Skocz do zawartości

Audio do salonu 35m


Airek

Recommended Posts

Cześć

Chcialbym prosic was o pomoc w doborze sprzetu do salonu 35m, mianowicie kolumny podstawkowe, wzmacniacz i ewentualnie sub

Budżet: około 5-6 tys

Nowy czy używany: NOWY

Co będzie podłączone: Tv, dvd, komputer

Pokój: lekko ponad 35m

Jaka muzyka: przewaznie pop, rege, klasyczna, hip hop

Czy planuję rozbudowę: nie, ma to byc sprzet docelowy na lata

Jakich funkcji oczekuję: koniecznie zlacze HDMI

Zastosowanie: 70% muzyka z YouTuba, Spotify, 30% filmy (tu chce dodac, ze nie oczekuje kina domowego, dobre stereo bedzie wystarczajce)

Na zalaczonym zdjeciu jest rozrysowany plan pokoju, nie ma mozliwosci zmiany niczego, tym bardziej TV kolo ktorego maja stac kolumny na szafce, dlatego tez maja byc to male kolumny podstawkowe a nie wieksze podlogowe(choc takie bym preferowal) bo nie ma gdzie ich postawic. Tu tez chcialbym zaznaczyc, ze mysle o ewentualnym subie, gdyby bass z kolum nie byl wystarczajacy

Czego oczekuje po dzwieku: lubie gleboki przyjemny bass, bardzo lubie kiedy tweetery daja dosc mocno o sobie znac ale nie krzycza i nie draznia ucha, srednie - rownie wazne i wyrazne !

Sprzet nie bedzie katowany, raczej bedzie puszczany na spokojnie dla relaksu, ale oczekuje dobrego i wyraznego brzmienia, ktore bedzie wyraznie przy spokojnym odsluchu. Reasumujac... ma cieszyc ucho !! :)

Co do sprzetu to mam jeden typ na ktorym utknalem... Acoustic Energy i jesli chodzi o ta marke to interesuja mnie 301 a nie 101 ze wzgledu na bialy kolor, opinie mowia, ze wiele sie nie roznia. Sadze, ze same dwie kolumny moga nie dac rady przy takim pomieszczeniu, wiec licze na wasze opinie, ewentualnie dodalbym do tego sub 108 ze wzgledu na jego male wymiary, jak pisalem nie potrzebne jest mega walniecie a uzupelnienie basu wiec podejrzewam, ze bylby wystarczajacy. Natomiast jesli moj wybor, ktory opisalem okazalby sie trafny, ale wciaz za slaby, moglbym pomyslec o glosniku centralnym 307. Jeszcze jedna wazna rzecz, nie bardzo jest mozliwosc by odsunac kolumny od sciany... 

Licze na waze dobre pomysly i sugestie

Jesli o czyms zapomnialem to bardzo chetnie dopisze odp na kazde pytanie.

image1.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 metrów to już ciężki orzech do zgryzienia dla kolumn podstawkowych, szczególnie jeżeli oczekujemy głębokiego basu, już nie mówiąc o planach umieszczenia ich na szafce z telewizorem, zamiast standów. No ale czasami mówi się trudno i kombinuje się dalej. Wykonanie takiego zadania na pewno zleciłbym kolumnom Indiana Line Diva 262, http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-diva-262.html , ale niestety - są dostępne tylko w kolorze czarnym, a jeśli dobrze zrozumiałem, biały to mus. A szkoda, bo bardzo wyraźnie widzę w tej sytuacji te Divy. Może warto jednak zastanowić się nad tym kolorem? :)

Jeżeli z kolorem nic nie zrobimy, to radzę Ci sprawdzić jeszcze B&W 685 S2. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/685-s2.html Nie produkują takich niskich tonów jak Diva, ale również nie boją się większych przestrzeni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz,

dlatego tez do tych podstawkowych mysle o malym subie jako uzupelnieinu...

