Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo z funkcjami sieciowymi za 10 000 PLN


coldleech

Recommended Posts

Dzień dobry;

Na początku słowa podziękowania dla użytkowników: Note i mroku za przetarcie ścieżki oraz ukłony dla Angel za mapę drogową. Do rzeczy.

 

Nadchodzi wielkimi krokami dzień, w którym udam się na odsłuchy żeby wydać około 10 tysięcy złotych na swój pierwszy (i pewnie jedyny) budżetowy zestaw Hi Fi. Ma składać się ze wzmacniacza / amplitunera, posiadać odtwarzacz CD i funkcje sieciowe tzn. radio internetowe i dostęp do serwisów typu Spotify. Intensywność wykorzystania CD/Radio/streaming oceniłbym na mniej więcej: 50/30/20. Poniżej szczegółowy opis co i jak:

 

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

maksymalnie 10 000 PLN

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

tylko nowe komponenty

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

sprzęt stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

laptop (z wyjściem HDMI) do oglądania Netflixa ;)

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

34 m2; podaję link do albumu ze zdjęciami i rysunkiem:

https://goo.gl/photos/HBqmJoc3ZPJgRju46

6) Jakiej muzyki słucham

Tak jak ‘mroku’ dużo słucham Trójki; moje gusta muzyczne oscylują wokół rocka, zahaczając o klasyczny heavy metal i trash metal, przez pop do bluesa, jazzu i muzyki filmowej.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

To ma być jednorazowy zakup na wiele lat

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Pilot mile widziany; odtwarzacz CD, radio internetowe, serwisy typu Spoify.

9) Dźwięk jaki lubię:

Do tej pory słuchałem muzyki na najzwyklejszej miniwieży, a od kiedy dokonała żywota mam do dyspozycji klasyczny wzmacniacz AKAI. W związku z tym napiszę parę zdań o swoich oczekiwaniach. Zależy mi na dobrej stereofonii, przestrzenności, plastyczności ale i szczegółowym dźwięku.. To trochę jak z obrazem w salonie, który wisi u nas od lat. Patrzymy na niego z przyjemnością i za każdym razem coś nas mile zaskakuje. Słucham sporo cięższej muzyki (Iron Maiden, Metallica, Foo Fighters, Rammstein), więc dynamiczny ale spójny bas jest dla mnie ważny.

10) Jakiego dźwięku nie lubię:

skrajnego, dudniącego, metalicznego, analitycznego do bólu

 

Parę słów o akustyce pokoju. Jednym słowem: fatalna. Nie dość, że powierzchnia duża (510 cm x 670 cm) to jeszcze 320 cm do góry. Mieszkamy w starej kamienicy, ściany grube, z cegły, w suficie trzcina, na podłodze deska barlinecka. Nie ma dywanu, w oknach wiszą długie ciężkie zasłony. Kolumny będą stały odsunięte od ścian - jest miejsce, postaram się ustawić je tak, żeby uzyskać “efekt trójkąta równobocznego”.

A teraz czas na moje kandydatki na wieżę (nie śmiejcie się proszę, jeżeli te zestawy które zamieszczam poniżej kompletnie do siebie nie pasują):

ONKYO TX 8270 + ONKYO C-7030 + PYLON AUDIO SAPPHIRE 31

DENON PMA-720 AE + DENON DCD-720 AE + DENON DNP-730 AE + DALI ZENSOR 7

YAMAHA R-N602 + YAMAHA CD S 300 + KLIPSCH RP 280

 

Pod uwagę biorę też takie oto zestawy kolumn:

1, JBL STUDIO 290

2, PARADIGM MONITOR 9 V. 7

3. FOCAL CHORUS 716

4. POLK AUDIO TSX 550T

5. Wasze propozycje oczywiście.

Jeżeli chodzi o elektronikę, zdaję się na Was. Myślałem o NAD; zwłaszcza model 356BEE i Maranz  CD6006-PM6006-NA6005, ale nie wiem czy się zmieszczę w planowanym budżecie z jakimiś sensownymi kolumnami.

Jeżeli jeszcze czytacie to jestem pełen podziwu i wdzięczności. Tu kończy się moja rola, a Was proszę o sugestie i rady, jak wydać te niemałe przecież pieniądze żeby nie żałować i cieszyć się wspaniałym dźwiękiem przez długie lata. Jestem otwarty na wszystkie Wasze pomysły. Mieszkam w okolicach Trójmiasta, więc z odsłuchami nie powinno być problemów.

