Skocz do zawartości

TV + konsola do grania.


wid

Recommended Posts

14 godzin temu, 1Ender napisał:

Weź ze sobą płytkę 10 utworów które dobrze znasz. Pół dobrze nagranych a pół źle. Jeżeli tych złych nie da się słuchać to wzmacniacz/kolumny odpuszczasz i przechodzisz do kolejnego/ch. Posłuchaj kilku wzmacniaczy na tych samych kolumnach, różnie grających nawet tych skrajnie Np zimno, neutral, ciepło grające. Później zmień kolumny. Rób sobie notatki.

1Ender,
Jeżeli tych złych nie da się słuchać to wcale nie musi świadczyć o tym, że jest to zły sprzęt. Sporo sprzętu bardzo dobrego nie wybacza kiepskich nagrań.
Poza tym - często szkoda czasu na słuchanie takich kompletów sprzętu, które już z założenia nie grają w stylu który lubi kupujący. Lepiej poświęcić swój (i salonu...) czas na słuchanie tego, co leży w sferze zainteresowań. W dodatku 10 utworów to dość dużo (w sensie czasu, który jest potrzebny). Taka ilość utworów może być przydatna przy ostatecznym wyborze między dwoma zestawami.

Pozdrawiam
PS. Zaś co do celowości robienia notatek to tutaj Ciebie popieram :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 2.11.2017 o 17:41, 1Ender napisał:

Do Ca dacmagic szukaj cieplejszego wzmacniacza, gęściej grającego, bardziej soczystego. Obawiam się, że z yamahą będzie za jasno. 

odsłuchałem yamahe a-s701 i jak na moje uchu było tak jak piszesz , jasno i tak metalicznie( a-s700 podobno bardziej ostra i jasna info od s4home )! W ruch poszedł nad c326 i tu było zdecydowanie lepiej . W zasadzie chciałbym c356 , ale budżet pozwala na c326 jak na początek i na 1 wzmacniacz jak najbardziej jestem zadowolony :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 326 to co by nie było fajny wzmacniacz. Nad 356 jest mocniejszy - lepiej by pasował pod względem mocy do tych Heco , choć 326 też słabeuszem nie jest. Tyle, że sonicznie byłoby już trochę inaczej, Nad 326 jest równiejszy od 356. Złotym środkiem mógłby byc Nad 352 ;)

Nad'y fajnie się zgrywają z Heco Music Style. Yamahę bym odpuścił, a szczególnie już przy metalu.

Dnia 11/3/2017 o 08:49, 1Ender napisał:

Weź ze sobą płytkę 10 utworów które dobrze znasz. Pół dobrze nagranych a pół źle. Jeżeli tych złych nie da się słuchać to wzmacniacz/kolumny odpuszczasz i przechodzisz do kolejnego/ch.

Bardzo słuszna rada. Co z tego , że system zagra świetnie na dobrze zrealizowanych nagraniach , jak na tych słabych będzie totalna klapa, że nie da się tego słuchać. A w przypadku autora , który słucha w większości Rock'a i Metalu jest właśnie mnóstwo złych realizacji więc czym bardziej to powinno być priorytetem. Zawsze trzeba znależć jakiś kompromis. Najważniejsze aby cieszyć się ze słuchania muzyki, a nie zgrzytać zębami przy każdym odsłuchu i się męczyć. Nawet w lepszych droższych systemach , które podają złe realizacje jak na dłoni co jest oczywiste można znależć takie które poradzą sobie zarówno ze świetnie nagranymi płytami jak i z tymi złymi, oczywiście zawsze będzie różnica między nimi, ale trzeba szukać tak aby radość z muzyki płynęła zawsze niezależnie od wrzuconej płytki do Cd.  Niestety muzyka metalowa to nie jest Diana Krall , która zagra w miarę poprawnie, nawet na bardzo nisko budżetowym srzęcie, a przynajmniej da się jej posłuchać bez zmęczenia.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 23:27, RoRo napisał:

1Ender,
Jeżeli tych złych nie da się słuchać to wcale nie musi świadczyć o tym, że jest to zły sprzęt. Sporo sprzętu bardzo dobrego nie wybacza kiepskich nagrań.

Zgoda, ale jeżeli nie da się słuchać gorzej zrealizowanych płyt, to lepiej poszukać takiego, którego brzmienie będziemy w stanie zaakceptować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w salonie mam Canton Ergo Rcl i metalu na nich no po prostu nie daję rady słuchać, nawet nie podchodzę z taką muzyką do Cd bo nie ma sensu. Natomiast w sypialni mam Dynaudio Emit M20 - Metal tutaj dosłownie "masuje" uszy. Każda płyta zarówno źle zrealizowana czy nie daje wielką przyjemność z odsłuchu.

Także słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć. W zasadzie zestaw mam już skapletowany nad c326, Heco 900 i dac Magic 100. Gra mega dobrze jak na mój słuch. ;) Ale szukam suba do uzupełnienia niskich tonów w filmach, ale też w stereo. Polecicie coś ciekawego ? Budżet to około 2500 zł. Ostatnio u kolegi słuchałem klipsh 115 sw i naprawdę dawał radę! Pomieszczenie to 25m2, a rodzaj muzyki od rocka po metal. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Velodyne jest deczko bardziej uniwersalny. To sub pod stereo ale z bass reflexem. Jest szybki ale ma inny dzwiek niż REL

REL T7i jest w klasie AB. Ma bardzo naturalny dzwiek. Gra głębokim, zwartym szybkim basem jak z kolumn. Tylko że głębszym i wiekszym.

Jest 100% to stereo to szedł bym w RELA. Jeśli będziesz ogłądał też na tym filmy to Velodyne będzie bardzo ok. Oba suby są super, tu nie ma złego wyboru ani faworyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Velodyne jest deczko bardziej uniwersalny. To sub pod stereo ale z bass reflexem. Jest szybki ale ma inny dzwiek niż REL

REL T7i jest w klasie AB. Ma bardzo naturalny dzwiek. Gra głębokim, zwartym szybkim basem jak z kolumn. Tylko że głębszym i wiekszym.

Jest 100% to stereo to szedł bym w RELA. Jeśli będziesz ogłądał też na tym filmy to Velodyne będzie bardzo ok. Oba suby są super, tu nie ma złego wyboru ani faworyta.

powiedzmy stosunek 90/10 stereo/film :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 20.03.2020 o 06:57, S4Home napisał:

Velodyne jest deczko bardziej uniwersalny. To sub pod stereo ale z bass reflexem. Jest szybki ale ma inny dzwiek niż REL

REL T7i jest w klasie AB. Ma bardzo naturalny dzwiek. Gra głębokim, zwartym szybkim basem jak z kolumn. Tylko że głębszym i wiekszym.

Jest 100% to stereo to szedł bym w RELA. Jeśli będziesz ogłądał też na tym filmy to Velodyne będzie bardzo ok. Oba suby są super, tu nie ma złego wyboru ani faworyta.

dzięki ! Jeszcze mam takie pytanie .  Wytłumaczy mi ktoś, bo szczerze nie za bardzo rozumiem. Z tego wychodzi że Heco schodzą niżej hmm ?
Najniższa częstotliwość przenoszenia: 30 Hz przy – 6dB w pomieszczeniu tu jest REL
Pasmo przenoszenia   25 – 40.000 Hz      tutaj Heco

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...