Skocz do zawartości

jaki przedwzmacniacz / DAC z WIFI/Bluetooth


xavier

Recommended Posts

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum, do tej pory trochę czytałem ale nic nie pisałem.

Mam pytanie do szanownych ekspertów :) konstruuję (na razie na papierze) zestaw do hifi stereo, klarują mi się poszczególne jego komponenty i na obecnym etapie (a nie jestem pewien czy jest to etap już ostateczny) wygląda to tak:

1) kolumny Visaton Alto Line które zostaną najprawdopodobniej wykonane na zamówienie (http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/2_wege/alto_line_mkii)

2) końcówka mocy Rotel jeden z modeli: RB 960, 970 lub 971 (i chcę go oddać do tuningu znanemu tu chyba Panu Markowi z roteltuning.pl)

3) przedwzmacniacz / DAC oraz wifi/BT receiver w jednym (najlepiej ale jesli nie to rozłącznie... kwestia pewnie ceny).

 

I teraz moje pytanie - poszukuje punktu 3 czyli poradźcie mi, za czym się rozglądać aby zrealizować punkt nr 3. czyli coś co przekonwertuje mi sygnał cyfrowy (pliki flac lub stream z chmury) z telefonu po widi lub BT do postaci analogowej możliwej do wpuszczenia do wzmacniacza Rotel. Może być i nowe i używane, zakres cenowy fajnie by było się z tym zmieścić do max 1500 zł.

 

pozdrawiam

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. taka Yamaha WXC-50 z trybem preamp - rozumiem że tu się powinna wpasować:

http://www.tophifi.pl/stereo/przedwzmacniacze/yamaha-musiccast-wxc-50.html

Czy to się nadaje?

 

Również rozważam opcje rozdzielenia tych funkcji na 2 urządzenia i zakupu:

3.1 DAC z Bluetooth lub WIFI - np Audioengine B1: https://www.audioprestige.pl/urzadzenia-audio-video/audioengine-b1

3.2 przedwzmacniacz wpięty pomiędzy takie Audioengine B1 i końcówkę mocy Rotel RB 9xx.

 

Co w takim wypadku byłoby najbardziej sensowne dla pkt 3.2? Jakiś Rotel do kompletu? Jaki?

 

Telefon będzie nadajnikiem, np z Tidal FLAC lub Spotify 320kbps lub z plików FLAC lokalnych.

Edytowano przez xavier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale,

mało jest  jak na razie opinii o WXC 50 ale tyle ile znalazłem (pare) w necie, są bardzo pozytywne. Fajnie , że też je potwierdzasz, co utwierdza mnie w przekonaniu, że to będzie dobry wybór. Nie do końca rozumiem tryb pracy "Player" tego urządzenia, w co to się wtedy wpina?

Idąc dalej do końcówki mocy, dostęp na rynku wtórnym jest ograniczony. Pytanie - czy któraś z tych jednostek (RB 960, 970 lub 971) po poddaniu tuningowi (niezależnie od modelu ta sama cena za tuning) będzie jakoś lepsza? Czy warto zapłacić więcej za 970/971 czy jeden pies i brać taniego 960?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 970 i 971, to lepsze urządzenia i powinno być dobrze słychać różnicę na bardziej wysublimowanych zestawach. 

Tylko, że Ty wprowadzasz kiepski dźwięk na wejściu. A co się spartoli u źródła, to później już trudno poprawić a wiele aspektów dźwięku jest nie do odzyskania.

Czy warto, to już Twoja decyzja. Przy dobrej klasy źródle na pewno warto a przy takim, to nie wiem. Też powinno być słychać zmianę na plus, ale pewnie sporo mniejszą. 

Do słuchania ulubionej muzyki polecam z czasem zaopatrzyć się w źródło z prawdziwego zdarzenia. Odwdzięczy się z nawiązką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj od razu pre i końcówki rotela, kiedyś był zestaw dzielony rotela za 1800 zł serii 97x, 98x

Dokładnie już nie pamiętam co było pre, a co końcówką. Będziesz miał dopasowane i elektrycznie i brzmieniowo oraz wizualnie. Możesz też zadzwonić do wspomnianego pana Adama z roteltuning i podpytać. Jak dobrać elementy, by uzyskać dźwięk o który Ci chodzi. Oraz przedział cenowy.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci mocy będzie za mało to sobie dokupisz drugą taką samą końcówkę i łączysz jako 2x mono. Np.

Rb - 970 Power output: 60 watts per channel into 8Ω (stereo), 180W into 8Ω (mono)

Rb-971 Power output: 70 watts per channel into 8Ω (stereo), 180W into 8Ω (mono)

Nie wiem jak to jest w przypadku końcówek, ale mogę Ci powiedzieć na  podstawie integry Ra-971 masz moc 60w przy 8 ohm i 90w przy 4 ohm.

A jeszcze lepsza jest końcówka Rb-98x np. rb-980 Power output: 120 watts per channel into 8Ω (stereo), 360W into 8Ω (mono).

I teraz uważaj, bo wraz ze wzrostem mocy zwiększa się też cena za modyfikację. Dobrze policz budżet czy na wszystko wystarczy.

Jako ciekawostkę, gdzieś czytałem, że są też tacy co łączą pre lampowy z końcówkami Rotela. Nie słyszałem jak to gra, tak więc się nie wypowiem.

PS. Możesz zajrzeć do roteltuning - na stronie często się ogłaszają ze sprzętem już po modzie. Może uda się kupić taniej?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...