Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do 2000 zł


lssrs

Recommended Posts

Cześć,

niestety mój obecny wzmacniacz (Technics SU-V90D) zaczyna już dogorywać, pomimo wykonanych na nim naprawach. Poczułem więc potrzebę rozejrzenia się za czymś, co go godnie(j) zastąpi. Jestem kompletnie zielony w temacie sprzętu Hi-Fi, z tego też powodu mam do Was ogromną prośbę o pomoc, nakierowane, wytłumaczenie, za czym i dlaczego powinienem się rozejrzeć. Nie jestem audiofilem, nie mam słuchu absolutnego, ale lubię słuchać dobrze brzmiącej muzyki.

Budżet: do 2000 zł

Podłączenia: Obecnie do PC do niezłej karty muzycznej, w niedalekiej przyszłości chciałbym rozbudować zestaw o CD.

Głośniki: Dysponuję Technics SB-CD301, jeśli jednak nowy wzmacniacz wymagałby zmiany kolumn, to jestem otwarty i na to.

Rodzaj muzyki: rock, jazz, elektroniczna, od czasu do czasu klasyczna. Muzyka będzie puszczana głównie z PC.

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Pozdrawiam serdecznie,

m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzień dobry.

Zacznę niestety od kolumn, w najbliższym czasie musisz pomyśleć o zmianie, gdyż jakikolwiek wzmacniacz kupisz, kolumny bedą ogromnym ograniczeniem.

Z Twojego opisu wynika, że tak naprawdę szukasz dobrego, ale uniwersalnego wzmacniacza. Na pewno spójrz na moim zdaniem świetną integrę NAD C326 BEE. To wydajny, dynamicznie grający i bardzo uniwersalny wzmacniacz. Jeśli lubisz brzmienie trochę cieplejsze, bardziej gęste, dobrą opcją okaże się francuska integra Advance Acoustic X-i50BT. Dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem będzie także wzmacniacz Marantz PM6006.

Każdy z powyższych modeli urządzeń oferuje trochę inne brzmienie, jednak ogólnie są to modele dobre i stosunkowo uniwersalne.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spektrum muzyki duże, choć według mnie gatunki muzyczne nie muszą determinować stylu brzmienia, czyli też zakupu konkretnej marki np. wzmacniacza, bo o tym decyduje nasz gust.

Audiowit ma absolutną rację, koniecznie napisz coś o brzmieniu jaki lubisz, jaki metraż, źródło, akustyka itd..

Mam wrażenie, że wzmacniacz za 2 tys i te kolumny z czasem mogą być jednak średnim duetem, choć znajmy ma wzmacniacz Technics su a600 i te kolumny są sporo lepsze niż ten wzmacniacz. Czas pokaże jak będzie u Ciebie. Niemniej jak wzmacniacz za 2 tys ( nowe piecyki częściej mają widełki cen ciut wyższe) to już potem konsekwentnie i kolumny raczej z poziomu 2,5 tys i wyżej. Oczywiście znacznie ważniejsze od samego budżetu ( bo większy budżet ułatwia sprawę, ale nie rozwiązuje problemów i nie jest receptą, że będzie dobrze) jest mądre dopasowanie brzmienia wzmacniacza i kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przepraszam za brak doprecyzowania. Jestem tutaj nowy i szukałem takiego tematu w przypiętych. Poniżej szczegółowe informacje:

- Nowy czy używany? Bez większego znaczenia, chociaż moje doświadczenia z używkami niestety nie są dobre. Może po prostu miałem pecha.

- Stereo czy kino domowe? Stereo.

- Powierzchnia pokoju wynosi około 25m2 ale z perspektywą przenosin do pomieszczenia 40m2.

- Zestaw będzie rozbudowywany, postanowiłem rozpocząć od wzmacniacza, bo aktualny popadł w konwulsje przedśmiertne.

