Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś wie i może polecić sensowny rozgałęziacz HDMI na Audio, tak aby podłaczyć chromecasta zwygłego do niego a z niego dalej hdmi na tv, ale audio nejlepiej analogowo na wzmacniacz ? 

poszukuje takiego rozgałęziacza, aby dało się podłaczyć do niego na IN 2 lub 3 HDMI, a na wyjściu aby miał HDMI i audio. 

Chyba, że zasugeruje ktoś jakieś inne wyjście. Teraz cierpię, bo dźwięk z chromecasta muszę puszczać wyjściem słuchawkowym z TV na wzmacniacz. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 27.03.2017 o 22:00, Luxjacek napisał:

Czy ktoś wie i może polecić sensowny rozgałęziacz HDMI na Audio, tak aby podłaczyć chromecasta zwygłego do niego a z niego dalej hdmi na tv, ale audio nejlepiej analogowo na wzmacniacz ? 

poszukuje takiego rozgałęziacza, aby dało się podłaczyć do niego na IN 2 lub 3 HDMI, a na wyjściu aby miał HDMI i audio. 

Chyba, że zasugeruje ktoś jakieś inne wyjście. Teraz cierpię, bo dźwięk z chromecasta muszę puszczać wyjściem słuchawkowym z TV na wzmacniacz. 

 

 

udało Ci się może rozwiązać kwestię podłączenia chromecasta do wzmacniacza audio? mam w sumie podobny problem. Chromecasta podłączyłem do wiszącego pod sufitem projektora, który oczywiście ma jakiś śmieszny głośniczek, ale jednak zależy mi aby dźwięk jednocześnie transmitować z komputera np do podłączonego chromecasta audio, który jest podłączony do klasycznego wzmaka. Jak odpalam Youtube lub jakiegoś VoD, to jestem proszony o wybranie jednego z urządzeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mało precyzyjnie pytacie. Czytam 10 razy i nadal nie wiem o co chodzi:) albo ja jestem ograniczony albo ktoś źle formułuje pytanie. Jaki to chromecast jest jeden, czy dwa? Podejrzewam, że dwa w tym jeden audio a drugi klasyczny do przesyłu audio-video, tak? Audio Chrome podłącza się kablem mini jack-2 x rca bezpośrednio do wzmacniacza stereo lub poprzez DAC kablem optycznym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisałeś. Chromecast klasyczny podłączony do projektora - HDMI, a Chromecast Audio do wzmacniacza audio. Po odpaleniu filmu dźwięk słychać z głośniczka projektora - czyli jakby go nie było :) Optymalnie byłoby aby w tym samym czasie dało się przesyłać audio do Chromecasta Audio. Mógłbym od biedy połączyć wyjście audio projektora z wejściem wzmacniacza, ale lecieć z kablem przez cały pokój? Udało mi się przekierować całe audio z laptopa do Chromecasta Audio, ale jest pewne opóźnienie które irytuje podczas oglądania filmów - obraz nie zgrywa się z dźwiękiem. Poniżej link z narzędziem:

Dostrzegłem także, że jak przekieruję sam dźwięk filmu, który puszcze w przeglądarce Chrome na Chromecasta Audio, to występuje takie samo opóźnienie dźwięku jak powyżej, także może jest to wina Google, bo dźwięk jest też pewnie zasysany przez Chromecasta Audio przez internet, a nie  przez sieć lokalną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Cześć. Czy udało Ci się puścić dźwięk na głośnikach? Mam identyczny problem. Dzwiek filmu leci na głośnikach projektora (wpięty jest doniego zwykły chromecast) a chciałbym przesłać na chromecast audio wpięty jackiem do aux na głośniku.

Dodatkowo na netflix są do wyboru różne sposoby odtwarzania dźwięku. Działa tylko na stereo a jest jeszcze Dolby Digital plus 5.1

Pozdr :)

Edytowano przez Gracjann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, czy istnieje możliwość przesłania dźwięku z Chromecast 3 na Chromecast Audio? Gdzieś czytałem, że można grupować urządzenia ale dokładnie nie wiem jak to działa.

Może ktoś podpowie jak to ogarnąć? 

Podłączony do starego TV Chromecast 3 --> wysyłanie do Chromecast Audio (ewentualnie też Chromecast 3) podpiętego do Amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...