czyli np 2 kolumny 301 plus sub 108, jesli w ogole w waszej opini ma to sens

prosze was o podanie swoich propozycji w tym wypadku jak te Diva

Top HiFi Szczecin, nie pomyslales o subie do tego... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma toslinka, nowy tv w 99% przypadków ma to złącze. Poza tym lepiej jak już pod dekoder podpiąć wzmacniacz(za pośrednictwem DACka) niż bezpośrednio pod tv bo telewizor niestety doda od siebie co nieco i raczej może być to kiepskie co nieco:).  Acoustic energy te modele polecam osobiście bo są naprawdę fajnymi kolumnami grającymi bardzo żwawo i detalicznie. Zwrócił bym uwagę w ich przypadku na używki z allegro są często w śmiesznie niskich cenach a jest to nowa seria więc posłużą długo. Nie pamiętam tylko czy nie miały pianki wokół sredniotonowca ale w przypadku tak nowych kolumn to nie kłopot. Zamiast ampli lepiej jak branża by ci poleciła jednak dac(magic100 naprzyklad) żeby było sporo złącz i wzmacniacz klasyczny. Zaczekaj dzień dwa to Cię tu obsypia ofertami;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jesteś w zasadzie skazany na model Onkyo 8270. To jedyny sensowny model amplitunera z wejściami HDMI.

Ale fakt ten telewizor ma optyczne złącze. Masz to w tej małej skrzyneczce z boku.

I wówczas możesz iść w wzmacniacz Np Yamaha AS701, Magnat MA600, Marantz PM6006 czy też wzmacniacz z zewnętrznym osobnym DACiem. Wybór szeroki.

Co do kolumn to powiem tak. Pomieszczenie spore.

Było by rewelacyjnie gdybyś zmieścił się w budżecie z Studio 16 HZ Canto Grand lub Monitor audio Silver 2. To spore monitory o na prawdę dobrej stereofonii i podstawie basowej.

Co do subwoofera do zestawu to zostaje na solidny model R10SW od Klipscha. Chodź to nie typowy subwoofer do stereo. Bo za taki jednak trzeba by dać więcej.

Sumiko, Rel, Velodyne czy Heco New Phalanx.

 

Zapraszam Cie do nas na odsłuch, puszczę Ci kilka zestawów. Z Subem i bez, większe monitory i mniejsze. Mogę także wysłać taki komplet do Ciebie abyś w domowych jednak sporych warunkach sprawdził czy system Ci odpowiada.

 

Pozostaje do dyspozycji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Airek napisał:

Tv, dvd, komputer

 

5 godzin temu, Airek napisał:

70% muzyka z YouTuba, Spotify, 30% filmy (tu chce dodac, ze nie oczekuje kina domowego, dobre stereo bedzie wystarczajce)

Youtube to z telewizora czy komputera? Spotify z komputera czy raczej bezpośrednio z amplitunera sieciowego, gdyby pójść w taki?

Jakie wyjścia dźwiękowe ma komputer? Jest jakaś lepsza karta czy podstawowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You tube dobre jest tylko i wyłącznie jeśli o elektro chodzi bo tam jest najwięcej nowość, różne imprezy i całe sety DJ-ów których na próżno szukać na Spotify czy tidalu. Na soundcloud jest sporo tego ale też nie tyle co na nieszczęsnym you tube szkoda wielka że jakość tam jest tak kiepska:(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Airek napisał:

szukam szukam i nie widze nigdzie w necie czy ten TV ma wyjscie optyczne

SAMSUNG UE 55KS7000

U mnie np. w TV optyka brak, ale mam SPDIF out. Wyszedłem kabelkiem koaksjalnym do daca i później 2xRca do wzmacniacza.