 

I na koniec prośba nr 2: jak powinien wyglądać odsłuch zestawu Hi Fi? Jak długo powinno się słuchać jednego zestawu (będąc kompletnym laikiem), czy lepiej zabrać ze sobą 20 płyt i słuchać po jednym utworze, czy lepiej kilka ulubionych CD, ale odsłuchać je w całości lub prawie w całości.

 

Z góry dziękuję za Wasz czas, chęci i wiedzę. Życzę wszystkim dobrych dni i jak najwięcej czasu dla Waszego hobby.

Piotr z Wejherowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zacznę od końca. Weź tylko kilka ale różnych płyt. Gatunków utworów. Bo jedne miga grać dobrze inne mniej. Musisz wybrać to co gra w porządku przy każdej. 

Teraz co do sprzętu z nowych komponentów warto zwrocic uwagę na nad 356 ale z innym CD już no Yamaha cd300 i odtwarzaczem sieciowym onkyo 6130. To świetny zestawik bez kompromisów. I tu dźwięk oparł bym o kolumny heco 500 lub nawet 900.

Jeśli jesteś jednak fanem jednej marki to nowy nad odpada, gdyż rozszerzenie o moduł bluos będzie drogie.

Wyjściem jest Yamaha.

Model as701 plus rozwinięcie sieci poprzez nowy moduł wxa.

Do tego CD 300 i już wychodzi że kolumny moga być lepsze. Zensor 7, monitor audio bronze 6, czy elac debut f6.

Idąc dalej spotify w wersji premium możemy odtwarzać przez bardzo tani moduł chromecast audio. 

Wówczas wszystko zostaje na resztę sprzętu. Nad 356 z daciem solidne CD i zostaje na kolumny pokroju silver 8, opticon 6 itp.

Budżet można zmyslnie wykorzystać. Jeśli będziesz się upierał przy jednej marce na pewno któryś element będzie słabszy. Jeśli zrobisz to w kombinowany sposób uzyskasz dużo lepsze granie.

 

Gdzie zamierzasz udsc się na odsluch?

Do nas masz ile? Przygotowali byśmy także niższe ceny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Musisz wybrać to co gra w porządku przy każdej.

patrząc na upodobania muzyczne @coldleech to czy to w ogóle jest możliwe? o.O

Ze swojej strony mogę polecić wymieniony przez Ciebie set Marantza - spełnia wszystkie podane oczekiwania. Przy zakupie nowego zostanie 4kz na kolumny. Kubatura pomieszcsenia zacna więc domniemań iż tylko kolumny podłogowe wchodzą w grę... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od akustyki. Największy problem może być z podłogą, dobrze byłoby przed kolumnami rzucić jakieś mniejsze lub większe chodniczki, które zniwelują pierwsze odbicia. Na pewno wskazane jest też nie dosuwać kolumn do tylnej ściany i postawienie na kolumny z tylnym lub dolnym bas refleksem. Zmniejszenie pogłosu w pomieszczeniu to także kwestia np dołożenia biblioteczki, kilku obrusów na płaskie powierzchnie, dwóch trzech rozłożystych kwiatów. Naturalnie, jeśli masz możliwość najlepiej byłoby zrobić jakąś minimalną akustyczną instalację, szczególnie na suficie. 

Co do kolumn, Polk jest o tyle ok, że gra bardzo dobrze nawet w słabo przygotowanych akustycznie pomieszczeniach. Jest to jedna z niewielu kolumn na rynku, która nie rozczarowuje klientów, gdy wrócą z salonu z odsłuchu w specjalnie przygotowanej sali i wstawią te kolumny do swoich pomieszczeń. 

Zerknij na przykład na te testy taniutkiej kolumny T50 - ludzie z Audiostereo byli zachwyceni, że tak tani produkt może tak grać w zwykłych pomieszczeniach, szczególnie, gdy przychodziło do basu. 

