Skocz do zawartości

Audio Do TV/PS4


Silivien

Recommended Posts

Witam potrzebuje sprzętu audio do pokoju 20m2 sprzęt będzie obsługiwał TV Samsunga 55Cali i PS 4 Pro. Jest to mój pierwszy sprzęt tego typu i nie wiem za bardzo jak się za to wziąć. Audio ma być do grania/filmów i słuchania muzyki.

Kwota jaką dysponuje na tą chwile to 1500 zł

Interesują mnie raczej nowe części sprzęt ma być na lata

Do przesyłania dźwięku chciałbym wykorzystać kabel optyczny jeżeli da radę TV posiada jeszcze wejście HDMI

Miejsce zamieszkania Zakopane

 

Bez tytułu.jpg

Ps. TV http://www.samsung.com/latin_en/tvs/uhd-ku6300h/UN55KU6300HXPA/

 

Edytowano przez Silivien
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem tylko i wyłącznie używane. Co będzie źródłem dźwięku - CD, komputer, Tuner radiowy, gramofon, czy tylko TV.

Jeżeli to ostatnie to konieczny zakup np. Dac Fiio D03 - około 120 zł nowy. Jeżeli muzyka z komputera to raczej się nie nada.

Czy myślisz o rozbudowie, uzupełnianiu o dodatkowe elementy? Np. gramofon, odtwarzacz Cd/DVD itd. Nic nie napisałeś jaki jest sprzęt towarzyszący?

Napisz jaki preferujesz rodzaj dźwięku - co lubisz np. bas, szybki dynamiczny, szeroka scena, wyeksponowana lub cofnięta góra?

Jakiej muzyki słuchasz, a czego nie słuchasz.

Przy założeniu że sprzęt miałby być nowy to tak trzeba by liczyć od 3000 zł w górę, wszystko zależy z jakiej półki cenowo-jakościowej.

Jeżeli do filmów to "sondbar" się nada, do muzyki trochę gorzej. Ale i tutaj szukałbym "używek".

Do 20m kw. mógłby być np. Cambridge Audio A1 - bardzo muzykalny wzmacniacz, ale  może okazać się ciut za słaby. Ciężko jest cokolwiek doradzać, nie znając Twoich preferencji muzycznych.

Do Rocka i ciężkiej muzy Rotel, Nad.

Bardziej uniwersalne wzmacniacze Yamaha, Harman Kardon. Może jakieś Denon'y?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W tym budżecie tylko sprzęt używany. Do tego odpuść soundbar, a już na pewno nie w takiej kwocie.

Poszukaj używanego amplitunera stereo:

Denon DRA 700 lub coś podobnego, niestety jeszcze bez funkcji sieciowych, ale już z wejsciami cyfrowymi i do tego przyzwoite kolumienki w granicach 900-1000 zł

Coś z produktów Dali/Tannoy/Magnat

Pamiętaj o jednym tutaj każda stówka na plus wpływa na możliwość szerszego wyboru. Więc pytanie czy możesz dozbierać do 2k? Wtedy wybór znacznie szerszy i pomału można by też rozglądać się za amplitunerem sieciowym.

 

Pozostaje do Twojej dyspozycji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...