Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Audiolab 8000a do 500 zł? (poprzedno „Wzmacniacz Rotel Ra-971 kontra coś nowego w brzmieniu”).


1Ender

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Normalne że będzie chwalił, ale wszystko trzeba z przymrużeniem oka brać. Jakby tak było, że mod za 500 zł robi z przeciętnego wzmacniacza kombajn lepszy od high endu to już dawno by firmy popadały;). Modyfikacja owszem może i powinna wnieść wiele dobrego, ale tez w bajki nie ma co wierzyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa to modyfikacja wzmacniacza (czy CDka), a inna - to przywrócenie go do pełnej sprawności (wymiana kondensatorów, przeczyszczenie styków i potencjometrów). Poza tym profesjonalnie wykonane modyfikacje/konserwacje użytkownicy sobie zazwyczaj chwalą. A że koszt to od 500 do 1500zł (w zależności od sprzętu i zakresu działań), to nie każdemu to odpowiada...

Jedni wolą takie działania, inni preferują zakup lepszego (droższego) urządzenia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzeba wiedzieć! Dobór lepszych elementow elektronicznych nie zawsze skutkuje lepszym dzwiekiem. To nie jest tylko wiedza elektroniczna ale też muzyczna. 

Wybaczcie ale chlopiec z lutownicą w garażu ma raczej nikłe pojęcie o dzwięku. Ludzie cale życie projektują i próbują żeby zrobić 2-3 wzmacniacze.

To nie jest takie proste.

Nie twierdzę, że się nie da ale podchodziłbym z dużym dystansem do ogłoszeń tzw. ''profesjonalnych'' serwisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie tu : http://roteltuning.pl/

i tu http://roteltuning.pl/co-daje-tuning/

Rozmawiałem z tym człowiekiem wielokrotnie z tego co mi powiedział to poświęcił ponad 15 lat na poszukiwanie wg niego dźwięku doskonałego. Osobiście podchodzę do tematu z dystansem. To co jest na stronie brzmi bardzo wiarygodnie. Nie popadam w euforię czy zachwyt. Staram się wszystko brać na "chłodno". Owszem rozważam taką możliwość oddania wzmaka Rotel Ra971 do niego.

Rozważam też sprzedaż i kupno czegoś innego. Ale.. Pierwszą rzeczą jaką przydało by się określić byłby dźwięk moich Phonarów. Na stronach internetowych praktycznie nic nie mogę znaleźć. Pisałem nawet do Phonara, ale nie mają już żadnej dokumentacji od tego modelu. A ponieważ stereofonia kolumn mi się bardzo podoba, wymyśliłem, że przydałby się wzmacniacz o neutralnym brzmieniu, który pozwoli mi określić czy moje kolumny głośnikowe grają jasno, ciemno, czy też neutralnie. Wzmacniacz z w miarę dobrą stereofonią i dynamiką, ale bardzo transparentny. Nie wiem czy w zakładanym budżecie coś uda się znaleźć - tylko na odsłuch.

Wydaje mi się że moje założenia są słuszne. Po odsłuchu, mogę zacząć poszukiwania swojego dźwięku.

Macie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 1Ender napisał:

Autor od modernizacji napisał, że po jego modyfikacjach Rotel może startować ze sprzętem powyżej 10k. Może warto sprawdzić?

Powiem ci takich modów to jeszcze nie widziałem. Jeśli tak jest to absolutnie warto sprawdzić, ake obstawial bym że raczej tak nie jest. Chodź jak mówię nie znam.

Ja tam podchodzę di tego z dystansem. 

Jeśli ci się uda i zagra na poziomie wzmaka za 10k no to , po prostu będę zazdrosny :):) ale tak pozytywnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legnitz xD - zagłębie miedziowe, a co masz dobrego do posłuchania? :D

Ja przede wszystkim, chcę określić jak grają moje Phonary, bo po Rotelu to trudno powiedzieć..

Dlatego szukam czegoś maksymalnie neutralnego bez dominacji którychś "kolwiek"  tonów. Chyba niezbyt składnie to ująłem, mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była lokalizacja pod awatarem, a teraz nie wiadomo, gdzie tego szukać. Z tym akurat to "spitolili" ...

======================

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Będzie bardzo ciężko. Bo każdy uważa za neutralność coś innego.

Accuphase, musical fidelity, może ta Yamaha as o której pisałem. 

Nie ma wyjścia ze 2 wzmacniacze musisz sprawdzić. 

Ale pojęcie już masz. Szukaj coś lżejszego od obecnego rotela i będzie dobrze. 

Dynamika, zadziorność, przestrzeń, bas, średnica, rozdzielczość to wszystko mi "pasi", zastrzeżenia mam jedynie co do góry. Poza tym Rotel byłby ok.

Zacytuję moją małżonkę : "Przecież jest suuuper!" No właśnie dla niej super, a ja mam nerwy!! - To jest to o czym piszemy, że nie dla każdego... Może słyszę więcej?? I dla tego mi to przeszkadza? Czasem żałuję, że tak mam.

To tak jak na innym forum napisane było: "...to, że kable słyszysz, to gratuluję - jesteś wybrańcem..." Nie wiem czy to dobrze, bo ja słyszę różnicę... Szczerze - wolałbym być bardziej "normalny" i nie słyszeć...

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jest prościej i łatwiej w życiu. 

Weź do domu dwa wzmacniacze z pobliskiego salonu albo od nas. I sprawdź. Inaczej tego nie wybierzesz i będziesz miał jeszcze większe nerwy. Nie ma całkowicie neutralnych wzmacniaczy. Gdyby takie były do tego dynamiczne mocne to wiesz ....

