Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD Philips 723- napęd zaczął głośniej pracować.


Mayo

Recommended Posts

Dzień dobry, witam się z wszystkimi na Forum.

 

Jest taka sprawa- jakiś czas temu kupiłem odtwarzacz CD Philips 723. Dla mnie bardzo dobry sprzęt. Był bezgłośny do przedwczoraj. Nagle pojawiło się delikatne pyknięcie co obrót i delikatny szum. Używałem ostatnio płyt z naklejkami samoprzylepnymi (okrągłe, klejone na całą płytę). Co mogło się stać, jak to naprawić i czy płyty z naklejkami mogą mieć znaczący wpływ na mechanikę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Mogły mieć wpływ. Dziś już wiesz... Ale dużo zależy od samego odtwarzacza.

Najlepszym sposobem - ściągnąć obudowę i zobaczyć, czy nie została jakaś resztka tej naklejki samoprzylepnej w okolicach napędu.

W najgorszym przypadku laser Ci już umiera powoli w tym odtwarzaczu. Istnieje szansa na postawienie go po przeczyszczeniu - to również podczas procedury sprawdzenia czy nie zostały resztki papieru.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej siedzi tam napęd CDM (12.1 bodajże). Koszt takiego lasera zakładam ok. 50-70 zł. (zamiennik nowy), koszty wymiany w serwisie drugie tyle zależnie od miejsca, może trochę mniej. To słaby odtwarzacz, raczej nieopłacalny w naprawie. Najtaniej - jak jest przywiązanie do akurat takiego modelu - szukać sprawnego wśród używanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja też wolałbym kupić sprawny i używany odtwarzacz jakby co. Bo wymienisz laser ale na chiński, bo oryginalnych Philipsa już prawie się nie spotyka.

Ale póki co rzeczywiście popatrz czy coś się nie przykleiło do napędu albo lasera. Trzeba zdjąć obudowę. Wyjmij wtyczkę z gniazda zasilającego, bo może Cię prąd porazić. Możesz przeczyścić laser używając czystego spirytusu (nożna w aptece kupić izopropylowy). Używaj pałeczek do czyszczenie uszu. Najpierw na mokro, spirytusem (aby nie wódką czy czymś takim) a później do sucha innym wacikiem. Wykonuj ruchy koliste wokół soczewki. Sprawdź czy jakiś włosek się nie przyczepił.

Transport (laser) w Philipsie CD 723 to VAM 1201.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...