Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do TONSIL ALTUS 300


humbak31

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wątek parodia :))). Turlam się. Jaja sobie wszyscy robicie? ;).

Humbak, skoro takie są Twoje gusta to przejżyj sobie ofertę Cervin Vega. Kolumny o nieco podobnym charakterze, a o niebo lepsze. To, że pokolenia w Twojej rodzinie męczyly się z altusami to nie znaczy, że Ty masz cierpieć...kup oczywiście używki Vegi.

Do nich możebyć ten HK lub cokolwiek co kupisz będzie ok.

Vegi są wysokoefektywne i zaspokoją Twoje gusta. I mają bajeranckie czerwone zawieszenie basowca ;)

To co dyplomatycznie nazwał Jacek 75 jest po prostu fuszerką bo membrana nie ma prawa się odksztalcać. A, że to ''normalne" w altusach to tylko świadczy o firmie. No chyba, że tak im dałeś popalić, że grałeś ze zniekształceniami na końcu skali głośności...

Moj apel. Dogadaj się z sąsiadami. Może czasem nie ma ich w domu, Ty nie będzisz słuchał walenia w ścianę, a oni walenia...

Tak, że masz 2 zadania, ktore pozytywnie wpłyną nadobro ludzkości. Nie kupuj altusa i oszczędzaj sąsiadów.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Duzo porad :) Dzięki 
Mam następne pytanie otóż wziąłem sobie na testa Yamahe rn-402d u zauwazylem, ze syczą wysoko tonowce jak dam głośniej to i tak syczą na jednakowym poziomie syczenie sie nie zwieksza jak scisze tez syczenie sie nie sciaszajak dam do 1db  jak dam do 0 nie ma nic jak myslicie co to moze sie dziać?  Tak ma być czy yamaszka za słaba?

6 godzin temu, audiowit napisał:

Wątek parodia :))). Turlam się. Jaja sobie wszyscy robicie? ;).

Humbak, skoro takie są Twoje gusta to przejżyj sobie ofertę Cervin Vega. Kolumny o nieco podobnym charakterze, a o niebo lepsze. To, że pokolenia w Twojej rodzinie męczyly się z altusami to nie znaczy, że Ty masz cierpieć...kup oczywiście używki Vegi.

Do nich możebyć ten HK lub cokolwiek co kupisz będzie ok.

Vegi są wysokoefektywne i zaspokoją Twoje gusta. I mają bajeranckie czerwone zawieszenie basowca ;)

To co dyplomatycznie nazwał Jacek 75 jest po prostu fuszerką bo membrana nie ma prawa się odksztalcać. A, że to ''normalne" w altusach to tylko świadczy o firmie. No chyba, że tak im dałeś popalić, że grałeś ze zniekształceniami na końcu skali głośności...

Moj apel. Dogadaj się z sąsiadami. Może czasem nie ma ich w domu, Ty nie będzisz słuchał walenia w ścianę, a oni walenia...

Tak, że masz 2 zadania, ktore pozytywnie wpłyną nadobro ludzkości. Nie kupuj altusa i oszczędzaj sąsiadów.

 

Hmm Cervinki heh tak się właśnie zastanawiam ale te kolumienki troche mi podjeżdżają estradowymi kolumnami :)
 

Dodam jeszcze, że przy głośniejszej muzyce syczenie totalnie znika... Specyfika Amplika ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbak31, takie syczenie jest wynikiem najczęściej dwóch składowych. Wysokoskutecznych kolumn, które łapią każdy szum, najmniejszy sygnał. Altus 300 ma 91 dB. Czyli można go uznać już za wysokoskuteczne. A swoją droga Yamaha może mieć spore szumy własne. Co niestety źle o niej świadczy.

Choć jeśli piszesz, że ten szum jest jednakowy i niezależny od stopnia wzmocnienia może to być jakiś przydźwięk związany ze wzbudzaniem się jakiegoś elementu, może yamaha łapie coś z sieci. Nie ma w pobliżu włączonego komputera albo jakiegoś urządzenia gospodarstwa domowego, które stale pracuje? Trzeba by włączyć je do innego obwodu elektrycznego, jeśli masz takie choć dwa w domowej sieci elektrycznej. Albo zastosować dobrą listwę z filtrami przeciwzakłóceniowymi. Najlepiej zarówno od strony danego urządzenia jak i wzmacniacza. 