Kolega S4Home był w szoku :oxD

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sanwing napisał:

Poza tym lepiej jak już pod dekoder podpiąć wzmacniacz(za pośrednictwem DACka) niż bezpośrednio pod tv bo telewizor niestety doda od siebie co nieco i raczej może być to kiepskie co nieco:).

co TV może wnieść "od siebie" to nie wiem ale podłączenie wzmacniacza tudzież amplitunera bezpośrednio pod dekoder ma swoje wady. Po pierwsze jeśli kolega @Airek będzie chciał włączyć jakiś materiał korzystając z połączenia internetowego w TV (zakładam że tak, bo TV jest "smart") to będzie skazany tylko na glosniczki w TV. Kolejna sprawa to możliwy brak synchronizacji pomiędzy obrazem w TV (dekoder -> HDMI -> TV) a dźwiękiem w systemie (dekoder -> Toslink -> np wzmacniacz stereo) - ja tak miałem po podłączeniu dekodera UPC w wyżej wymieniony sposób. Po podłączeniu optykiem TV ze wzmacniaczem problem się rozwiązał ale... niektóre kanały (omawiam przypadek mediabox od UPC) nadają sygnał audio w formacie DOLBY a mój wzmacniacz (Marantz PM6006) przyjmuje po optyku tylko sygnał dwukanałowy PCM. Zamiana sygnału możliwa była tylko poprzez menu wyjścia optycznego w TV właśnie, dekoder nie ma takiej opcji a pomoc klienta UPC rozkłada ręce w takich przypadkach. Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @Airek widzę z opisu iż metraż mamy podobny, układ pomieszczenie też. Podczas poszukiwania kolumn rownież w założeniu miałem iż posadowione będą na komodzie. Po wielu odsłuchch zarówno w salonie audio jak i w domu zdecydowałem się na kolumny Dynaudio Excite X14 + dydkowane podstawki Dynaudio SF1. Pomimo kiepskiej akustyki pomieszczenia kolumny grają zadziwaiajaco dobrze, o czym już niejednokrotnie sygnalizowały mi osoby zaproszone na odsłuch. Jeśli faktycznie cyt. [...Sprzet nie bedzie katowany, raczej bedzie puszczany na spokojnie dla relaksu, ale oczekuje dobrego i wyraznego brzmienia, ktore bedzie wyraznie przy spokojnym odsluchu. Reasumujac... ma cieszyc ucho !! ...] to warto abyś przyjrzał się tym kolumnom bliżej. Załączam foto jak to u mnie wyglada. Nie wiem jakiej głębokości masz komodę, u mnie kolumny mają 35 cm powietrza z tylu. Można by jeszcze przesunąć do przodu 5 cm ale musiałem zostawić jakiś margines bezpieczeństwa przed rozbieganą córką. 

 

IMG_4050.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

Ciesze, sie ze odpisujecie i podjeliscie temat tv i jego podlaczen (dekoder lub otyczne tv)

Rozwijam wiec temat i....

W wiekszosci wszystko bedzie gralo puszczone z TV, najczesciej spotify rzadziej youtube, ale tez rozne kanaly TV czy to radiowe badz filmy, fajnie wiec byloby gdyby nie bylo problemu o ktorym wspomnial @barry , gdzie TV bedzie gralo ze swoich glosniczkow.

Komputer podlaczany bedzie wiec sporadycznie.

 

@S4Home, bardzo dziekuje za Twoje propozycje, chcialbym zapytac jedynie czy przy tych kolumnach jakie podales nazywajac je "spore monitory" bedzie konieczny sub? nie ukrywam, ze przy ich cenie nie zmiescilbym sie w budzecie 5-6 tys wraz z ampli badz wzmacniaczek, juz nie licze do tego kabli. Tak wiec jakbys mogl sie bardziej rozwinac w kwesti skompletowania kolumny+wzmacniacz (+ewentualny sub) = 6 tys  i wzial pod uwage to, ze nie beda one katowane badz grane bardzo glosno a chcialbym by dzwieki byly wyraznie i czytelne dla ucha a zarazem miekkie i przyjemne.

 

kolega @sanwing fajnie potwierdzil moj wybor AE z czego sie ciesze, ale naprawde sklaniam sie ku nowemu sprzetowi.

 

@Barry, dziekuje za Twoja propozycje i przyjrze sie jej bardziej, mam jeszcze jedno pytanie, jak wg Ciebie graja wysokie jak i niskie tony, czy przy nich zbedny staje sie sub ? generalnie jak pisalem lubie miekki gleboki bass ale naprawde nie bede trzasl scianami sasiadow, chce jedynie by bass byl slyszalny i wyczuwalny podczas nieglosnego odsluchu. Jesli Dynaudio Excite X14 nie dadza takiego efektu, jaki wiec sub do tego, moze byc nawet najmniejszy, wazne by podbil niskie tony.

