Skocz do zawartości

Kino do 4,5kPLN


ksywy

Recommended Posts

Witajcie

To mój pierwszy post wiec korzystając z okazji serdecznie witam forumowiczów.

Noszę się z zamiarem zakupu kina domowego. Co nieco już poczytałem w tym temacie wiec podstawy do pytań o porady   już są :)

 

Budżet spokoju to 4 tyś .

4,5 kpln jakoś zniosę.  

Budżet bólu to 5 tyś i bardzo nie chciałbym się do niego zbliżyć.

Żona , dzieci ... ciężko wytłumaczyć że ten tysiak ponad 4 000  to lepsze brzmienie,  marka o większej renomie, lepsza technika itp. 

Pomieszczenie jest dość duże bo ma wymiar mniej wiecej 9,5x5m 

Zestaw ma służyć głównie do filmów, ale też raz na jakiś czas będzie musiał popracować mocniej  podczas domówek.

Lubię głęboki dosadny bas, ale bez przegięć typu głośne łupu cupu i nic więcej.

Źródłem filmów będzie port usb w TV 4k  lub blueray w konsoli PS3

Źródłem muzyki będzie radio bądź serwisy streamingowe typu Deezer. 

Słucham wszystkiego od disco, polo poprzez polski rock, arie operowe, pop,  a skończywszy na Metallice czy AC/DC.

Mam swoje typy ale wynikają one tylko z wiedzy internetowej.

1.  Onkyo TX-NR555  z Jamo S 628 HCS 

2. DENON AVR-X2300W z Quadral Quintas 6500

Proszę o konstruktywną krytykę i rady co jeszcze warto brać pod uwagę

 

Wiem że odsłuchy to podstawa, ale najpierw trzeba zakończyć teorię by się zabrać za praktykę.

Stąd określiłem powyższe zestawy. 

Przydał by się również trzeci zestaw ale z mniejszymi przednimi kolumnami. Najlepiej podstawkowymi. Niestety na to nie mam pomysłu.

Zapraszam do dyskusji :)

pzdr

ksywy

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw głównie do filmów... ale skupiłeś się na wymienianiu gatunków muzycznych i zespołów których słuchasz. Kino domowe bo... codziennie dwa filmy z efektami, a muzyka tylko w sb, czy jednak odwrotnie ?

Ciężko o dobrą dynamikę w muzyce na dość tanim amplitunerze KD np. onkyo 555. Przebija go wzmacniacz stereo za "1 tys zł". Po odsłuchach tego kinowego Onkyo 555 z jamo 628 sugeruję np. coś stereofonicznego plus wspomniane Jamo , czy Wharfadale doamond 230, Magnat quantum 677.

Generalnie problematyczna jest wielkość salonu, ponad 40 metrów,  to dla stereo spore wyzwanie, a co dopiero dla amplitunera kina domowego, kolumn, subwoofera.

Co do zestawu kolumn podstawkowych  5.1 to gotowych ofert jest mniej, czasem trzeba samemu zestawiać takowy by był ciekawy, czy był w ogóle. Wybór jest wtedy duży, pamiętać trzeba o dodaniu standów do kolumn podstawkowych. Na front coś z 16 ką na tył mniejsze. Niemniej chyba myślisz o innym małym pokoju ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na początku wykluczę pomysł z mniejszymi kolumnami, po prostu taka konfiguracja nie sprawdzi się w Twoim salonie. Musisz niestety pozostać przy dużych kolumnach.

Wracając do konkretów - zestaw zbudowałbym na amplitunerze Yamaha RX-V681 lub  Onkyo TX-NR656. Obydwa urządzenia oferują praktycznie pełne wyposażenie oraz mocny, dynamiczny, kinowy dźwięk. Yamaha lepiej sprawdzi się w mocniejszych gatunkach muzycznych ze względu na wyraźniejsze podbicie skrajów pasma. 

Kwestia kolumn - na  pewno idealnym rozwiązaniem byłoby kolumny Klipsch R-26F Set 5.0, jednak zestaw ten przekroczy założony budżet. W mniejszych kwotach bardzo dobrą opcją będzie Audio Pro Avanto oraz wspomniane przez Ciebie Jamo S 628 HCS, z czego pod względem jakości dźwięku lepszym rozwiązaniem będzie Audio Pro.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacek75 napisał:

 Kino domowe bo... codziennie dwa filmy z efektami, a muzyka tylko w sb, czy jednak odwrotnie ?