 

W cenie TSx550t lub kilka stów droższej możesz też zmieścić się z RTi A7 lub Signature S60

https://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a7-rtia7-kolumny-podlogowe-2szt 

https://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s60-s-60-podlogowe-kolumny-stereo-klasy-hi-fi

 

Co do elektroniki na jaką się zdecydujesz, z każda powinno być ok, chociaż polecałbym Onkyo. Niezawodne i mocne, do ciepło grającego Polka idealny kompan. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Barry napisał:

patrząc na upodobania muzyczne @coldleech to czy to w ogóle jest możliwe? o.O

Ze swojej strony mogę polecić wymieniony przez Ciebie set Marantza - spełnia wszystkie podane oczekiwania. Przy zakupie nowego zostanie 4kz na kolumny. Kubatura pomieszcsenia zacna więc domniemań iż tylko kolumny podłogowe wchodzą w grę... 

Nawet więcej bo od promo setu coś jeszcze urwę. 

Tak jest to możliwe, bo to że ktoś słucha techno, jazzu i disco polo to znaczy że musi wybrać sprzęt który dla niego ten rodzaj muzyki zagra dobrze. Kiedyś gadalem że znawca audio który stwierdził że dobry (nie koniecznie drogi) sprzęt każda muzykę zagra dobrze. A czemu? Bo zagra ja pod Ciebie. 

To że ktoś będzie uważał inaczej jest nieważne. I ja się z tym zgadzam. Ogólne założenia ze elektronika to niski kontrolowany bas a jazz to coś tam innego tylko założenia. Pytamy o gatunki bardzo często bo sporo osób nie wie jakiego dźwięku szuka więc tak dobrać jest łatwiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, coldleech napisał:

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

tylko nowe komponenty

Ok, kolego Coldleech, Twój przekaz jest jasny.

Ale gdy już zapoznasz się z nowymi komponentami w salonie, to pokuś się jeszcze o odsłuchanie używanych komponentów. I jak już dokonasz odsłuchu porównawczego to sam ocenisz czy chcesz zestaw nowy (gdy ktoś nie miał w życiu styczności z porządnym zestawem audio to może go niejedno zaskoczyć).:427_golf::435_skier::426_8ball:

Edytowano przez Jan2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan2, masz oczywiście rację, że używany zestaw, który udałoby się złożyć, pokazałby temu nowemu jak się gra muzykę. Nawet kolumnom Polk...;). Ale systemy złożone z używanych elementów są raczej dla bardziej doświadczonych "graczy", czy choć wiedzących czego chcą. No przyjmijmy, że kolega @coldleech wie czego chce. Ale gdzie miałby tego wszystkiego posłuchać?

Owszem było tu kilka takich sytuacji. Jedna gdzie kolega chciał pierwotnie kupić nowe JBL ES 80 i jakiś adekwatny wzmacniacz. Chyba któryś z wyższych modeli Marantza. Mniejsza o to. Namówiliśmy go na sprzęt używany i to sporo droższy. Pokazałem mu takie kolumny jak Thiel. Kupił w sumie w Niemczech kolumny Thiel CS 6 i wzmacniacz ASR Emitter. Od razu od Niemca kupił jakieś świetne kable za 1/3 ceny. Był bardzo zadowolony. Chciałbym aby posłuchał kiedyś nawet nie JBL ES 80, ale choćby nowego zestawu w budżecie jaki przeznaczył na te używane elementy.

Ale to trzeba sporo determinacji i jednak pewnej odwagi. Której nie odmawiam oczywiście autorowi tego wątku.

@coldleech, na odsłuch rzeczywiście lepiej się wybrać z kilkoma dobrze znanymi, lepiej dobrze nagranymi utworami. Nie więcej, bo słuch się zmęczy. I rzecz jasna powinny być to nagrania zróżnicowane w formie, gatunku, użytym instrumentarium itp.

To, że masz sufit na wysokości 320 cm, że jest on z trzciną, że deska barlinecka na podłodze, że grube ściany z cegły, że w oknach wiszą ciężkie zasłony a kolumny odsuniesz od ścian, to tylko zalety a na pewno nie wady. Gorzej, że podłoga goła. Ściany też? Dźwięk dobrej jakości na ogół nie lubi dużych, płaskich, jednorodnych twardych powierzchni. Trzeba je czymś "przełamać", złagodzić, zmiękczyć. Czytałeś o akustyce? Jeśli nie, napisz do mnie wiadomość na PW i podaj adres mailowy, to podeślę Ci zbiór ciekawych artykułów na ten temat, o ile ich jeszcze nie masz.

