Skocz do zawartości

Głośniki aktywne/Power audio


Michał Bąk

Recommended Posts

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów,

Wiem, po przeczytaniu kilku wątków, że znaczna większość użytkowników forum niechętnie odnosi się do zakupu takich wynalazków, ale może znajdzie się ktoś kto taki sprzęt posiada lub będzie umiał coś doradzić. Otóż:
Chciałbym zakupić jakiś sprzęcik grający w zastępstwo TV którego nie oglądam i tylko zajmuje mi miejsce. Z racji budżetu (tak do 1200 zł) i częstego przemieszczania się, poskładanie jedynego słusznego zestawu wzmacniacz + kolumny odpada. Z początku myślałem o jakiejś miniwieży typu Denon M39 ale przemyślałem sprawę i stwierdziłem że odtwarzacz CD to ostatnie co mi potrzebne, najważniejsze to możliwość podłączenia do laptopa/USB/Bluetooth, ewentualnie radio ale niekoniecznie. Stąd padło na kolumny aktywne lub jakieś power audio. Sprzęt głównie będzie użytkowany w pokojach 13-16 m.kw. choć liczę na mobilność - fajnie byłoby móc spakować graty bez kilometrów kabli, i zabrać je na domówkę czy gdzieś . Muzyka - wszystko, dosłownie. Od okazjonalnej muzyki klasycznej po disco polo. No i jeszcze design: o ile kolumny/głośniki raczej mają stonowany, tak power audio często są nadmiernie fikuśne, a tego unikam. Czy ktoś mógłby coś zasugerować ? Czy może w tej cenie i do takich zastosowań wszystko się nada i brać to co mi odpowiada wizualnie ?

Mi osobiście bardzo podobał się dźwięk z Sony GTK-XB7B, do tego posiadają fajny design. Wiem że to nie są wyżyny audiofilskie, zdaję sobie z tego sprawę, ale jak mówiłem - budżet i warunki użytkowania wykluczają zakup "stacjonarnego" sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...