Skocz do zawartości

Zestaw 5.1


prezzess

Recommended Posts

Cześć, 

Poszukuję zestawu kina domowego 5.1. Nie wykluczma też opcji zakupu amplitunera z dwoma głośnikami i późniejszą rozbudowę zestawu. 
Chciałem zapytać o wasze sugestie. I tak każdego zesatwu będę musiał posłuchać przed zakupem. 
Pomieszczenie do nagłośnienia ma 25m2. 
Limit na zestaw 5.0 + amplituner ok. 10 tys. 

Najciekawsze co znalazłem do tej pory to B&W z ampli Yamahy: http://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-a860-bw-686-s2-683-s2-htm62-s2.html

Pozdrawiam,
Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Posłuchaj, każdy będzie bronił swojego jak widzisz :)

Jeśli Bowersy z Yamahą nie będą dla Ciebie za jasno grać to ok. Pamiętaj tylko żę w tym systemie brakuje subwoofera.

Posłuchaj amplitunerów: Yamaha 781, Onkyo RZ810, Marantz SR6011

Kolumn: Elac Debut F6, Klipsch RP280, Tannoy XT6F, Monitor Audio Silver 6, Dali Zensor 7

Tak mniej więcej wypisałem Ci skrajnie różne grające zestawy abyś sam przy odsłuchu mógł stwierdzić które brzmienie jest Ci bliższe.

No i do zestawu koniecznie sub!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie jakieś powody tych super promocji są. Pytanie, czy chcesz je usłyszeć na własne uszy. Z amplitunerów KD niewątpliwie Onkyo oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości - jest dostępny na wolnym rynku, gdzie możesz uzyskać najlepszą cenę. Do Onkyo zdecydowanie kolumny projektowane z myślą o kinie domowym, czyli Definitive Technology lub Polk Audio

https://sklep.rms.pl/zestaw-kolumn-do-kina-domowego-polk-audio-signature-s5035hcs-5-0-s-5035

 

Nie kupisz ich w super promocji, bo nie ma takiej potrzeby, sprzedają się ze względu na dźwięk jaki oferują. Polk sprzedaje wysoką jakość dźwięku, a nie rabaty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, ja tu tylko zaznaczam, że kino na B&W jest w tej chwili w specjalnej cenie, i co?

Jeden z was opisuje, jak ten zestaw nie gra (za jasno? no nie do końca...), a drugi próbuje, nie wiem co robić, może ratować się, dyskredytując akcję promocyjną konkurencji, insynuując, że produkt jest jakiś niepełnowartościowy, bo...? Niezłe "promocyjne" zagranie, żeby nie powiedzieć, że dość tanie. Ładnie to tak? :)

No mniejsza, tak czy inaczej, drogi autorze wątku, mądrze zrobisz, faktycznie słuchając każdego z wymienionych zestawów. Każdy z nich ma swoje mocniejsze i słabsze strony, i najlepiej jak sam to odkryjesz. Niech wygra zestaw, który będzie najbardziej odpowiedni do twoich potrzeb i gustów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się tutaj stało od wczoraj jest pomyłką!!

RMS i Top HiFi co wy robicie?

W każdym poście do wszystkiego najlepsze są Polki a z drugiej strony Bowersy i Rotel.

Wchodząc na wasze posty w każdym to samo. Przestańcie!! Rzygać się chce Polkami i Rotelami.

"Witam, poszukuję ....... w kwocie ......" tylko tyle wynosicie z postów. Reszta POLK, POLK, POLK, ROTEL, ROTEL, ROTEL i Bowersy jak się zmieszczą w cenie.

I ta wasza wojna! Indiana była w RMS to była świetna, teraz ma ją Top HiFi jest świetna u nich.

Zero szacunku dla salonów pod konkretnym szyldem, zero rzetelnych opinii. Szkoda, że nie ma tu salonów Denona i MaxAudio czy jak to kiedyś oficjalnie pisali na forach jako EIC. Byłby komplet. Wasze posty nic nie wnoszą do żadnego wątku!

 

Moderacja powinna Wam zablokować możliwość pisania w wątkach a już na pewno prześledzić ilo krotnie pojawia się w Waszych postach ten sam produkt.

Inaczej niż dramat tego ująć nie można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba śledzić...każdy kto nawet co jakiś czas wchodzi na fora łatwo zauważy to o czym piszesz. Co do do blokowania pisania to według mnie raczej nie ma podstaw, natomiast chciałbym wierzyć w inteligencję czytających i wyciąganie wniosków na podstawie prostej analizy czytanego tekstu, choć wiele osób ma z tym problem.

Osobiście nie uważam polecanie jakiegoś produktu za złe ( choć bardzo łatwo jak widać odnieść skutek odwrotny od zamierzonego, jak tak wciąż uparcie ), jednak istotna uwaga i duże ale. Trzeba sobie zdawać sprawę dlaczego tak się dzieje i dlaczego coś jest do znudzenia polecane. Opcji może być parę :

1-  marka, model jest stosunkowy nowy na rynku, lub innowacyjny etc. (brak opinii użytkowników, historii marki).

2- na danej marce, modelu jest duża marża-zarobek .

3- dany produkt ma dość przeciętny stosunek jakość /cena i słabo się sprzedaje (częściej za wysoka cena, bo jakość obiektywnie dobra, wtedy okresowe promocje ze sporymi zniżkami).

4- produkt ma bardzo dobry stosunek jakość / cena ( bywają takie produkty). Choć dość szybko one nie potrzebują "reklamy"...

Bywa że punkty np. pkt 2 łączy się z innymi pkt. Tak więc wystarczy przeanalizować jakie modele są polecane częściej, zadać sobie trud odpowiedzi dlaczego. Marek nie wpisuję, by nie wywołać wojenki i by ktoś nie posądził mnie o stronniczość, czy tanią i prostą analizę rynkową ( jednak mechanizm rynkowy bywa zwykle dość prosty i schematyczny) .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...