Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego do 2000zł


kuba111

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post i pierwsze kino domowe. Byłem o krok od zakupu głośników logitech z-906 (z których na pewno byłbym zadowolony) ale po przeglądaniu opinii wolę dołożyć do kina i być jeszcze bardziej zadowolony...

Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Do 2000 zł ( amplituner + zestaw 5.0 lub 5.1 )

Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Nowy, ale jestem otwarty na propozycje – może głośniki nowe a ampli używany?

Jaka jest powierzchnia pokoju?

22m2

Jakiej muzyki słuchamy?
Rock, metal. Nie lubię tonów wysokich. Chcę bogaty, dynamiczny dźwięk wypełniający cały pokój i szeroką scenę ( oczywiście na tyle ile się da za 2000zł )

Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Zakup na kilka lat. W przyszłości dojdzie do tego subwoofer.

Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?
Amplituner będzie podłączony do komputera przez kartę muzyczną (wartość 150zł) wejściem optycznym oraz pod TV przez HDMI (można tak? Nie znam się)

Sprzęt przez 90% czasu będzie robił za głośniki komputerowe, przez które będę oglądał filmy i słuchał muzyki przez Spotify.

Nie potrzebuję: bluetootha, wifi, dużej mocy zestawu – nie lubię słuchać baardzo głośno muzyki

Oczekuję: Mikrofonu kalibracyjnego. Głośników, które można łatwo rozstawić. 

Co myślicie o tych zestawach?

Jamo S 426 HCS 3 + Denon AVR-X520BT

lub Denon AVR-X520BT, Eltax Explorer HCP

 

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kuba111 napisał:

Oczekuję: [...] Zestawu, który zagra na tyle dobrze, że subwoofer będzie opcją, a nie wymogiem.

To bardziej stereo i używane w tym budżecie raczej.

 

12 minut temu, kuba111 napisał:

Co myślicie o tych zestawach?

Jamo S 426 HCS 3 + Denon AVR-X520BT

lub Denon AVR-X520BT, Eltax Explorer HCP

Ten amplituner zagra przyzwoicie chyba tylko w zestawie 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kurcze..... lubisz mocną muzykę, pomieszczenie tez nie należy do małych. Do takiej muzy to chyba raczej coś dynamicznego. Tym bardziej, że nie słuchasz głośno.

A czy sprawdzałeś może Harman Kardon?

Koniecznie to musi być 5.0?

Jeśli nie myślisz koniecznie o subwooferze;)

Harman/K + głośniki Paradigm, wydaje mi się, że będzie to o czym piszesz. Tylko ciężko będzie się zamknąć w dwóch klockach.

Może koledzy będą mieli lepszy pomysł.

Jeśli będziesz kiedyś miał okazje to posłuchaj H/K z jakimiś Paradigmami - i odpisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jasny napisał:

 

 

To może lepiej kupić te Logitechy?

 

Dlaczego kupować gorsze plastikowe głośniki? Możesz mi to krótko wytłumaczyć? (Nie znam się :) ) jakie to ma znaczenie, że sprzęt będzie głównie podłączony do komputera?

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kuba111 napisał:

Dlaczego kupować gorsze plastikowe głośniki?

Bo kupisz je dużo taniej, zaoszczędzisz pieniądze. Wydanie 2000 na jeden z zestawów, które podałeś, to w mojej ocenie strata pieniędzy.

Być może ktoś doradzi ci coś z używek, ale i tu raczej nie będzie łatwo trzymając się tego budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mathew napisał:

Harman/K + głośniki Paradigm, wydaje mi się, że będzie to o czym piszesz. Tylko ciężko będzie się zamknąć w dwóch klockach.

Może koledzy będą mieli lepszy pomysł.

Jeśli będziesz kiedyś miał okazje to posłuchaj H/K z jakimiś Paradigmami - i odpisz.

Mathew,

skoro wiesz, że ciężko będzie zmieścić się z takim zestawem w 2 tysiącach (a właściwie to się nie da), to czemu składasz taką propozycję? W dodatku tylko rzucając nazwy firm, bez konkretnych modeli czy linków do ogłoszeń/aukcji?

Kuba111,

Napisałeś "Nowy, ale jestem otwarty na propozycje – może głośniki nowe a ampli używany?". To już lepiej nowy amplituner i używane kolumny. A najlepiej - całość używana i bdb stanie .