Codziennie po 22 gdy żona i dzieci pójdą spać oglądam jeden film a dokładnie odcinek serialu. Obecnie jest to  Homeland i żałuję że nie mam kina domowego. Wybuchy czy strzały w głośnikach telewizora to jednak nie jest to czego szukam.  W weekendy jakiś film pełnometrażowy.

Muzyka póki co jest na dalszym planie tzn słuchawki i smartfon.  Nie mniej jednak raz na jakiś czas zestaw musi pociągnąć domową imprezę.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Na początku wykluczę pomysł z mniejszymi kolumnami, po prostu taka konfiguracja nie sprawdzi się w Twoim salonie. Musisz niestety pozostać przy dużych kolumnach.

Rozumiem, tak też myślałem 

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Wracając do konkretów - zestaw zbudowałbym na amplitunerze Yamaha RX-V681 lub  Onkyo TX-NR656.

Biorąc pod uwagę Twoje propozycje  zakładanym budżecie chyba tylko Onkyo 656 z Jamo 628 się zmieści. 

Yamaha fajnie wygląda ale po pierwsze przekroczy budżet a po drugie mam jakieś mniejsze zaufanie do tej marki niż do Denona czy Onkyo.

Pewnie  dlatego że bardziej kojarzy mi się z motocyklami niż fortepianami czy kinem domowym. 

Audio Pro Avanto  mają przyciągający design. :) 

Co myślisz o tym by kosztem zmiany modelu Onkyo na 555 wejść w te kolumny?

Jest istotna różnica w odsłuchu między Onkyo 555 a 656?

 

 

 

2 godziny temu, jacek75 napisał:

Po odsłuchach tego kinowego Onkyo 555 z jamo 628

Odsłuchiwałeś może Jamo 628 z Onkyo 656? Jest jakaś różnica? Katalogowo różnią się chyba tylko wejściami HDMI. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dostaniesz w bardzo dobrej cenie Onkyo 656. Jakbyś odrobinę dołożył to polecam Polk TSx

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx-330hc-5-0-330-hc-zestaw-kina-domowego-tsx330t-tsx150c-tsx110b

 

A w cenie do 5000zł zmieścisz się z kapitalna do KD Melodiką ( w nowym Audio jest ciekawy test tych kolumn)

https://sklep.rms.pl/zestaw-kolumn-glosnikow-do-kina-domowego-5-0-melodika-bl310-bl30-blc20-bl10

 

Lub Polk T50

https://sklep.rms.pl/polk-audio-t531-t50-t30-t15-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

https://sklep.rms.pl/polk-audio-t50-t-50-kolumny-podlogowe-2-szt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dobrze że napisałeś bo źle zrobił byś kupując w tej cenie Jamo 606 czy tam 626. Można żec uff.

Absolutnie idź w lepsze kolumny

Jeśli system ma być typowo kinowy z czasem odsłuchem muzyki, radia,spotify itp, to proponował bym system oparty o elektronikę Onkyo 555 lub Yamaha 481 oraz system kolumn melodika BL310 wspartych subem Klipsch R10SW lub kolumny Magnat Shadow 207 set. tu sub magnata do kompletu lub także Klipsch.

 

Zapraszam Cie do nas na odsłuch. Podepnę ci kilka systemów, zarówno pod kątem filmów jak i stereo.

Włączymy jedno i drugie. Sprawdzisz które brzmienie jest Ci bliższe.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2017 o 11:32, ksywy napisał:

Audio Pro Avanto  mają przyciągający design. :) 

Co myślisz o tym by kosztem zmiany modelu Onkyo na 555 wejść w te kolumny?

Jest istotna różnica w odsłuchu między Onkyo 555 a 656?

Odsłuchiwałeś może Jamo 628 z Onkyo 656? Jest jakaś różnica? Katalogowo różnią się chyba tylko wejściami HDMI. 

