Skocz do zawartości

Zestaw 5.0 Ferguson Dream Tower


ascorp

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie ! Czy ktos posiada lub byl w posiadaniu zestawu kolumn 5.0 Ferguson Dream Tower ? Jezeli tak to jakie wrazenia ? Wiem ze to jest tani i maly zestaw, ale czy chociaz beda grac w miare srednio do kina domowego , do filmow ? 

Rozgladam sie za waskimi kolumnami/frontami, ogladalem jeszcze Yamaha 125f, ale o nich czytalem tutaj na forum ze jednak kompletny szajs... 

Planuje zakup AV Marantz NR1606/NR1607 do tych kolumn , oraz jakis maly subwofer, gdyz specjalnie na bardzo niskich tonach mi nie zalezy.

Ferguson Dream Tower :

 

big_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie liczę się z tymi "ograniczeniami", jest tylko jeden test tych kolumn który wypadł pozytywnie, a tak to nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji od użytkownika takiego zestawu jak to wygląda w praktyce.  Tak jak pisałem wcześniej, przeglądałem też Yamaha 125F i miały "fatalną" recenzję, ale one są tylko na 2 głośnikach średnio-tonowych, tutaj są 4... Jeżeli ktoś , kto Je słyszał powiedział, że są w miarę dobre/średnie, a nie totalny "szajs"... ;/ Te kolumny kosztują ok 900 zł , tanizna, mają 10cm szerokości. 

Dopuszczalna szerokość ? Nie mam ograniczeń, jeżeli chodzi o przestrzeń, ale przyniosłem do domu "M-Audio HTS-700" i jeszcze w tym samym dniu małżonka kazała mi to wywalić, wziąść sobie do piwnicy... chodzi o wygląd... heh i jak już to mogę w salonie postawić takie "wieżyczki" jak od kin domowych (plastyki)...

Przeglądałem różne konstrukcje Needle, właśnie na malutkich głośniczkach, podobają mi się takie rozwiązania...

Więc znalazłem te  "Ferguson Dream Tower" , które powiem szczerze strasznie mi się podobają, a i mojej małżonce wpadły w oko. 

Nie jestem audiofilem, ale trochę umiem rozróżnić w miarę ładny dźwięk , od jakiego bubla... i nie chciałbym się wpakować w jakiś totalny szajs, chociaż czego można się spodziewać po zestawie kolumna za 900 zł ? ;/ 

Powiem tak, swego czasu testowałem typowe zestawy kina domowego 5.1, samsung ht-x30 dźwięk tragiczny, po 2 dniach sprzedałem, LG-HB966 , troszkę lepiej, ale nadal dźwięk kompletnie płytki, tylko basem leciało z subwoofera, a średniego pasma tyle co kot napłakał... aż w ręce wpadł mi zestaw Philips HTB3510 i byłem zszokowany , tani budżetowy zestaw z mikroskopijnymi głośnikami, dźwięk bardzo czysty, delikatny bas, ładna góra, może dlatego, że to kino nie posiadało żadnych "ulepszaczy" dźwięku ? Słuchanie muzyki, czy koncertów z DTS naprawdę było bardzo miłe. 

Generalnie mało słucham z zwykłego stereo, 95% to kino, filmy , interesuje mnie dźwięk przestrzenny, a muzyki uwielbiam właśnie słuchać z DTS, wiem brzmi to dość dziwnie :) 

Dlatego chcę kupić amplituner z dolby atmos, wybór padł już na Marantz NR 1606

p.s. co ciekawe znalazłem identyczne kolumny ale innego producenta : pure-acoustics

Edytowano przez ascorp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się nigdzie doszukać jakie masz pomieszczenie, jak to ma stać. Zamieść może rzut pomieszczenia, podaj wymiary i nanieś wyposażenie pokoju. Czytałeś o akustyce ? To bardzo ważna kwestia i zapewne co niektórzy się zdziwią- nie dotyczy ona tylko kwestii związanych ze stereo. 

...powiem więcej, akustyka ważniejsza jest w kinie domowym (może źle się wyraziłem, że ważniejsza). Mam na myśli to, że akustycznie przystosować pomieszczenie do prawidłowego odbioru stereo jest łatwiej niż przystosować pomieszczenie do dźwięku wielokanałowego, gdyż tu trzeba okiełznać brzmienie kolumn grających prawie że na przeciw siebie. Tu nie chodzi o bycie "audiofilem" (które to określenie często jest używane pejoratywnie). Prawidłową akustyką w skrajnych przypadkach możemy "podrasować brzmienie" nawet o umowną klasę czy dwie.

Kolejna kwestia. Wspomniany Marantz to bardzo ciekawe urządzenie (znam je bardzo dobrze), ale ten model kosztuje w granicy 2700 zł, więc w mojej opinii zasługuje on na kolumny zdecydowanie lepsze. Myślę, że rozłożenie budżetu jest niewłaściwe. Niektórzy mogą mieć odrębne zdanie, ale uważam, że zachowując proporcje odpowiedniej klasy względem siebie kolumny (które dają najwięcej w brzmieniu) nie powinny być tańsze niż amplituner. W mojej opinii uzyskasz dźwięk lepszy gdy na amplituner np wydasz 1500 zł, zaś na kolumny 2100 (tak powiedzmy książkowo).