 

TV jest podlaczony to UPC z najnowsza puszka od nich.

 

BTW jestem z Warszawy wiec jesli ktos mialby mozliwosc polecenia jakiegos odlsluchu na miejscu byloby extra

@S4Home to bardzo mile, ze proponujesz odsluch u mnie na miejscu, bylbym zainteresowany.

 

wszystkim Piona !

 

 

Edytowano przez Airek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Airek, Dynaudio Excite X14 to w moim odczuciu bardzo detaliczne grające kolumny i nadzwyczaj jak na tak małe skrzynki schodzą w dół - tu poraz kolejny muszę wspomnieć o wcześniej posiadanych kolumnach podłogowych Canton Chrono 507 DC, które to ze względu na swe gabaryty może i lepiej wypełniały dźwiękiem przestrzeń niemniej to Dynaudio otwarły przedemną "bogactwo" dźwięków. Także nie, basu mi rownież nie brakuje. Wysokie dopiero drażnią przy naprawdę głośnych próbach ale to w głównej mierze problem akustyki zwłaszcza przy szybkich rockowych nagraniach. Przy spokojnej nucie typu Curtis Stigers nawet zbliżając się do godz 12 (takową już raz w ramach prób osiągnąłem) nic nie przeszkadza i nie kłuje w uszy. Jeśli chodzi natomiast o ciche odsłuchy czy jakieś tam "plumkanie" radia w tle to korzystam z funkcji podbicia tonów we wzmacniaczu gdyż same kolumny do zbyt efektywnych nie należą. Każdy inny rodzaj słuchania tylko na source direct. Miałem też suba Dynaudio na weekend i według mnie do słuchania muzyki to się nie nadaje, słychać wyraźnie że ten element jest jakoby oderwany od całości dźwięku - być może źle go wysterowałem ale nie miałem za dużo czasu na zabawy. Ze stajni Dynaudio możesz rownież zwrócić uwagę na Emit 20 - nieco większe skrzynki, schodzą jeszcze niżej, kosztują dużo mniej, niemniej brakuje tej melodyjności i szczegółowości co w Excite dlatego zaciągnąłem kredyt zaufania u drugiej połówki i nabyłem te drugie właśnie. Tyle... w razie dalszych pytań służę pomocą. Miłego dnia! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że telewizor jest niskiej klasy źródłem, nawet w przypadku sygnału cyfrowego. Polecałbym Ci skorzystanie ze wzmacniacza z wbudowanym streamerem dla Spotify np 

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-8150-tx-8150-amplituner-stereo-z-bluetooth-airplay-wi-fi-i-hi-res-audio

https://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-amp-wamp-bezprzewodowy-audiofilski-wzmacniacz-strumieniowy-multiroom-play-fi-dts-wi-fi 

 

Co do kolumn podstawkowych, istnieją takie, które nie wymagają subwoofera, bo schodzą do subwooferowych 30Hz

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-65-sm65-kolumny-stereo-2szt

 

Są też duże tańsze monitory, które będą miały mniej basu, ale wytrzymają wysokie poziomy głośności

https://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a3-rtia3-kolumny-podstawkowe-surround-2szt

https://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s20-s-20-podstawkowe-kolumny-monitory-stereo-klasy-hi-fi

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub zawsze jest nie chciany w stereo. 

Jeśli jesteś zainteresowany takim testem to pisz do nas wyślę ci sprzęt i sam zobaczysz czy to jest twoje granie.

Obstawiam jednak że najlepiej nie będzie

 Przy zestawie za takie pieniądze jak źródłem dźwięku będzie TV będzie po prostu źle.

Tego Youtube już mecz z telewizora ale spotify czy inne serwisy masz już w tym amolitunerze i to jemu zaufaj  pod kątem bycia także źródłem

Pisz i wypożyczenie. Sam przetedtujesz będziesz lepiej wiedział co i jak .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...