Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze - 2500 PLN


simonnam

Recommended Posts

Cześć,

niestety jestem totalnym laikiem w sprawach audio, dlatego też chciałbym poprosić Was o pomoc w doborze zestawu stereo (amplituner + 2 kolumny).

Budżet: około 2500 PLN

Nowy czy używany: chyba wolałbym nowy, ale jak wg Was przy takim zestawie lepiej iść w używane to wtedy to rozważę

Co będzie podłączone: konsola PS4 (optyczne), Xiaomi Mi Box (optyczne)

Pokój: około 22m2

Jaka muzyka: elektroniczna (nie, nie techno tylko Jarre, ATB itp.), pop, indie, rock... w sumie wiele różnych gatunków oprócz muzyki klasycznej, metalu

Czy planuję rozbudowę: nie wydaje mi się, raczej szukam sprzętu na lata

Jakich funkcji oczekujęobsługi serwisów streamingowych (najlepiej Deezer, ewentualnie Spotify) i radia internetowego (dlatego też w sumie tuner FM czy DAB nie jest niezbędny). Co do złączy to minimum dwa optyczne albo dwa wejścia i jedno wyjście HDMI

Zastosowanie: 50% muzyka z Deezera  (kompresja stratna), 30% filmy, 20% gry z PS4

Deezera/Spotify zawsze mogę obejść podłączając Chromecast Audio, ale chyba wolałbym obsługę out-of-box. Co do kolumn to bardziej skłaniam się ku półkowym ze względu na miejsce.

Zdaję sobie sprawę, że przy takim budżecie nie będę miał nie wiadomo czego, ale nie jestem audiofilem i zadowolę się wszystkim, co będzie grało lepiej niż głośniki telewizora i laptopa.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.

Dzięki za każdą pomoc,

Szymon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji, jednak wbrew pozorom ciężko i z dużym kompromisem.

Bo albo coś w stylu Pioneer X-HM82 , gra nieźle choć na ten pokój nieco za mały, warto by z czasem zmienić kolumny, tak czy siak kupić sub do filmu. Na coś nr większego Denon serii 109, Pioneer P1, ale używek brak. 

Coś pokroju Onkyo tx8020 za 1 tysiaka plus kolumny używane za 1500zł, lub nieco już sieciowo(choć skromnie) Yamaha RN301, plus kolumny używane 1300zł.

Potem zostaje tylko zestawy mieszane, też używane, czyli jakiś klasyczny wzmacniacz stereo ok 500-800zł, odtwarzacz sieciowy ( 800zł), kolumny( 1000zł), Dac miedzy TV a wzmacniacz 120zł.

PS. Wejście optyczne starczy 1 przecież nawet jak masz xboksa, PS4, dvd i coś tak to podłączasz do TV , a z TV wychodzi tylko jeden optyk. Po co w sprzęcie stereo wyjście HDMI ( zresztą wejście też) sprzęt miałby dodawać wizualizację do dźwięku?(pytanie raczej retoryczne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz preferencje muzyczne, zestaw zbudowałbym na bazie amplitunera Yamaha R-N301 lub wyższego i lepszego modelu Yamaha R-N402D. To dwa nowoczesne i dobrze grające urządzenia, które powinny brzmieniowo w pełni Cię usatysfakcjonować.

Kwestia kolumn - dobrym, uniwersalnym wyborem będzie zestaw Wharfedale Diamond 220, które to kolumny w połączeniu z amplitunerami Yamaha zaoferują dynamiczny, dobrze wypełniony dźwięk. Drugą opcją jest bardzo dobra, polska konstrukcja Pylon Audio Pearl Monitor. To trochę lepsza swoboda, przestrzeń w stosunku do Wharfedale. Bezpośrednią konkurencją polskiej konstrukcji będzie także  Indiana Line Nota 260X.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

22m to jednak sporo jak na kolumny podstawkowe i to z takiego pułapu cenowego.

Więc przed zakupem wypróbuj sobie je w domu.

W tej kwocie rozglądnij się za modelem Yamah RN402 lub Pioneerem SXN30 a do tego kolumny pokroju Magnat Quantum 673 lub Magnat Shadow 203 / Indiana Line Nota 260.

 

W Przypadku pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...