Przykład - używany Pioneer VSX-918 (ma HDMI, pilota i mikrofon do kalibracji, z kartonem - od 1 właściciela)

http://allegro.pl/amplituner-pioneer-vsx-918-komplet-gratisy-i6769665183.html

Albo trochę droższy nowszy model Pioneer VSX-923

http://allegro.pl/amplituner-pioneer-vsx-923-k-stan-idealny-i6769661439.html

a do tego choćby komplet kolumn 5.0 TAGA 606. A jak trafisz używane albo poekspozycyjne kolumny, to masz szansę zmieścić się w zakładanych 2 tysiącach. Inne kolumny to może być Magnat Supreme 1002/102/252
(przykładowa aukcja nowych poniżej - ale jak wspomniałem warto poszukać używanych i będzie taniej).

http://allegro.pl/kolumny-magnat-supreme-5-0-1002-102-252-i6440661576.html

Pozdrawiam

PS. Rewelacji się nie spodziewaj w tej kwocie, ale na poprawne granie i mocny amplituner z odpowiednim wyposażeniem  możesz liczyć kupując używany sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kuba111 napisał:

Sprzęt przez 90% czasu będzie robił za głośniki komputerowe, przez które będę oglądał filmy i słuchał muzyki przez Spotify.

Przede wszystkim przeczytaj co napisałeś ... Już pomijam "myk słowny" że planujesz amplituner i kolumny przez które będziesz oglądał filmy;)

Zestawy które zaproponowałeś (np. jamo s426, denon avr520) mogą służyć najwyżej dla mało wymagającego, ale fana filmów ( gdzie to 90% filmy, a reszta muzyka) nie muzyki, w dodatku do sporo mniejszego pokoju. Inna rzecz już na marginesie jak fan kinowych doznań kupuje KD to zestaw 5.1 , kupno 5.0 jest z gruntu bez sensu.

Jeżeli słuchasz większość czasu muzyki, dodajmy wymagającej jak metal, rock i pokój ma 22 m ( choć to w tym wypadku to tylko dodatkowa informacja) to wybór KD jest totalnie błędną drogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek75 Chyba źle zinterpretowałeś moje słowa - dla mnie to, że ampli będzie w 90% podłączony do komputera nie jest jednoznaczne z tym, że w 90% będę słuchał na nim muzyki.

Myślałem nad stereo, ale wiem, że choćby nie wiem jak by grało to będę żałował, że to nie kino domowe.

Napisałem, że najlepiej zestaw 5.0, na start. Dokupienie jednego subwoofera jest prostsze niż wybór całego zestawu.

Do napisania o zestawie 5.0 z głośnikami Jamo S 426 skłoniła mnie miażdżąca ilość pozytywnych komentarzy (w porównaniu z innymi głośnikami w tym przedziale cenowym) na portalach sprzedających je i youtube.

 

Edytowano przez kuba111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak najbardziej widzę, że nie napisałeś 90% muzyka, reszta film, a wspomnieniem tego zestawu i do czego się nadaje chciałem tylko pewną rzecz zobrazować.

Jeżeli teraz piszesz, że żałowałbyś kupna stereo ( nawet dobrego), na rzecz kina domowego to ok. Mam tylko nadzieję, że piszesz to w 100% świadomie(słuchałeś) i priorytet filmowych efektów jest bardzo duży. Bo jednak na forum przewinęło się sporo osób które zrezygnowały ( po odsłuchach) z kina domowego za kilkanaście tys i więcej na rzecz zestawu  stereo.

Taki zestaw KD da jedynie efekt z tyłu za głową ( przy odpowiednim filmie), ale jakość, dynamika tak w kinie, a tym bardziej w muzyce będzie słaba. Niemniej szanuję priorytety którymi się kierujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuba111 napisał:

Do napisania o zestawie 5.0 z głośnikami Jamo S 426 skłoniła mnie miażdżąca ilość pozytywnych komentarzy (w porównaniu z innymi głośnikami w tym przedziale cenowym) na portalach sprzedających je i youtube.

A do zakupu używanego zestawu kolumn 5.0 (zresztą każdych kolumn) nie przekonuje Ciebie wyższa jakość takiego zestawu (np. kupionego teraz za tysiąc, ale kosztującego jako nowy 2 czy 3 tysiące) w stosunku do nowego kosztującego tysiąc?

Dlatego proponowałem (i nie tylko ja) zakup używanego zestawu.

Jednocześnie warto zauważyć, że w takich kwotach skupiłbym się na w miarę mocnym amplitunerze kd (czyli nie najtańszy model producenta, ale coś ze środka), bo niestety Twoje założenie "Rock, metal. Nie lubię tonów wysokich. Chcę bogaty, dynamiczny dźwięk wypełniający cały pokój i szeroką scenę ( oczywiście na tyle ile się da za 2000zł )" może być trudne do zrealizowania (przy używanym sprzęcie stereo byłoby trochę łatwiej).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...