Skocz do zawartości

TV + konsola do grania.


wid

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Właśnie wróciłem od S4home, dzięki wielkie za pomoc :) To bym mój 1 odsłuch!  W miarę już wiem w jakim kierunku mam iść.
Wzmacniacze jakie miałem podpięte :
- Pionieer a-30
- Denon 720 jak dobrze pamiętam

- yamaha a-s501

Na początku było wszystko podpięte pod magnat 1002, z denonem zagrało ok ale było strasznie dużo basu, aż za dużo jak na moje amatorskie ucho, podpieliśmy pioniera, tutaj znowu basu nie było aż tak dużo i nie był on taki ciepły jak z Denonem, na końcu została podpięta Yamaha i zagrała z tej 3 najlepiej, choć blisko z Denonem, tak przynajmniej mi się wydawało.

Yamaha została i w ruch poszły kolumny

- MAGNAT  QUANTUM 677 - dla mnie zbyt jasne granie i brakowało mi basu takiego ciepłego, jak na moje ucho twardy i precyzyjny(chyba że z tym jasnym graniem połaczyć bas od Heco to może by coś z tego wyszło:) 
- INDIANA Line Tesli 560 - troszkę lepiej , basik przyjemniejszy , grały bo grały..
- MELODIKA BL-40 - tutaj nie wiem co napisać
-TANNOY Mercury 7.4 - zagrały podobnie do Heco ale wydawało mi się że w Heco była lepsza kontrola basu. 
- HECO MUSIC STYLE 500-  to była najlepsza pozycja z dnia dzisiejszego, bardzo fajne brzmienie chyba najlepsze z tych kolumn co słuchałem dzisiaj (tylko jak się zachowają przy szybszym graniu ? Wydawały mi się dość dynamiczne jak na rock/metal , ale to był mój 1 odsłuch więc pewnie wszystkiego nie słyszałem, to jest raczej uniwersalna kolumna tak ?
Wrzuciłem parę płyt i w zasadzie na każdej płycie te kolumny inaczej brzmiały (pewnie kwestia nagrania płyty), ale starałem się na tej piosence wszystko przesłuchać , taki spokojny rock coś w stylu Riverside , poszła też Metallica 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :) nie ujmując wzmacniaczowi Yamaha as501 , zagrał naprawdę dobrze z Heco 500. Co mógłbym jeszcze przesłuchać z tymi głośnikami ? Jak zagra Rotel ra-05 i nad 326 bee ? A może coś jeszcze starszego (pilot musi być) Wzmacniacz chciałbym się zamknąć do 1000 zł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie już prawie jestem zdecydowany na Heco Music Style 500 z Pioneer A-30 . Musze tylko podjechać do S4 home na odsłuch z tym wzmacniaczem :) Do tego zostaje mi sprawa DAC ale to raczej bede się kierował w dość często polecanego Fiio D03 (myślę że na początek wystarczy) W zasadzie zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy heco 500 a 900 jak to się ma do szybkiego grania (rock, metal) hmmm 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dzięki S4home za kolejny odsłuch i profesjonalne podejście do tematu:) dzisiaj na odsłuch poszły Heco Music Styl 900 najpierw z Pioneer , no i te połączenie do mnie jakoś nie pasuje , zmieniliśmy na Yamahe as501 i tu było świetnie.  "900 dużo mocniejsze w przekazie, bardziej basowe" (porównanie do 500)  zdecydowanie tak , tutaj wszystko mi pasowało.  W zasadzie kolumny już wybrane . Teraz tylko pozostaje sprawa wzmacniacza i tutaj sprawa się komplikuje bo budżet ogranicza się do około 500 zł. Co w tej kwocie zagra podobnie do as501 ? Mogę dostać w spadku Radmor 5102TE , jak by to zagrało ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...