Jeśli funkcje sieciowe są ważne, to kupiłbym nowy albo używany odtwarzacz z takimi mozliwościami. A wzmacniacz nabyłbym stereo, bez żadnych bajerów. Ale za to jak najlepiej grający. Czego nie można powiedzieć o amplitunerach z takimi funkcjami. Jest ich do wyboru ograniczona ilość i nie są zbyt wyrafinowane dźwiękowo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, coldleech napisał:

Nadchodzi wielkimi krokami dzień, w którym udam się na odsłuchy żeby wydać około 10 tysięcy złotych na swój pierwszy (i pewnie jedyny) budżetowy zestaw Hi Fi.

ONKYO TX 8270 + ONKYO C-7030 + PYLON AUDIO SAPPHIRE 31

DENON PMA-720 AE + DENON DCD-720 AE + DENON DNP-730 AE + DALI ZENSOR 7

YAMAHA R-N602 + YAMAHA CD S 300 + KLIPSCH RP 280

Jeżeli chodzi o elektronikę, zdaję się na Was. Myślałem o NAD; zwłaszcza model 356BEE i Maranz  CD6006-PM6006-NA6005

 

I na koniec prośba nr 2: jak powinien wyglądać odsłuch zestawu Hi Fi? Jak długo powinno się słuchać jednego zestawu (będąc kompletnym laikiem), czy lepiej zabrać ze sobą 20 płyt i słuchać po jednym utworze, czy lepiej kilka ulubionych CD,

Zupełny brak wspólnego mianownika brzmienia w tych wybranych firmach,modelach...

Przecież nawet czytając testy, widać że to różne szkoły brzmienia Co ma wspólnego brzmienie kolumn Dali zensor 7 i Klipsch, czy też brzmienie Marantza i Yamahy, a Denona, czy Nad'a do Onkyo ? Swoją drogą mając 10tys i  planować np Denona 720 ? Inna sprawa to już średnie dopasowanie kolumn w tym zestawie. Jak Marantz to zdecydowanie model pm7005, spora różnica względem 6005, czy 6006.

Oczywiście nie przekreślam żadnej marki i nie gloryfikuje. Pamiętaj dobry jest zestaw jako całość, mądrze dobrany do reszty ( wzmacniacz i kolumny) a nie poszczególne elementy jako takie.

Co do odsłuchu płyt to nie wiem czy będziesz miał czas na odsłuch nawet części tych zestawów, a co dopiero na zabawę 20 CD, może więc zgraj sobie ulubione kawałki na może 2 CD i kilkanaście utworów na pendriva. Różnych utworów, gdzie grają różne instrumenty, głosy, także te utwory wymagające dla zestawów audio-jakieś większe składy muzyczne. Zabierz utwory , płyty dobrze zrealizowane, niekoniecznie więc np. U2, czy RHCP.

Słuchając np kilku płyt CD, a potem na innym zestawie znów wracając do nich zapomnisz co było wcześniej, sugeruję dlatego wstępnie tylko kilka piosenek i zmiana. Zmiana na danym zestawie wzmacniacz/odtwarzacz np samych kolumn na inne. Potem zmiana np zestawu na kolejny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj,

 

Zacznę od końca. Weź tylko kilka ale różnych płyt. Gatunków utworów. Bo jedne miga grać dobrze inne mniej. Musisz wybrać to co gra w porządku przy każdej. 

Teraz co do sprzętu z nowych komponentów warto zwrocic uwagę na nad 356 ale z innym CD już no Yamaha cd300 i odtwarzaczem sieciowym onkyo 6130. To świetny zestawik bez kompromisów. I tu dźwięk oparł bym o kolumny heco 500 lub nawet 900.

Jeśli jesteś jednak fanem jednej marki to nowy nad odpada, gdyż rozszerzenie o moduł bluos będzie drogie.

Wyjściem jest Yamaha.

Model as701 plus rozwinięcie sieci poprzez nowy moduł wxa.

Do tego CD 300 i już wychodzi że kolumny moga być lepsze. Zensor 7, monitor audio bronze 6, czy elac debut f6.

Idąc dalej spotify w wersji premium możemy odtwarzać przez bardzo tani moduł chromecast audio. 

Wówczas wszystko zostaje na resztę sprzętu. Nad 356 z daciem solidne CD i zostaje na kolumny pokroju silver 8, opticon 6 itp.

Budżet można zmyslnie wykorzystać. Jeśli będziesz się upierał przy jednej marce na pewno któryś element będzie słabszy. Jeśli zrobisz to w kombinowany sposób uzyskasz dużo lepsze granie.

 

Gdzie zamierzasz udsc się na odsluch?

