Skocz do zawartości

jaki CD do Denon 250SE


szaroo

Recommended Posts

Witam. Posiadam wzmacniacz Denon 250SE oraz kolumny DIY (konstrukcja dwudrożna 2x Tesla ARN 165-05/4 + vifa DX25SG-05-04). Zastanawiam się nad odtwarzaczem CD do takiego zestawu. Zależy mi przede wszystkim na czystym dźwięku bez zbędnych podbić i przebarwień w przystępnej cenie. Wiem, że zestaw nie jest wysokich lotów więc od CD nie wymagam wiele, szczególnie do ceny 500-600zł. Z odsłuchów wzmacniacz i kolumny cechują się przyjemną średnicą, delikatnie podbitą górą(może przez niewygłuszony pokój, za dużo odbić) oraz bas - najniższe rejestry usłyszałem dopiero na denonie 250SE, na starym soniaczu była cisza. Nie jest to mega wysoki poziom, ale jak na jakość komponentów bardzo dobrze wszystko zestroiłem i nie żałowałem pieniędzy na elementy zwrotnicy i czasu na dostrojenie tunelu b-r. Charakterystyka wyszła w miarę płaska.
Słyszałem pochlebne opinie o następujących modelach: Marantz CD 6000, NAD 512, Denon DCD-755AR. Ale jestem otwarty na propozycje.
Dodam, że słucham indie rock, elektronika, chillout, lubię także koncerty rockowe.

Pozdrawiam

Dodam, że potrzebna jest większa kontrola basu, gdyż na jego brak nie narzekam, ale nie jest tak dynamiczny jakbym chciał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Pewnie masz rację, pomieszczenie mam bardzo słabo wygłuszone, muszę nad tym popracować. Odczuwam wyraźną różnicę już po ustawieniu pułapek basowych w rogach. Lecz obecny wiekowy odtwarzacz sonego pozostawia wiele do życzenia więc jego obecność jest kwestią czasu. A poza tym przez kiepski odtwarzacz mój bardzo sympatyczny wzmacniacz nie może pokazać swoich walorów.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to kupisz spokojnie Denona 1460 po tuningu znanego z forum audiostereo Piorka608. Odtwarzacz po takim tuningu gra rewelacyjnie. Używałem tego cedeka z Baltlabem i Kolumnami Totem Mite. Do dziś żałuje, że go sprzedałem. Wydaje mi się, że pojawiają się tuningowane Denony w różnych ogłoszeniach. Moim zdaniem warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie odtwarzacze po tuningu godne są zainteresowania - nie tylko DENONa icon_lol.gif
Przy odrobinie szczęścia już za 300zł można trafić modele ONKYO, Pioneera czy SONY.
Modyfikacje zazwyczaj dotyczą wstawienia porządnego gniazda do kabla zasilającego (lub na stałe wymieniony kabel), zegara, okablowania wewnętrznego, przetworników i kondensatorów, a skala zmian (i również cena tuningu) może być bardzo duża.
Tuninguje się zarówno modele nowe jak i dwudziestoletnie...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby taki Pioneer
http://allegro.pl/item360956517_otwarzacz_...g_the_best.html

W tej chwili niestety nie mogę podać Ci konkretnych linków - trzeba poszukać na Allegro, a przede wszystkim na różnych forach internetowych audio - w rubryce "Sprzedam". A to niestety pochłania sporo czasu, a ja muszę kończyć icon_sad.gif
Z SONY - jest trochę starszych modeli z oznaczeniem ES z lat 80tych i 90tych, np. X222ES, X333ES, X227ES. X229ES
http://allegro.pl/item361048549_sony_cdp_x222es.html
z nowszych niezbyt drogie a "podatne" są CDP-790/791 i 990/991
http://allegro.pl/item355314724_sony_cdp_7...soki_model.html
z jeszcze nowszych - XE700/800
ONKYO - np. seria 7511/7711/7911 lub wcześniejsze serie - 7510/...
Natomiast finansowo - jak już Koledzy pisali - najwygodniej jest wyszukać coś po modyfikacji niż samemu ją robić.
Kolejnym wyjściem jest zakup odtwaczacza CD z modeli za ok 1500zł nowe, czyli używane na gwarancji za ok. tysiąc (Pioneer PD-D6J, Xindak C06). Ale to już przekracza założoną przez Ciebie granicę 600zł icon_sad.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szaroo
Kupując używanego Onkyo lub Sony nawet jeśli trzeba wymienić laser nie wpuścisz się w koszta. Przykładowo do Onkyo z serii, które wymienił RoRo kupisz na allegro laser w granicach 20-30 zł nawet z mechaniką.



a do MARANTZ'a drogie są podzespoły? - tak z czystej ciekawości
Pytam, bo namierzyłem coś takiego: Marantz CD-63 MkII KI i nie wiem czy się w to pakować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...