- Jakie brzmienie lubię? I tu mam największy problem, bo zwyczajnie się na tym nie znam, intuicja mi jednak podpowiada, że zależy to od gatunku granej muzyki. W jazzie lubię ostrość instrumentów żywych, w muzyce elektronicznej niższe tony. Domyślam się, że ten opis nie jest w żaden sposób satysfakcjonujący, dlatego proszę o cierpliwość i pytania pomocnicze, które ułatwią mi określenie preferencji. Sporo racji jest w tym, że z racji szerokiego zakresu gatunków, przydałby mi się sprzęt, który nosi znamiona uniwersalności.

@jacek75 tak, mam świadomość, że w przyszłości trzeba będzie doinwestować w kolumny. Jest to perspektywa od kilku miesięcy do roku.

Edytowano przez lssrs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn. Jak bym je zobaczył z daleka powiedział bym Tonsil i szkoda 2000 zł na wzmacniacz.

Ale że to nie Tonsil tylko wygląda jak on to powiem nie wiem. Obstawiam jednak, że grają podobnie.

Na chwilę obecną mogę Ci doradzić po prostu dobre wzmacniacze w tej cenie, bo system i tak będzie grał tak jak pozwalają kolumny i źródło.

Nowe: NAD 326BEE, Yamaha AS701, Magnat MA600

Używane: Denon PMA2000, Yamaha AS1000, Roksan K2

 

Jeśli masz do mnie jakieś pytania pozostaje do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Obecne kolumny służyły mi od 95 roku i przyznaję, że do tej pory mi wystarczały, ale coraz częściej słuchając muzyki u znajomych zdawałem sobie sprawę z tego, że mój sprzęt ma spore ograniczenia. 

Abstrahując od tego, że wspomnianego już NAD C326 BEE będę chciał przesłuchać w salonie, zależy mi przede wszystkim na tym, by dobrać odpowiednie kolumny do tego wzmacniacza, stawiając na uniwersalność zestawu. 

Jak już wspominałem, nie znam się dobrze na dźwięku, oceniam intuicyjnie, co podoba mi się bardziej, a co mniej. Z pewnością mogę stwierdzić, że obecne kolumny mają za mało basu. Radzą sobie nieźle z rockiem, ale już nie podoba mi się dźwięk przy jazzie czy muzyce klasycznej. Nie wiem, na ile ten opis coś mówi, chętnie odpowiem na pytania pomocnicze "dla laika" :)

Dnia 30.03.2017 o 15:40, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Zacznę niestety od kolumn, w najbliższym czasie musisz pomyśleć o zmianie, gdyż jakikolwiek wzmacniacz kupisz, kolumny bedą ogromnym ograniczeniem.

Z Twojego opisu wynika, że tak naprawdę szukasz dobrego, ale uniwersalnego wzmacniacza. Na pewno spójrz na moim zdaniem świetną integrę NAD C326 BEE. To wydajny, dynamicznie grający i bardzo uniwersalny wzmacniacz. Jeśli lubisz brzmienie trochę cieplejsze, bardziej gęste, dobrą opcją okaże się francuska integra Advance Acoustic X-i50BT. Dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem będzie także wzmacniacz Marantz PM6006.

Każdy z powyższych modeli urządzeń oferuje trochę inne brzmienie, jednak ogólnie są to modele dobre i stosunkowo uniwersalne.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

@Q21 Chętnie poznam ofertę cenową dla forumowicza dla wzmacniacza NAD C326 BEE :) z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Jestem jeszcze przed odsłuchami, ale z opisów i rekomendacji najbliżej mi do NAD C326 BEE.

Kolumny - mam już od kolegów kilka propozycji, decyzja pewnie zapadnie w trakcie odsłuchów. Pytałem właśnie o kable, czym najlepiej to ze sobą połączyć (PC - wzmacniacz). Optyk?

Co do odtwarzacza CD - zgadzam się w pełni, ale to temat na przyszłość. Chciałbym, by ten sprzęt posłużył mi kilka dobrych lat, zakładam więc jego rozbudowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz tak: komputer >> dac >> wzmacniacz >> kolumny , albo komputer >> wzmacniacz z wbudowanym daciem >> kolumny

To tylko tak jeżeli zależy Ci na jakości. Możesz pominąć daca, ale jakość będzie dużo gorsza.