Do nas masz ile? Przygotowali byśmy także niższe ceny :)

 

Edytowano przez coldleech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry; dziękuję za odpowiedź; nie jestem fanem jednej marki (to po prostu mylny stereotyp, że elektronika jednej firmy zagra ze sobą najlepiej); postaram się tak pokombinować żeby nie żałować. Co masz na myśli pisząc 'solidne CD'? Czy HK HD 3700 taki jest? Na odsłuch udam się najpewniej do Gdyni. Do Was mam 600 km, więc nie skorzystam ale bardzo dziękuję za propozycję.

4 godziny temu, rms.pl napisał:

Zacznijmy od akustyki. Największy problem może być z podłogą, dobrze byłoby przed kolumnami rzucić jakieś mniejsze lub większe chodniczki, które zniwelują pierwsze odbicia. Na pewno wskazane jest też nie dosuwać kolumn do tylnej ściany i postawienie na kolumny z tylnym lub dolnym bas refleksem. Zmniejszenie pogłosu w pomieszczeniu to także kwestia np dołożenia biblioteczki, kilku obrusów na płaskie powierzchnie, dwóch trzech rozłożystych kwiatów. Naturalnie, jeśli masz możliwość najlepiej byłoby zrobić jakąś minimalną akustyczną instalację, szczególnie na suficie. 

Co do kolumn, Polk jest o tyle ok, że gra bardzo dobrze nawet w słabo przygotowanych akustycznie pomieszczeniach. Jest to jedna z niewielu kolumn na rynku, która nie rozczarowuje klientów, gdy wrócą z salonu z odsłuchu w specjalnie przygotowanej sali i wstawią te kolumny do swoich pomieszczeń. 

Zerknij na przykład na te testy taniutkiej kolumny T50 - ludzie z Audiostereo byli zachwyceni, że tak tani produkt może tak grać w zwykłych pomieszczeniach, szczególnie, gdy przychodziło do basu. 

 

W cenie TSx550t lub kilka stów droższej możesz też zmieścić się z RTi A7 lub Signature S60

https://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a7-rtia7-kolumny-podlogowe-2szt 

https://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s60-s-60-podlogowe-kolumny-stereo-klasy-hi-fi

 

Co do elektroniki na jaką się zdecydujesz, z każda powinno być ok, chociaż polecałbym Onkyo. Niezawodne i mocne, do ciepło grającego Polka idealny kompan. 

Dzięki za uwagi co do akustyki. Jakieś chodniki lub nawet dywan to dobry pomysł. Może małżowinka nie będzie oponować. Polk + Onkyo. Zapamiętam, posłucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Angel napisał:

@Jan2, masz oczywiście rację, że używany zestaw, który udałoby się złożyć, pokazałby temu nowemu jak się gra muzykę. Nawet kolumnom Polk...;). Ale systemy złożone z używanych elementów są raczej dla bardziej doświadczonych "graczy", czy choć wiedzących czego chcą. No przyjmijmy, że kolega @coldleech wie czego chce. Ale gdzie miałby tego wszystkiego posłuchać?

Owszem było tu kilka takich sytuacji. Jedna gdzie kolega chciał pierwotnie kupić nowe JBL ES 80 i jakiś adekwatny wzmacniacz. Chyba któryś z wyższych modeli Marantza. Mniejsza o to. Namówiliśmy go na sprzęt używany i to sporo droższy. Pokazałem mu takie kolumny jak Thiel. Kupił w sumie w Niemczech kolumny Thiel CS 6 i wzmacniacz ASR Emitter. Od razu od Niemca kupił jakieś świetne kable za 1/3 ceny. Był bardzo zadowolony. Chciałbym aby posłuchał kiedyś nawet nie JBL ES 80, ale choćby nowego zestawu w budżecie jaki przeznaczył na te używane elementy.

Ale to trzeba sporo determinacji i jednak pewnej odwagi. Której nie odmawiam oczywiście autorowi tego wątku.

@coldleech, na odsłuch rzeczywiście lepiej się wybrać z kilkoma dobrze znanymi, lepiej dobrze nagranymi utworami. Nie więcej, bo słuch się zmęczy. I rzecz jasna powinny być to nagrania zróżnicowane w formie, gatunku, użytym instrumentarium itp.