Spróbuj też rozłączyć (fizycznie, kablami od wzmacniacza) źródło dźwięku jakiego używasz. Czy syczenie nadal występuje?

Cerwin Vega mają owszem rys estradowy. A Twoje Altusy, to sądzisz są neutralnymi audofeelskimi kolumnami? Zdecyduj się czego chcesz. Do mocnego, energetycznego i wyrazistego grania nie ma nic lepszego niż CV. A także można niedrogo kupić właśnie takie kolumny jak polecałem wcześniej.

Hoo-Lec, w czym Audiowit ma rację, to ma. I tu go popieram w całej rozciągłości. Ale mnie chodziło, że napisał, iż:

Cytat

Jaja sobie wszyscy robicie? 

Czyli m.in. Ty właśnie i ja, oraz może jeszcze ktoś. Uważasz, że coś źle wcześniej napisałeś, coś głupiego? Albo ja? Nie dyskredytuj sam siebie i przede wszystkim czytaj uważnie o co chodzi. Jeśli nie napisaliśmy źle, to znaczy, że nie wszyscy sobie robimy jaja. I o to mi tylko chodziło. Po prostu kolega się zagalopował i wrzucił wszystkich piszących w tym wątku do jednego worka.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Angel napisał:

 

Spróbuj też rozłączyć (fizycznie, kablami od wzmacniacza) źródło dźwięku jakiego używasz. Czy syczenie nadal występuje?

 

hee do jednej listwy podłączone jest amplik ruter wifi telewizor oraz laptot:) rano koło 10 pobawie się :) dzięki za sugestie.
w poniedziałek bede miał okazje porównać tę yamahe z Harmanem 3770 ale coś czuję, ze yamaha lepiej sie bedzie sprawowac miałem do czynienia z hk 3700 i lipa z lekka

Edytowano przez humbak31
pomyłka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, no to niedobrze. Tyle urządzeń a szczególnie komputer włączone do jednego obwodu wraz z amplitunerem? Na ogół skutkuje to właśnie takimi przykrymi efektami. Spróbuj nawet przedłużaczem przełączyć całe zaśmiecające sieć towarzystwo nawet do innego pokoju, kuchni, łazienki itp. Tak tylko dla sprawdzenia.

Jaki ampli lepiej Ci przypasuje, to się okaże. Choć rzeczywiście nie zdziwiłbym się, gdyby Yamaha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1Ender napisał:

@Angel też się podpisuję. A koledze mogę sprzedać swój zestaw bez cd z kolumnami czy bez. Jak gustuje w takim graniu jak Altusy - to Rotel Ra-971 jak znalazł. Super przestrzeń dynamika, co tu pisać świetny wzmacniacz, ale chyba już nie dla mnie:DxD

1Ender,

tak dla przypomnienia (albo informacji), to zgodnie z przyjętymi na Forum zasadami propozycję sprzedaży najlepiej kierować na PW do konkretnej (potencjalnie zainteresowanej) osoby - a nie bezpośrednio w wątku.

Nie odnosi się to do "Branży" - bo Koledzy z firm rozwiązania proponują (i tak ma zostać) bezpośrednio w wątku. Jest takie zróżnicowanie i już B|

Humbak31,

spróbuj zostawić w listwie sam amplituner i np. podłączyć do niego telefon (jeśli masz w nim odpowiednie wyjście i kabelek minijack-2x cinch) albo laptop (chodzący na akumulatorze). Zobaczysz wtedy czy jest lepiej.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem parę( nie tylko ja ) razy że model 402d wywodzi się z podstawowej serii jak np rs202D, rn301)  guziczki ( nie pokrętła), wew. budowa trochę jak w amplitunerze kd. Paradoksalnie tańszy( bo nieco słabszy, bez wifi i bez Dab), a wyższy klasą model RN 500 gra sporo lepiej, bo jest solidniejszy. Modele klasyczne typu AS500, AS700, RN500, RN602 mają zupełnie inna budowę wewnętrzną(ze 3 razu większą) lepsze podzespoły, bo zewnętrzne różnice  widać na półce . Bywały głosy, że 202 nieco szumi (to nawet nie kwestia S/N) tylko jakiś  "trafiony" zasilacz w konkretnym egzemplarzu to zdarza się w każdej firmie, dodatkowo efekt masz z tymi nieszczęsnymi kolumnmi. To że ogólnie seria ra202d, rn301, rn402, ma sporo mocniej wyeksponowaną górę, gra twardo, analitycznie, bez dobrego dociążenia w basie w stosunku do np as500, as700, rn500, rn 602 jest faktem.

