły mi do gustu, pobiły konkurentów bezkompromisowo.

I teraz 2 pytania: Jak one zagrają ze wzmacniaczem SONY TA-F570ES? Wzmacniacz raczej ciepły i dynamiczny, ale to już Wy ocenicie :) Oraz jaka będzie różnica w graniu tych kolumn w moim niewygłuszonym pokoju ok 20m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, apoc napisał:

Witam,

 

Byłem ostatnio w sklepie ze sprzętem audio, mają tam sprzęty wyższych lotów, oraz przygotowany pokój odsłuchowy wyłożony w całości jakąs pianką, i gąbką. Wzmacniacz stereo jakim dysponują do odsłuchów to jakaś mocna końcówka mocy, miała tylko potencjometr głośności, nic poza tym, ale niestety nie znam marki ani modelu tego wzmacniacza, niestety nie zapytałem.

Słuchałem tam w/w kolumn i jak i innych zestawów, i te pylony przypadły mi do gustu, pobiły konkurentów bezkompromisowo.

I teraz 2 pytania: Jak one zagrają ze wzmacniaczem SONY TA-F570ES? Wzmacniacz raczej ciepły i dynamiczny, ale to już Wy ocenicie :) Oraz jaka będzie różnica w graniu tych kolumn w moim niewygłuszonym pokoju ok 20m2?

Witaj.

No zazwyczaj tak to wygląda w kwestii ustroju w salonie.

Jaka to była konkurencja, że tak Perły 25 załatwiły ją dosłownie? Serio?

Różnica może być spora. Adaptacja akustyczna zapewne diametralnie się różni do tego, co zaobserwowałeś w salonie. Czy z TA-F570ES zagra? Jakoś zagra, ale jako były posiadacz zarówno Pearl 25 jak i ww wzmacniacza nie uważam, że takie połączenie będzie nadzwyczaj owocne. Do tych kolumn wybrałbym raczej szybszy wzmacniacz.

Właściwie to nie wiemy za wiele o preferencjach, pokoju, akustyce, sprzęcie towarzyszącym poza wybranymi kolumnami i wzmacniacze.

Masz zakładkę "Pierwsze posty - jak je pisać" zaraz na stronie tytułowej forum. Zajrzyj i uzupełnij.

Swoją drogą, jak byłeś w salonie to z czym te Pylony grały jeszcze? Tylko z wspomnianą końcówką mocy?

Pozdrawiam.

Moderacja - wybaczcie za błąd w kwestii cytatu zaraz pod postem - nowe forum, muszę się ogarnąć :)

Edytowano przez Revo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem z 4 innymi zestawami, urzekła mnie ich dynamika, ciepłe, i pełne brzmienie, fajny pazur pokazały np na perkusji Dire Straits money for nothing.  Modeli tych konkurencyjnych zestawów też nie pamiętam, chyba się wybiorę tam jescze raz, zapytam o model tej końcówki, i porównam jeszcze raz z innymi zestawami, i napiszę co mi się w każdym z nich podobało. Teraz mogę napisać tylko tyle, że słuchałem zestawów w podobnej cenie, do 2000zł. W kolumnach bodajże boston acoustics, za ok 1800zł podobała mi się góra, detaliczna ale i stonowana, ale niestety nie było tego kopa, tej stopy, jak w pylonach.

1 godzinę temu, Revo napisał:

Właściwie to nie wiemy za wiele o preferencjach, pokoju, akustyce, sprzęcie towarzyszącym poza wybranymi kolumnami i wzmacniacze.

Preferencje: Dynamika, góra raczej ciepła, scena, średnica też ciepła.

pokój ok 20m2 (aktualnie), niestety w kształcie litery L, przedpokój wchodzi w światło pokoju, z pokoju odchodzi kwadrat o wymiarach 1,5m x 1,5m, sprzęt aktualnie ustawiony wzdłuż pokoju.

Sprzęt towarzyszący to komputer z kartą dźwiękową Xonar D1, telewizor :)

 

 

Edytowano przez apoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchales pearl z końcówką mocy za duże pieniądze?

Jaki to ma sens? Teraz może się okazać że jak podlaczysz do słabszego wzmacniacza, nie mówię że twój Sony nic jest, te kolumny i inne, które porównywarka to te drugie wypadną lepiej. 

Pearl to często wybierane kolumny jako nowe pierwsze. Maja pozytywne opinie i są stosunkowo tanie. Wiesz ile daje odsłuch. Więc wróć się do nich z twoim wzmakiem i na nich posłuchaj kilku typów. Jak wtedy dalej będą ci się tak podobać to kup u nich :)

Chyba że wolisz online to zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Więc wróć się do nich z twoim wzmakiem i na nich posłuchaj kilku typów. Jak wtedy dalej będą ci się tak podobać to kup u nich

dobry pomysł, tamci ludzie to pasjonaci, lubią to co robią, (takie odniosłem wrażenie jak z nimi rozmawiałem) więc myślę, że zgodzą się na podłączenie mojego wzmacniacza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się zgodzą. A jeśli będą już wyjątkowo dobrze to pozwolą ci wziąć kokumny do domu abyś tam finalnie je sprawdził. 

Widzę że masz pojęcie czego szukasz, więc nasze doradzania opiera się tylko na delikatnych sugestiach. Jak no to żeby jednak nie słuchać na końcówkach za kilkanaście tysięcy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...