To, że masz sufit na wysokości 320 cm, że jest on z trzciną, że deska barlinecka na podłodze, że grube ściany z cegły, że w oknach wiszą ciężkie zasłony a kolumny odsuniesz od ścian, to tylko zalety a na pewno nie wady. Gorzej, że podłoga goła. Ściany też? Dźwięk dobrej jakości na ogół nie lubi dużych, płaskich, jednorodnych twardych powierzchni. Trzeba je czymś "przełamać", złagodzić, zmiękczyć. Czytałeś o akustyce? Jeśli nie, napisz do mnie wiadomość na PW i podaj adres mailowy, to podeślę Ci zbiór ciekawych artykułów na ten temat, o ile ich jeszcze nie masz.

Jeśli funkcje sieciowe są ważne, to kupiłbym nowy albo używany odtwarzacz z takimi mozliwościami. A wzmacniacz nabyłbym stereo, bez żadnych bajerów. Ale za to jak najlepiej grający. Czego nie można powiedzieć o amplitunerach z takimi funkcjami. Jest ich do wyboru ograniczona ilość i nie są zbyt wyrafinowane dźwiękowo.

 

Dziękuję za odpowiedź. O akustyce czytałem korzystając z udostępnionych przez Ciebie linków:

http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Na ścianach na szczęście obrazy na płótnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś, to dobrze. Ale to tylko takie ABC. A akustyka i ustawienie kolumn, to niemal połowa sukcesu jeśli się chce uzyskać dobry dźwięk. Zbyt często ludzie to lekceważą i nie wiedzą jaką krzywdę sobie robią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej (a naprawdę warto) napisz jednak do mnie prywatną wiadomość i podaj swój adres mailowy, abym Ci mógł wysłać zestaw ciekawie i przystępnie napisanych artykułów na ten temat. Ale jak chcesz, przymusu nie ma.

I zastanów się nad zestawem używanym. Pokierujemy tu Tobą w taki sposób, że będziesz zadowolony. Bardzo rzadko się tu zdarzało, by ktoś miał uwagi do tego, co mu poleciliśmy. Mam na myśli elementy/zestawy polecane przez stałych, doświadczonych forumowiczów a nie przez kolegów, którzy nie mając w miare pełnych informacji o pomieszczeniu, możliwościach ustawienia kolumn, preferencjach słuchacza i reszcie towarzyszącego sprzętu, ferowali wyroki co będzie dobrze grało, bo oni to maja na stanie itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidne CD miałem na myśli nie awaryjne i to wszystko.

Moim zdaniem, mieszając komponenty możesz na tym dobrze wyjść.

Teraz Yamaha wprowadza dobry pewnie tani (nie znam ceny jeszcze) stremer który podpina się do wzmacniaczy.

Nie rób nic na chybcika. Podjedź, zobaczysz co i jak. Co Ci da jak zrezygnujesz z ładnego CD do kompletu kosztem tańszej alternatywy lub zamiast streamowca w szerokości 43 cm pasującego do reszty wybierzesz coś tańszego.

Moim zdaniem w tej cenie, szczególną uwagę zwrócił bym na kolumny, i po ich wyborze dobierał resztę segmentu.

Używane no spoko, trochę elementów będzie. Jak je ze sobą odsłuchać? Jak sprawdzić stan? A jeśli na używki się zdecydujesz, podsyłaj linki, zweryfikujemy czy ta "promo" cena nie jest czasem zbyt wysoka, ostatnio z tym duży problem.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jak je ze sobą odsłuchać?

Tego akurat bym się nie bał. Angel (dawniej F1angel) ma tak gigantyczną wiedzę w zakresie sprzętu używanego, że praktycznie się nie myli jeśli chodzi o dobór sprzętu pod kątem oczekiwanego brzmienia. Ważne tylko aby osoba szukająca sprzętu wiedziała jakiego brzmienia szuka, a do tego potrzebne są odsłuchy (np.sprzętu nowego).

Jeśli chodzi o stan techniczny to sprzęt za 10 tys. zł to nie byle jaka budżetówka i właściciele tego typu elementów zazwyczaj o niego bardzo dbali. Bardzo rzadko się spotyka sprzęt za taką cenę z felerem (głównie chodzi o elektronikę, która teoretycznie psuje się łatwiej od kolumn), chociaż wykluczyć tego oczywiście nie można. Pewnym środkiem "ubezpieczającym" przed wadą techniczną jest gwarancja rozruchowa, którą można wykorzystać na odsłuchy oraz ekspertyzę w serwisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ujmując nikomu wiedzy, weź pod uwagę, że każdy patrzy na wszystkie sprzęty nieco pod swój pryzmat. To co się tobie, aniołowi czy mi podoba nie musi się podobać kolejnej osobie. 