Dwa wzmaki muszą u ciebie wylądować najlepiej jeden jaśniejszy ale deczko mniej niż rotel a drugi z drugiej części księżyca. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2017 o 13:09, 1Ender napisał:

Legnitz xD - zagłębie miedziowe, a co masz dobrego do posłuchania? :D

A może jednak LEGNICA - a nie Legnitz (albo raczej Liegnitz)!

Już kiedyś branża wystartowała jak Filip z konopi z "polszą" (albo "jak Ziutek po maryśce"), teraz Ty jeszcze dokładasz ... Pierw rusyfikacja, teraz germanizacja :(

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo uśmiałem się ok - więcej nie będę.... buuu  xD

Edit: Nie zamierzałem nikogo urazić moim wpisem. Co mnie rozbawiło Twój komentarz - mianowicie przedstawienie całej sytuacji, krótko, merytorycznie ale w sposób bardzo humorystyczny.

@Belfer54 też PRZEPRASZAM i  parę słów na PW proszę w temacie zachowanie na forum. Proszę o wyjaśnienie co wolno, a co nie wolno, jakie są przewidziane sankcje za dobór nieodpowiedniego słownictwa.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 1Ender zarówno Administracja forum jak i moderatorzy nie będą wyjaśniali „co wolno, a co nie wolni … jakie są przewidziane sankcje za dobór nieodpowiedniego słownictwa …”. Od tego jest Regulamin Forum, w którym wszystko jest jasno i klarownie wyłożone. Liczymy na to, że każdy lub w większości użytkownicy forum będą stosowali się do zawartych tam zapisów. Zakładamy też, że użytkownik forum posiada określone zasoby intelektualne i dobrego wychowania, aby odróżnić kiedy i w jakiej sytuacji zachował się niewłaściwie oraz dopuścił się naruszenia zapisów Regulaminu Forum oraz netykiety.

Od wielu lat na tym Forum staramy się przestrzegać tego, aby każdy z jego uczestników wypowiadał się w sposób kulturalny, zgodnie z netykietą, aby pisał na temat (zgodnie z tematyką wątku), o ile to możliwe, aby pisał poprawnie, kierując się regułami ortografii i gramatyki języka polskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RoRo napisał:

A może jednak LEGNICA - a nie Legnitz (albo raczej Liegnitz)!

Już kiedyś branża wystartowała jak Filip z konopi z "polszą" (albo "jak Ziutek po maryśce"), teraz Ty jeszcze dokładasz ... Pierw rusyfikacja, teraz germanizacja :(

Pozdrawiam

To ja :( faktycznie bardzo poważnie do tego podchodzą koledzy moderatorzy. 

 

Wracając do tematu. 

Wzmaki do 600 zł? To na pewno nie znajdziesz nic nowszego. Sam przestrzegają innych forumowiczów przed nie kupowaniem staruch wzmacniaczy (serwis itp.) A tu będzie podobnie. 

Proszę nie śmiej się mówię całkiem poważnie. Jak nie potrzebujesz pilota to reloop ha210. Poważnie. Dobry wzmak za niewielkie pieniądze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koda wiem, tylko koda nie była producentem tego wzmacniacza. Prawdę mówiąc nie wiem czy reloop tez :/ Ale jest na prawdę udany. Nowszych konstrukcji nie miałem okazji testować więc się nie wypowiadam.

Otwarte mamy :) Jeden z forumowiczów przyjechał do nas pociągiem :) A ska jesteś? Nie ma nic blisko Ciebie? Nawet Media/ Saturnów?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Nie będę ciągał kolumn do media... Legnica, porobili coś z lokalizacją - kiedyś była wyświetlana pod awatarem i problemu nie było... o co chodzi? czemu już nie ma?

Pociąg i kolumny to też nie najlepszy pomysł. Szkoda.

Edit: Raczej wezmę coś od kogoś z wysyłką do przetestowania.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)

Jestem na chwilę w domu.. Moje spostrzeżenia odnośnie grania zestawu po odsunięciu kolumn od ścian, w głąb pokoju - jeszcze o około 30 cm, aktualnie 91cm mierzonej od tylnej ścianki kolumny, dźwięk uległ dużej poprawie. Niskie tony przestały dudnić, stały się lepiej kontrolowane w zakresie tzw. niskiego i wyższego basu. Odczucie jest  takie, że basu jest zdecydowanie mniej, ale pojawiła się stopa wyraźnie słyszalna. Wcześniej była to zbita masa... No i co najważniejsze wysokie tony przestały drażnić! Scena też uległa zmianie, pojawiło się więcej szczegółów wcześniej nie zauważalnych.

Przypomnę Rotel Ra-971 - wzmacniacz, Rotel RCD-951 - odtwarzacz CD, CA Dacmagic 100, Kable RCA i koaksjalny - Profi gold, krótki Rca Vitalco (wzmacniacz-cd), głośnikowe melodika 1,5mm2 z basscore.

Słucham teraz poprzez CD-dac-wzmacniacz, poprawa minimalna, ale scena lepiej uporządkowana. Chcę tak zostawić. Kable 2xRca-2xRca Vitalco złocone końcówki chcę sprzedać.

Zatem poszukuję kabla koaksjalnego używanego - neutralnego w cenie 100-120 zł. Znalazłem- koaksjalne na allegro...Ultrafiolet - Czy ktoś słuchał tego koaksjala? Czy jest neutralny?

Ewentualnie co możecie polecić ww budżecie?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...