Skocz do zawartości

Pomoc w ustawieniu sprzętu


Statesman

Recommended Posts

Proszę was o małą pomoc. Około 2 miesiące temu kupiłem zestaw Onkyo 8150 + melodika bl40 mk2 - z zestawu jestem zadowolony, muszę tylko trochę zadbać o akustykę, ale to z czasem. Teraz mam kilka pytań:

1. Telewizor połączyłem kablem optycznym z amplitunerem. Gdy przełączam w amplitunerze na TV wszystkie kanały z tv odtwarza mi dobrze (tylko dużo ciszej niż np ze Spotify), tylko gdy mam włączony polsat to nie ma głosu, jest tylko głośny pisk/ trzeszczenie. Sprawdzałem wszystkie kanały - problem występuje tylko na polsacie. Telewizję mam naziemną.

2. Planuje zrobić 3 lub 4 panele akustyczne z wełny. Trochę poczytałem i niektórzy polecają zrobić między panelem a ścianą przerwę. Pytanie - jak będę miał ramkę z desek a wełna będzie miała grubość 10cm, to muszę zrobić ramkę 20cm czy wystarczy, że zrobię 10cm i dodam np w narożnikach 10cm dystanse?

3. Jaki polecacie do tego odtwarzacz blu-ray? Będę odtwarzał chyba tylko koncerty bo mam dostęp do kilkudziesięciu płyt. Ważne żeby było ekonomicznie. Może być używany.

Edytowano przez Statesman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Napisz do mnie wiadomość na PW. Podaj swój adres mailowy a wyślę Ci ciekawe i przystępnie napisane artykuły o akustyce i ustawianiu kolumn. Sam się zorientujesz co zrobić, co poprawić. Bo teraz to na jakiej zasadzie można Ci pomóc? Nie pokazałeś nawet rysunku swojego pokoju z ustawieniem kolumn, miejsca odsłuchowego, mebli, wymiarami, odległościami itp.

Poniżej masz dwa linki do miniporadników. Ale to tylko takie ABC.

http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Jeśli nie masz dźwięku tylko na Polsacie, to sprawdź, czy w telewizorze albo dekoderze nie masz ustawionego jakiegoś innego niż na reszcie kanałów rodzaju dźwięku, dekodowania itp.

Odtwarzacz BR rzeczywiście kup używany, jeśli ma być ekonomicznie. Jaki? Pewnie lepiej jakiejś znanej firmy, niż mało znaną chińszczyznę.

Na inne pytania pewnie odpowiedzą Ci koledzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

1. Zobacz czy nie masz ustawionego dźwięku dolby lub dts w telewizorze. Ma bys stereo. Nie wiem jaki masz telewizor a co za tym idzie ustawienia. Ale to raczej kwestia właśnie kodeków.

2. 10 cm i delikatnie ja idsuniesz od ściany. 

3. Weź taki który ma wyjście cyfrowe. Wtedy jego jakość pod kątem audio nie ma znaczenia. Hdmi do telewizora a cyfrowe do amplitunera. Coś z LG bo tani i czyta wszystkie formaty lub pioneera ma dobre lasery.

 

PS to że po optyki masz ciszej to norma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Temat może trochę źle zatytułowany bo sprzęt już jest na miejscu docelowym i wielkie zmiany nie wchodzą w grę.

1. Faktycznie w ustawieniach jest problem. Jak wchodziłem w ogólne ustawienia to żadne zmiany nie przynosiły skutku. Przypadkowo zauważyłem na pilocie przycisk audio i wtedy na telewizorze wyskakuje mi "język audio" na polsacie mam 3 opcje "polski" , "polski" i "AUX", a na innych kanałach mam albo tylko "polski" i "AUX" albo "polski" , "dźwięk oryginalny" i czasami "AUX". Problem jest taki, że na wszystkich kanałach mam wybraną pierwszą opcję czy "polski" i wtedy jest ok, jak wybiorę "język oryginalny" to jest ten pisk jak na polsacie. A na polsacie domyślnie ustawiony jest ten drugi "polski" (na innych kanałach na drugim miejscu jest "język oryginalny"). Jak zmienię na pierwszy"polski" to jest ok. Przy czym jak zmienię kanał na -inny a potem wrócę na polsat znów jest ustawiony ten drugi i jest pisk. Najgorsze jest to że pisk jest bardzo głośny już na poziomie 18-20, a normalny dźwięk żeby był głośny onkyo musi mieć ustawiony poziom ok 40, więc jak będę oglądał film na ok 40-50 i przypadkowo zmienię kanał na polsat boję się, że może uszkodzić się głośnik bo będzie naprawdę głośno.

2. czyli 10 cm ramka + aby było odsunięte od ściany w narożniki krótkie kawałki aby było odsunięte od ściany? Ile najlepiej dać aby było skuteczne, ale żeby też za bardzo nie odstawało?

3.Dzięki. Poczekam aż się coś w moim mieście pojawi ciekawego aby można było obejrzeć i osobiście odebrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz dekoder TV? bo problem z dźwiękiem jest na wyjściu TV - tu musisz zmienić ustawienia a nie w dekoderze. Przykładowo w Sony jest opcja ustawień dzwięku dla wyjścia optycznego gdzie wybieramy PCM czyli dźwięk dwukanałowy stereo. 

Edytowano przez Barry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...