Kolejna rzecz o której pisałem to łączenie elementów. No i zaufanie komuś bez odsłuchu? Przecież to cały czas negujemy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję; jestem świeżo po lekturze artykułów od Angel o akustyce. Postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście odpowiednie dostosowanie wnętrza pokoju odsłuchowego i jak najlepsze kolumny to recepta na wspaniały dźwięk. Jestem przekonany że tak jest, więc środki, które mam na swój pierwszy zestaw traktuję jako inwestycję. Postaram się jak najwięcej poeksperymentować z akustyką właśnie. Jak będzie mi mało, będę Was pytał co zmienić. I nie uwierzę jak nie usłyszę. Spokojnego dnia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

To co się tobie, aniołowi czy mi podoba nie musi się podobać kolejnej osobie.

Kolego S4Home, przeczytaj uważnie post, na który odpowiadasz. Przecież wyraźnie napisałem, że dobór sprzętu używanego byłby pod gust autora wątku a nie mój czy kogoś innego.

Jeśli chodzi o łączenie elementów bez odsłuchu: może Ty nie masz w tym doświadczenia ale inni forumowicze mają. Poza tym przed zakupem sprzętu nowego warto posłuchać porządnego zestawu używanego, bo jeżeli po zakupie nówki okaże się po kilku miesiącach, że autor wątku gdzieś dokonał odsłuchu i chce wymienić sprzęt, to na dzień dobry traci 20-30% (a może i więcej) na odsprzedaży. Pomijam fakt, że sprzęt używany za 10k gra o niebo (a może i dwa nieba:)) lepiej od sprzętu nowego za 10k (no chyba, ze komuś słoń nadepnął na ucho, co się zdarza - wtedy może różnicy nie usłyszeć). To mniej więcej tak jakby porównać komfort jazdy w nowym i pachnącym ...Seicento z jazdą w 10-letniej Vectrze. Nowy po roku przestanie być nowy i czar pryśnie. Można też kupić niektóre elementy używane (kolumny, kable, CD lub DAC) a niektóre nowe (np. wzmacniacz z "bajerami" czyli funkcjami sieciowymi).

Ja też na początku mojej przygody z audio byłem w salonie aby odsłuchać nowe zestawy. Mój budżet to było 8kzł i powiem szczerze, że nowe sprzęty w tej cenie grały bardzo przeciętnie. Tylko jeden zestaw grał jako tako. Następnie polecono mi kolumny tej samej marki co w salonie ale inny (lepszy) model i oczywiście używane. Dobór był w ciemno ale gdy cały zestaw trafił  w końcu do mnie do domu to zagrał tak jak chciałem czyli tak jak ten w salonie czyli ostro, wyraziście chociaż oczywiście z dużo większą klasą. Ale po roku słuchania stwierdziłem, że wcale nie chcę, żebym grał ostro tylko ciepło i wyraziście. Więc wymieniłem wzmacniacz i CD na inne (jeszcze lepsze) i obecnie wszystko gra tak jakbym chciał. Zauważ S4Home, że moje gusta dojrzały dopiero po roku słuchania a nie w czasie kilku wizyt w salonie audio.  Na zmianie sprzętu nie straciłem ani złotówki, ponieważ sprzęt był używany. A czego się po drodze nauczyłem to moje. Od tego czasu minęły 3 lata i mogę powiedzieć, że mam przysłowiową Vectrę a nie Seicento po gwarancji.

Oczywiście ja nikogo do niczego nie namawiam. Tylko sygnalizuję różne możliwości, a czy autor wątku skorzysta z tego czy nie to już jego sprawa.

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piszemy o tym samym i oboje dobrze chcemy a nie rozumiemy się chyba :)

Dobór sprzętu byłby pod gust autora, ale w twojej mierze.

Rozumiesz :)

Dla ciebie, dla mnie i dla autora "lubię bas" (taki przykład) na pewno oznacza zupełnie coś innego. Myślę że oboje myślimy o tym samym :) jest dobrze :)

 

Coldleech bardzo słusznie. Na pewno coś zmienisz. Akustyka wymaga czasu i cierpliwości. Bądź przygotowany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...