W przypadku, który przedstawiłeś amplituner będzie zbyt dobrym urządzeniem w porównaniu klasowym do kolumn, które na pewno nie są wybitne. Potencjału amplitunera nie wykorzystasz nawet w połowie. ....i właśnie, co to za metraż ? Bo okazać się może, że na kolumnach podstawkowych można zbudować zestaw już wysokiej klasy. Ilość głośników w kolumnie ma się nijak do jakości brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem troche szkoda tego ampli to tych kolumn. Zgadzam się tu z simsonem.

To podjedźmy do tematu inaczej. Od drugiej strony, zupełnie źle, ale z głową.

Ile możesz wydać na komplet kolumn? Co podoba się Twojej żonie? Tylko takie slim wynalazki? HKTS700 są brzydkie, może jakieś "normalnych" wymiarów, ale zaokrąglone, z pierścieniami, lakierowane itp. Tak z czystych estetycznych względów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie absolutną rację, zdaję sobie z tego doskonale sprawę ! Moje pomieszczenie to 5,5m na 4,5m , układ kolumn/kina to na dłuższych ścianach po bokach kolumny front i tył, na środku dłuższej ściany TV z centralnym głośnikiem , "kanapa" po przeciwległej stronie centralnie na środku, czyli prawdopodobnie typowy układ, ale... jest to tylko jedna część większego pomieszczenia... i tutaj mogą być problemy, w załączniku rysunek.

Tak jak wyżej pisałem, nie do końca chodzi o kasę, niestety żadne z większych kolumn (szerszych) obecnie nie wchodzą raczej w grę, blokada ze strony żony (życie). Dochodzi jeszcze jedna ważna sprawa... jest to moje 2 letnie dziecko, które obecnie jest wszędzie i to szybciej od dźwięku... i trochę szkoda kupować coś lepszego aby dziecko powydłubywało sobie membrany...

Na tą chwilę kupiłem ten zestaw Dream Tower i oczywiście na dzień dobry mój kochany synek podbiegł ze śrubokrętem w ręku i atakował fronty... na razie obroniłem kolumny przed jego atakami, ale przeczuwam, że w końcu je dopadnie i uszkodzi, dlatego waśnie kupiłem te tanie chińczyki które jakoś wyglądają i grają, a jeżeli synek Je rozwali to nie będę aż tak płakał bo fortuny nie kosztowały.

Co do samego zestawu kolumn, wykonanie techniczne na 3, no dobra 2+ w skali ocen szkolnych... wykonanie wizualne 4+ (naprawdę są ładne), no i najważniejsze czyli dźwięk... tutaj nie dam oceny bo nie mam porównania, nigdy nie miałem żadnych kolumn z wyższej półki, ale po wstępnych kalibracjach, ustawieniach grają przyzwoicie, trochę płasko, brakuje mi w nich wyrazistego "efekciarskiego" dźwięku, ale ujdą w "tłumie", tzn. tego się własnie spodziewałem... Co mnie zaskoczyło ? Bass... o dziwo jest i to taki jaki mi wystarczy, do odsłuchu stereo trochę słabo, ale do kina na ten moment w zupełności wystarczy i nie muszę podłączać subwoofera, zresztą tak jak pisałem wcześniej nie lubię jak mi się chata trzęsie...

Oczywiście jak tylko warunki mi pozwolą (syn zrozumie że nie wolno dotykać) to kupie coś lepszego, ale i tak bym chciał celować w coś "slim" i tutaj prosiłbym o pomoc... tylko chyba wchodzi na to, ze takie kolumny nie istnieją ? 

p.s. zapomniałem dodać, że kupując tego marantza kierowałem się raczej dźwiękiem przestrzennym dolby Atmos i za chwilę będę montował głośniki w suficie, obecnie mam coś w stylu "głośniki dolby atmos enabled" (Projekcyjne), które niby mają odbijać dźwięk od sufitu, no ale to jakaś głupota jest... i jednak "pruję" sufit...

salon.jpg

Edytowano przez ascorp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam subwoofera... znaczy się mam, jakiś tani "szajs" ale nawet nie podłączałem, może to i dziwne jest, ale wystarczy mi ten bas który wydobywa się z frontów, zresztą tak jak pisałem wyżej, nie lubię jak się pół domu trzęsie. 

No chyba, że masz na myśli dodanie subwoofera aby odciążyć fronty od niższych tonów, wtedy może lepiej by pracowały w zakresie średnim ? Ale subwoofer do stereo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że bas nie jest powalający, ale mnie wystarczy :) Ale właśnie ze względu na zapis 5.1, czy chociażby samo odciążenie frontów od niskich tonów popycha mnie do dokupienia subwoofera, przeglądałem subwoofery producentów których podałeś wyżej i muszę powiedzieć, że trafiłeś w moje gusta, piękne konstrukcje !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...