Nie jestem fanem KD, niemniej wiem, a także zauważyłem, że różnica brzmienia tychże nie wynika z różnicy wejść hdmi...bo i jak. 656 jest wydajniejsze od 555, ma mocniejszy zasilacz co pozwala nieco lepiej wysterować - nadać nieco pełniejsze brzmienie kolumnom. 656, a 555 jest to krok do przodu, choć trzeba powiedzieć można lepiej, patrząc że masz duży salon i chcesz słuchać muzyki, dynamicznej dodajmy. Proa-vanto z Onkyo 555 to podwójny strzał w kolano bo i słabszy amplituner, a kolumny wymagające bo stricte 4 ohmowe( w sumie jak spora część), a proavanto grają mięciutko, to chyba nie najlepiej dla muzyki metalowej.  Jamo są nieco łatwiejsze w wysterowaniu i dynamiczniejsze.

Ja przychyliłbym się do propozycji q21, bo w taki metraż i do tej muzyki amplituner nie może być jakiś , powinien być przynajmniej mocny i wydajny.Wiele amplitunerów ma z tym problem, więc warto choć to jakoś wykluczyć( po części). Najgorsza inwestycja to zaoszczędzić 10-15% i być potem niezadowolonym. Lepiej od tych Onkyo zagra Yamaha 681(http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2636-yamaha-rx-v681), dynamiczniej. Dobrym byłby też tu mocny Pioneer vsx1131, teraz jest niedrogi, w stosunku tych Onkyo to duży przeskok. Najwyżej kupno suba odsuniesz na inny miesiąc, bo jednak do kina jest konieczny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam jak słuchasz muzyki gdyż albo zasiadasz ww fotelu z kawka, czy też drinkiem i delektujesz się muzyką lub tez korzystasz jako tło

 Pytam gdyż to ma olbrzymie znaczenie. Na czym po prostu skuoiasz swoją uwagę. Jeśli masz wybrać lepszy ampli kosztem gorszych kolumn to nie. Brzmieniowo 656 jest dużo lepszy też nieduzo droższy uważam że dołożyć warto. Jednak nie kosztem kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że muzy słucham, ale zdecydowanie  mniej niż oglądam filmów. 

Dlatego wybrałem  kino domowe. 

Myślałem też nad tym by za jakiś czas właśnie dla muzyki dokupić słuchawki. Najchętniej bezprzewodowe. Ma to sens?

Odsłuch może być lepszy niż za pomocą nagłośnienia z kina domowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak. Amplitunery mają całkiem nie złe wyjście słuchawkowe i tu nie mają znaczenia słabsze końcówki mocy.

Ale nie bezprzewodowe!! Są słuchawki z bardzo długim kablem i takie sprawdzą się świetnie.

Brałeś pod uwagę modele 628 od Jamo które do stereo nie nadają się całkowicie.

Jest jeszcze druga opcja. Zakup dodatkowo jakiegoś wzmacniacza audio za 300-500 zł i na czas słuchania muzyki przepinanie kabli na bananach. Rozwiązanie bez kompromisu. A uwierz takie Quadrale 6500 na wzmacniaczu grają o klasę hmmm dwie lepiej.

Podjedź na odsłuch to Ci pokażę co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Ale nie bezprzewodowe!! Są słuchawki z bardzo długim kablem i takie sprawdzą się świetnie.

To raczej nie wchodzi w rachubę. 

Nie poświęcę różnicy w jakości dźwięku kosztem smyczy którą jest kabel. 

Może dlatego, że nie jestem audiofilem i do słuchania muzyki wystarczą mi słuchawki bluetooth od PS3?

Kolejny drink albo kawka sama się nie zrobi i między innymi dlatego cenię  swobodę którą daje brak dodatkowej kabelkologii. 

 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Jest jeszcze druga opcja. ... przepinanie kabli na bananach.

Nie ma szans. Ma być wygodnie i bezobsługowo. Żadnego przepinania kabli. 

 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Podjedź na odsłuch to Ci pokażę co i jak

Zakupy owszem ale na odsłuch są małe szanse, chyba  ze przy jakieś okazji. Żona, dzieci , obowiązki...  nie wykroję jednego dnia na taki wyjazd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...