A tv podłącz tak  TV >> dac >> wzmacniacz >> kolumny, albo  TV >> wzmacniacz z wbudowanym daciem >> kolumny

Kabli używasz w zależności jakie gniazda w sprzęcie audio mogą to być:

USB, RCA ("czincz"), Coaxial, optyczny,

ale również może być wyjście słuchawkowe TV, komputer i z pominięciem Daca łączysz kablem mini jack - 2x RCA bezpośrednio do wzmacniacza, ale jak pisałem jakość do "bani". Wybór należy do Ciebie.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakie gniazda typu Out masz w telewizorze optyczne, SPDIF ?

Jeżeli dac trzeba by poszukać czegoś z usb, optyczne, koaksjalne.

Daców jest sporo z tymi wyjściami. Ja mam DacMagic 100, masz tam usb, optyczne, koaksjalne x 2. To tylko przykład.

Jak nie masz CD to raczej dac.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jesteś w stanie dać maksymalnie za wszystko? Jeżeli przyjmiemy, że nowy nad będzie kosztował 1700 - 1800, a kolumny 2500 to nic nie zostaje na kable i dac. Albo coś dołóż, albo używane, a nie nowe.

Propozycja jest taka - odsłuchujesz nowy sprzęt, szukasz tych modeli na rynku wtórnym to spora oszczędność. Tego Nada możesz kupić używanego za ok 400 -500 zł mniej, a będzie wyglądał jak ze sklepu, no i będzie wygrzany. Zagra Ci od razu tak jak powinien, bez czekania miesiąca czy dwóch.  Przemyśl to sobie. Z kolumnami jest podobnie.

Wówczas to co zostanie przeznaczysz na dac i kable.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Przede wszystkim dziękuję za pomoc i cierpliwe udzielanie informacji.

Co do sprzętu używanego - przyznaję, że przejechałem się już na tym i mam spory dystans, aczkolwiek nie mówię stanowczo "nie". W każdym razie, nawet gdybym zakupił sprzęt nowy, a nie zmieszczę się w limicie z daciem i kablami, oczywiście dołożę do całości. Póki co na najbliższe dni mam zaplanowaną wizytę w salonie i odsłuch. Wtedy zastanowię się co dalej.

Pytanie, ile kable i dac mogą w sumie wynieść? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że raz Ci się nie udało to nic. Jakby ludzie mieli takie podejście jak ty to np. nikt by nie kupował samochodów używanych tylko biegał do salonu. Moim zdaniem to bez sensu. Ale zrobisz co uważasz - to Twoje pieniądze.

Przy kupnie "używek" dokładnie sprawdzaj sprzedawców, czytaj komentarze, patrz czy sprzęt jest zadbany, w miarę mozliwości kupuj osobiście w swojej okolicy. I powinno być dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy DAC, to będzie pewnie od 300 zł wzwyż. A ile? Na ile Cię stać.

Kable od zupełnie podstawowych i dość ograniczających jakość dźwięku, czyli za 200 - 300 zł za komplet, też do ....? Na ile Cię stać. To i to warto nabyć używane.

Na pewno lepiej kupić lepszy/droższy DAC i tańsze kable.

Większość bardziej doświadczonych forumowiczów idzie jednak w kierunku jakości dźwięku i woli kupić używany sprzęt. Zazwyczaj w tych samych pieniądzach przenosisz się o umowną klasę wyżej z jakością dźwięku.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz nowy wzmacniacz i za jakiś czas Ci się nie spodoba to sprzedaż z dużą stratą. Np. za 1800 zł to pójdzie za jakieś 1200-1300zł. 500 - 600 zł straty na nowym sprzęcie to już boli. Ja bym się nie zdecydował.

PS. Kup nowy - jestem za. Jak sprzedaż z dużą stratą to może Cię to czegoś nauczy, a może nie?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Jestem Ci bardzo wdzięczny za wszystkie porady sprzętowe, oraz rekomendację związaną z samym zakupem. Nie obraź się proszę, ale proponuję nie kontynuować wątku moralizatorsko-wychowawczego :). Nie napisałem nigdzie, że w grę wchodzi wyłącznie sprzęt nowy. Jak wiadomo, tylko głupiec nie zmienia zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...