Skocz do zawartości

Amplituner KD do 7 500 zł


Sensei

Recommended Posts

Panowie pomóżcie.

Mam fajne kolumny 5.0 Monitor Audio Silver 6 + Silver 1 + Silver Centre, ale niefajny amplituner Denon AVR-1508, na którym kiepsko się ogląda filmy, nie wspominając o muzyce.

Budżet 1 500 funtów (7 500 zł), sprzęt będzie kupowany w Anglii, z uwagi na inne realia rynku (w wielu przypadkach ceny niższe o 20-30%), proszę o typy które dobrze będą współgrały z Silverami także do 9-10 tys. zł. (jeśli chodzi o rynek Polski)

Sprzęt ma dobrze odtwarzać filmową ścieżkę dźwiękową i być wystarczający do słuchania muzyki. (Filmy 70%, muzyka 30%). W jednym z salonów zaproponowano mi za 1300 funtów (6 500zł) Cambridge cxr200, jak to będzie grało z Monitorami Audio, co jeszcze polecacie. Nie wiem czy to lokalny patriotyzm, czy po prostu tą markę mają na stanie, więc czekam na opinie osób doświadczonych.

PS: W Polsce ten amplituner kosztuje 9 tys. zł, do tego w Anglii 3 letnia gwarancja, a za 150 funtów możliwość wydłużenia do 6 lat, masakra.

Jeśli to ma znaczenie pokój 4x5m, kolumny oddalone od siebie 3m i taka sama odległość do kanapy.

Tylko nowy z gwarancją.

Edytowano przez Sensei
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na frontach Dali czy Monitor Audio? Bo to dwie skrajnie rożne firmy. Rozumiem że Monitor Audio?

Jedną z propozycji byłby faktycznie CXR200, z tym że w cenie zbliżonej do tej angielskiej :) Tak mogę tyle zrobić.

Druga propozycja to Anthem MRX520 i kolejna propozycja to dzielony i wówczas bezkompromisowy zestaw czyli Onkyo RZ810 + Cayin MT35S lub Musical Fidelity M3si.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd się wkradł ten błąd, tak cały zestaw to Monitor Audio Silver, tak Dali to zupełnie inne brzmienie.

Myślę jeszcze o dołączeniu suba, tylko nie z tej serii bo cena jest masakryczna a i pokój za mały.

Jak możesz to wyślij swoje wyceny na PW, z pewnością je rozważę.

Co do propozycji Amplitunera z wzmacniaczem lampowym/stereo, to w tym przypadku będzie konieczne przepinanie głośników czy da się jakoś oba te urządzenia połączyć kablem. Nie znam się na tym, bo nigdy nie miałem wzmacniacza stereo.

Edytowano przez Sensei
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...