Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim specom od audio!

Miło mi dołączyć się do Waszego grona! Przybywam z prośbą o pomoc a mianowicie - nabyłem w okazyjnej cenie głośniki Logitech Z 906, jednak nie było w nich tego trójkolorowego kabla do połączenia z kartą dźwiękową (zielona, pomarańczowa, czarna końcówka) . Więc trzema zwykłymi kablami jack podłączyłem je w kombinacji "zielone gniazdo-zielone gniazdo" itd. Głośniki grają...ale dźwięk jest...dziwny? Wszystkie głośniki grają jakby tak samo. Czy na takim analogowym połączeniu dźwięk jest może gorszy? Próbowałem też podłączyć przez kabel optyczny (ASUS dorzuca taką przejściówkę z optycznego do jack), ale wtedy to już kompletnie głośniki milczą. Niby w panelu sterowania przestawiłem na SPDIF, ale dalej cisza...Będę wdzięczny i zobowiązany za Wasze porady w temacie.

PS. Czy muszę mieć koniecznie tej trójkolorowy kabel który powinien być w zestawie?            

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę. 

Jaką posiadasz kartę dźwiękową ?

Najlepszym sposobem jest zakup karty dźwiękowej posiadającej wyjścia coaxial oraz analogowe (chinch). Karta dźwiękowa (najlepiej używana, którą dostaniesz za około 150 zł). Lub najlepiej coś tego typu:

https://procpu.pl/p/1775/37995/audiotrak-prodigy-cube-usb-zewnetrzna-karty-dzwiekowe-gaming-strefa-gracza.html

 

wówczas wyjdziesz   S/PDIF do zestawu pod kino domowe,  zaś do muzyki polecałbym wyjść kabelkiem RCA (chinch) łącząc DAC z zestawem analogowo. Jack to najgorsze wyjście chyba jakie może być. Ważna jest także konfiguracja komputera pod audio. Czytałeś jakieś materiały związane z bit-perfect ?

...aha, to że przy analogowym połączeniu wszystko gra "tak samo" to normalne, bo jakże inaczej miałoby być. Z takiego połączenia efektu 5.1 na pewno nie uzyskasz.

 

...z tym basem kilka wątków niżej to też Ty pytasz  (Bolus)?

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...