Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Audiolab 8000a do 500 zł? (poprzedno „Wzmacniacz Rotel Ra-971 kontra coś nowego w brzmieniu”).


1Ender

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Facet od regeneracji głośników, mówił...

Jak masz (oraz inni Koledzy) sprawdzone firmy regenerujące głośniki to proszę o podanie ich namiarów w istniejącym wątku w DIY-przyda się innym użytkownikom :-)

Co do wysyłki kolumn-wg mnie lepiej od razu obie kolumny w 1 paczkę-ale zastanów się czy wysyłasz pocztą czy (i jakim( kurierem, bo mogą być ograniczenia wagowe do 20kg na poczcie.

Folia bąbelkową + styropian się sprawdza, choć na złośliwych osobników w transporcie nie ma mocnych. Ja przed zapakowaniem sprzętu owijam go jeszcze szczelnie folią by przetrwał wilgoć i ewentualne zmoczenie. Sprawdza się też zapakowanie kartonu w drugi karton-generalnie im więcej czasu poświęcisz na pakowanie tym lepiej-a pamiętaj, że kolumny mają bezpiecznie pokonać drogę w obie strony...

Pozdrawiam

PS. Też uważam, że rozsądne kolumny (używane) to raczej zaczynają się od 1-2 tysięcy, a nie od 500zł. Niestety jakość kosztuje ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo Wziąłem pierwsze lepsze ogłoszenie z olx - chyba, nie pamiętam. Na obecną chwilę nie mam nikogo od regeneracji głośników. Zaznaczę tylko, że nr podany przez @Angela jest nie aktualny.

Bardzo jestem ciekawy, efektu moda moich Phonarów, przez @Audio Autonomy. Jestem też ciekaw co powie o brzmieniu moich kolumn przed zmianą w zwrotnicy. Moim zdaniem ten model jest bardzo udany i neutralny. Zagra tak jak reszta toru. Z rotelem było bardzo agresywnie. Z Audiolabem dużo lepiej, więcej dźwięków i powietrza. Ten model Skan Akustika można kupić już od 500 - 600 zł. W Niemczech sprzedano za 500 Euro. Więc cena bardzo atrakcyjna. Uważam, że warte są tej ceny. Ale ja mogę być nie obiektywny. :P

Co do spakowania ewentualnie owinę jeszcze w koc + folia bombelkowa + steropiany + jakieś kartony, które znajdę. Znając siebie zapakuję pancernie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wzmacniaczy NADa zaczynałem swoje eksperymenty z przerabianiem sprzętu audio. Są to wzmacniacze bardzo "podatne" na modyfikowanie. Jeżeli chodzi o czas takiego zabiegu, to wszystko zależy od tego jak bardzo chce się dopasować brzmienie do swoich preferencji. Generalnie jednak nie trwa to długo- dwa do pięciu dni. Chyba, że ktoś ma ochotę na ekstrawagancję, np. jakieś egzotyczne kondensatory, które trzeba ściągać zza oceanu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home , kiedyś pisałeś, że nosisz się z zamiarem moda swojego Nada. Może wyślij swój wzmacniacz do kolegi z @Audio Autonomy, ustalcie co chciałbyś zmienić i po sprawie! Opiszesz wtedy swoje wrażenia, a wszyscy zdobędziemy pośrednio nowe doświadczenie. Ale najpierw moje kolumny! Twój wzmak w dalszej kolejności :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie. Nie mogę poddawać modyfikacjom urządzeń nowych :/ Urządzenie straci gwarancję, a ja sprzedając je jako firma muszę jej udzielić. Więc jest problem.

@Audio Autonomy tak ale nie z tych nowszych. Był to jakiś bardzo stary model i już go nie pamiętam. Interesują mnie modyfikację BEE.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 ja też jestem ciekaw. Niekoniecznie w kategoriach cenowych. Poleć sprzęt i to może być wzmacniacz lub kolumny, ktore uważasz za wybitne. Niezależnie od ceny. Po jednej sztuce z kolumn i piecyków.

Dla mnie takimi kolumnami są Vandersteeny 1ci. Mają magię, są w miarę tanie, a co najważniejsze zagrają wprost proporcjonalnie do klasy elektroniki do nich podłączonej. I nawet z wiele droższą od siebie nie ma mezaliansu.      Na tej zasadzie.

Ja też przepraszam Ender. Teraz dopiero zauwazyłem, że nie życzysz sobie.

Ender, mogłbyś odsłuchać rownież telefunkeny tl 700. Retro ale mogą Cię zaskoczyć.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit - dziękuję za polecenie kolumn Telefunken - mógłbyś coś więcej napisać więcej np. dziale kluby - co w nich  jest takiego niezwykłego, dlaczego je polecasz, z czym grały, dlaczego warto je kupić - odsłuchać itd.

Póki co zostaje przy swoich "antycznych" kolumnach - Phonar, Scan Akustik. Kolumny wylądowały już u naszego kolegi @Audio Autonomy celem modyfikacji zwrotnicy. Zobaczymy jak zagrają po "naprawie". Dla mnie wszystkie kolumny z lat 70 - 90 ubiegłego wieku są warte zainteresowania, bo technologie choć dość starawe - to jednak nie oszczędzano na elementach. Budowali je pasjonaci. W przyszłości zamierzam trochę przetestować - czytaj odsłuchać takich konstrukcji. Scan Akustik zaskoczył mnie, dynamiką, uniwersalnością (zagrają tak jak gra reszta toru, nie wiele wnoszą od siebie),  przestrzenią i głębią dźwięku, i tonami niskimi. Inaczej grały z Rotelem, inaczej z obecnym Audiolabem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audiowit napisał:

S4 ja też jestem ciekaw

Skłamałbym jak powiedział, że i ja nie jestem ciekaw :)

Wracając jednak do tematu - jestem po krótkim odsłuchu kolumn @1Ender'a i mam już pewną wizję ich rozwoju. Phonary, jak na swoją klasę, grają przyzwoitym, delikatnie ocieplonym dołem i niższą średnicą, gorzej jest natomiast z wyższą średnicą (prawie jej nie ma) i wysokimi. W dużym stopniu jest to pewnie kwestia samego przetwornika, zobaczymy jednak co da się z niego wycisnąć. Może po poprawkach w zwrotnicy zacznie się dziać coś fajnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy - możesz trochę rozjaśnić? Co znaczy, że brak wyższej średnicy. Ja chyba mam z tym problem - jeszcze nie rozróżniam wyższej i niższej średnicy, tak samo jest to nami niskimi - wyższe i niskie. Wg mnie jest bogactwo tonów średnich, ale tak jakby za bardzo delikatną mgłą. Tak jakby nie do końca był czysty i klarowny dźwięk? Brak pełnej otwartości w dźwięku? To jest bardzo trudne dla mnie do opisania. I tak jak pisałem z rotelem grały zimno, technicznie, sucho. Z audiolabem duża poprawa w średnicy, harmoniczna pełna alikwotów, dźwięk się bardziej otworzył. Ale to jeszcze nie jest do końca ideał, choć już jest bardzo dobrze. Z hybrydą na której słuchałeś jest ciepło, niskie bardzo przyjemne, ale zauważalne braki w średnicy wyższej?

Nie chciałbym za bardzo tych kolumn rozjaśniać bo Audiolab serii 8000a do ciemno grających nie należy. Moim zdaniem jest to granie bardziej po jasnej stronie, z delikatnym naciskiem na neutralność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...