Kolejna ważna rzecz jak wychodzisz sygnałem z komputera, może z wyjścia słuchawkowego, jakimś tam kabelkiem minijack x 2 RCA ?

Więc finalnie, jak masz jeszcze wszystko wpięte w zwykłą listwę  zasilającą z laptopem i TV włącznie i przede wszystkim kolumny pokroju Altusa 300 ( nie chodzi nawet o ich całościową wysoko-efektywność) grający mocno wyeksponowaną górą pasma, dodatkowo z głośnikiem wysoko tonowym prymitywnej budowy ( można mieć sporo góry, ale nie syczeć), amplituner też grający z naciskiem na górę, to masz ukazane pasmo jak teraz. Cena nowych altus300 w stosunku do ich ogólnej jakości brzmienia jest niska.

Przecież były głosy, że jak chcesz jednak męczyć ( bo jak to nazwać ?) się z tymi kolumnami to HK 3770 jest według mnie lepiej pasujący( łagodniejsza góra, plastyczniejszy dół pasma) czy Denon.

EDIT:Wielu właścicielom Altusów nie zależy by to grało dobrze, a  nawet jak chcą to paradoksalnie do takich nieszczęsnych i dość kontrowersyjnie grających kolumn niestety dość ciężko dobrać wzmacniacz by to jakoś razem dobrze grało. One mocno narzucają styl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jacek75 napisał:

 

Przecież były głosy, że jak chcesz jednak męczyć ( bo jak to nazwać ?) się z tymi kolumnami to HK 3770 jest lepiej pasujący, czy Denon.

Porada warta uwagi poczekam na Harmana:) zobacze jak to gra  i huczy ;) 
mam jeszcze pytanie w harmanie opcja pilota Harman Volume mnie bardzo interesuje wiesz moze co to za aperitiw? cos  w stylu loudnes?

szukałem w nece cały opis Harman i nic nie znalazłem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbak, jak widzisz nie tylko ja ''uczepiłem'' się altusów. Powiedz, naprawdę Ci zależy na kiepskiej jakości dzwięku? Dlaczego trwasz przy tych kolumnach skoro są zepsute(odkształcona membrana). Czy to, że Twój ojciec czy dziadek też mieli jest jakimś wyznacznikiem? Vegi są o niebo lepsze, wcale nie słabsze, a w każdym aspekcie biją na głowę altusy. Spróbuj, nie zawiedziesz się. Wyjdź trochę poza granice. 

Altusy będą Ci syczały, a bas będzie nijaki. Zawsze takie były altusy i będą skoro są ludzie, ktorzy nabijają kabzę tej firmie pomyłce. Niech już ona odejdzie w otchłań historii i szybko o niej zapomnijmy...budynki zburzmy, zaorajmy teren i posypmy solą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Może kolega spróbuje wypożyczyć kolumny na odsłuch, będzie miał jakieś porównanie. Vegi chyba ma top-hifi. Zadzwonić umówić się na odsłuch i zabrać ze sobą wzmacniacz ten co ma. Albo wpłacić kaucję - to wyślą do domu.

no to by było ciekawe :) musiałbym chyba zobaczyć na żywca jak to gra bo wizualnie mi nie pasują wyglądają jak kolumny na masówki, a altusy nie sa takie złe ładnie grają syczenie przeżyje bo przy wiekszych głośnościach nie słychać nic :) podłączyłem pod Technics 1000 zero syczenia czyli to wina amplika yamaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Altusy są ładne i nie przypominają masówki?

1Ender, czasem ktoś ma swoją teorię i jeśli porady nawet bardziej doświadczonych słuchaczy nie są z nią zbieżne, nic z tego. Kolega dostał wiele podpowiedzi. Jest zapewne dorosłym, myślącym człowiekiem. Poradzi sobie. Jest sporo innych wątków, gdzie ludzie czekają na porady i ich nie dostają. Wniosek jest prosty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...