Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe ok. 800zł


Recommended Posts

Fajnie by było jakby ktoś znający się na temacie mi doradził conieco :) Szukam słuchawek bezprzewodowych, mam póki co trzech kandydatów po szperaniu parę dni po necie:

Sennheiser HD 4.50 BTNC / JBL Everest 700 / Audio-Technica ATH-SR5

Teraz, zależy mi na:

- mikrofon (zarówno rozmowy telefoniczne jak i Mumble / TS)

- zasięg (nie chcę mieć problemów na drugim końcu mieszkania a parę ścian mam pomiędzy pokojem a kuchnią)

- sensowny czas ładowania / czas pracy (16h ładowania odpada, czas pracy 15h+ bym chciał)

 

Zacząłem od szukania słuchawek na wi-fi ale to widzę umarło chyba i większość jest na Bluetooth. Obawiam się trochę o ten zasięg.

Problem jest taki, że strasznie ciężko znaleźć dane do tych słuchawek. Każda strona podaje wybiórczo sobie jakieś, a nie wszędzie są te słuchawki wypisane. Senki mają spoko wyciszanie i ponoć możliwość wyciszenia audio + puszczenia na słuchawki tego co łapie zewnętrzny mikrofon. Brzmi jak super sprawa, bo nierzadko będę pewnie chciał z kimś pogadać w domu bez ściągania ich co chwilę. Ale nie ma nigdzie zasięgu / rozmiaru przetwornika w nich, nawet na stronie producenta.

Dokupienie karty dźwiękowej jak najbardziej wchodzi w grę. Jakość przy użyciu w telefonie jest nieistotna, najczęściej używane będą do PC.

Edytowano przez vipeout
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, vipeout napisał:

- zasięg (nie chcę mieć problemów na drugim końcu mieszkania a parę ścian mam pomiędzy pokojem a kuchnią)

Obawiam się, że będzie to stanowiło problem dla wszystkich słuchawek opartych o bluetooth. No, chyba że masz komputer stacjonarny z dużą, silną anteną zewnętrzną... Co też nie gwarantuje sukcesu.

Dokupowanie karty dźwiękowej nie ma sensu, nic nie zmieni. Nie korzystasz z karty dźwiękowej wysyłając dźwięk po bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

8 godzin temu, marekkrzysiek napisał:

A sudio sweden? http://www.sudiosweden.com/pl/earphones

jest sporo dobrych recenzji w internecie

Oglądałem je (w necie) i wszystko wygląda porządnie, ale jeśli producent sam pisze zasięg 10m to znaczy praktycznie z może 7 przy dobrych wiatrach. Za mało, stąd odpadły.

7 godzin temu, rms.pl napisał:

Trudno o lepszy wybór niż Matrix3 i masz podane uczciwie wszystkie możliwe parametry

https://sklep.rms.pl/mee-audio-matrix3-matrix-3-af68-af-68-bezprzewodowe-sluchawki-nauszne-bluetooth-z-mikrofonem

Sporo ładnie wypisane, tych akurat nie znalazłem, wyglądają spoko, niestety ponownie - 10metrów. Może znacie jakieś nie po Bluetooth które są warte zerknięcia? Aktualnie mam półotwarte i serio mogą być otwarte / zamknięte, nie muszą grać perfekcyjnie itd. ale jeśli zasięg się kończy na 5-8 metrach to nic mi po bezprzewodowych, bo 3metrowy kabel (aktualnie mam Sennheisery HD555 z takim właśnie kablem) mnie aż tak nie boli. Rozważam bezprzewodowe głównie z powodu dystansu jaki mogę pokonać od źródła dźwięku bez ściągania ich. Reszta (telefon, wygoda w podróży) to dodatkowy bonus który sobie chętnie wypróbuję.

 

EDIT: Znalazłem serię Sennheiser RS, ale niestety nie mają mikrofonu. Szkoda :/

Edytowano przez vipeout
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

skoro w głównej mierze do PC to przyjrzyj się tym:

https://www.x-kom.pl/p/173382-sluchawki-bezprzewodowe-steelseries-h-wireless-headset.html

do gier mistrzostwo świata! muzyki też bardzo dobrze się słucha choć nie mam porównania z przewodowymi stricte dobranymi pod audio. Nie sądzę abyś dostał w tej cenie coś równie dobrego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 3/28/2017 o 18:46, vipeout napisał:

Dzięki za odpowiedzi.

Oglądałem je (w necie) i wszystko wygląda porządnie, ale jeśli producent sam pisze zasięg 10m to znaczy praktycznie z może 7 przy dobrych wiatrach. Za mało, stąd odpadły.

Ja mam te słuchawki i zasieg jest naprawde bez zastrzezen, czy słucham na kompie czy na tel. chodze po całym mieszkaniu i jest OK. nic mi nie przerywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...

AfterShokz nie nadają się do muzyki :) Słuchałem przed zakupem i... kupiłem. Bo słuchawek poza domem używam tylko do podcastów i audiobooków. Może te słuchawki jakoś tam plumkają ale niemal zupełny brak basów... Zdecydowanie odradzam.

www.sudio.com - te na pewno będą lepszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...