Skocz do zawartości

Onkyo tx 8150


tomaz75

Recommended Posts

1Ender obawiam się, że wchodzisz teraz na bardzo płynny grunt.

To już rozumowanie Audiofilów w High Endzie. :)

Jeśli Wi Fi działa, nie przerywa ze względu na prędkość czy odległość czy ruter to jak może mieć to wpływ na jakość dźwięku?

To wszystko ma znaczenie jeśli sygnał przerywa, ale jeśli łapie bez przeszkód to fizycznie za bardzo możliwe to nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

1Ender obawiam się, że wchodzisz teraz na bardzo płynny grunt.

To już rozumowanie Audiofilów w High Endzie. :)

Jeśli Wi Fi działa, nie przerywa ze względu na prędkość czy odległość czy ruter to jak może mieć to wpływ na jakość dźwięku?

To wszystko ma znaczenie jeśli sygnał przerywa, ale jeśli łapie bez przeszkód to fizycznie za bardzo możliwe to nie jest.

Wszystko ma znaczenie. Słaby przesył po wi-fi to słaby sygnał audio - przekonałem się o tym. Analogicznie np. jeżeli masz słaby kabel antenowy koncentryczny to będzie słaba jakość programów i audio. . Nie ma dyskutować o faktach.

Podam inny przykład" mam podłączony TV do dac i do wzmacniacza. Wymieniając kabel koncentryczny antenowy na całkowicie miedziany, z miedzianym oplotem, zauważyłem wyraźny wzrost jakości obrazu, ale też ogromną poprawę dźwięku na kanałach muzycznych.

Czyli - Im mocniejszy sygnał  tym lepsza jakość audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogowy tak. Ale cyfrowy?

Spotkałeś się aby jakość sygnału moc wpływała na jakość? Pojawia się artefakty ale nie zaburzenia kolorów czy cośs takiego. to fizyka. Fakty :)

W tej kwestii sie z tobą nie zgodzę :) i podoba mi się że mamy odmienne zdania :)

Dnia 8.04.2017 o 16:24, tomaz75 napisał:

Żeby nie  za bardzo  odbiegać  od tematu  to jeszcze  jedno pytanie. Gdy z IPada  puszczam muzykę  przez Airplay to np.Pink Floyd  jest w Tidal  96/24 a gdy sprawdzam na Onkyo  to pokazuje  44/16 bitów. Czy ktoś  wie dlaczego?

Jesteś pewien że przez airplay przejdzie sygnał o wyższym próbkowaniu? Bo mi się wydaje że nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta nasza dyskusja :)

Cyfra to sygnał zero jedynkowy od punktu A do punktu B. Jeśli przejdzie wszystko to nie może to mieć wpływu na jakość. Jeśli nie przejdą dane to co innego, ale tu raczej objawi się to zrywami lub trzaskanie niż utrata jakości. 

Dac znajduje się w odbiorniku B i to on decyduje o barwie dźwięku i jakości.

Serio sprawdź to.

Odwrócony kota ogonem.

Mamy dwa internety jeden LTE z miażdżąca szybkim transferem takim jak ma NASA. Drugi, ruter telefoniczny z przed 15 lat.

Wczytujesz ta sama stronę internetową.

Oprócz różnicy w czasie załadowania, nie będziesz miał różnicy w kolorach jakie są na stronie czy informacjach.

Za to odpowiada ekran wyświetlający tak jak dac w audio :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 1Ender napisał:

Cyfra i tak koniec końców jest "podawana" np. przez dac i dalej masz analog na stereo. Moc sygnału zawsze się przekłada na jakość.

Nie w cyfrze - cyfrowy sygnał telewizyjny nie ważne w jakiej modulacji (kablowej, terrestialnej czy satelitarnej) jest zawsze korygowany z danych nadmiarowych przesyłanych w strumieniu. Jeśli w obrazie/dźwięku nie występują zaniki czy trzaski (tzw. glitche) to znaczy, że wszystkie błędy zostały naprawione przez układ odbiorczy (demodulator) i zmiany w torze dosyłowym (antena, kabel) nic nie wnoszą końcowego obrazu i dźwięku. Ilość błędów, które naprawia demodulator można sprawdzić po wartości współczynnika BER (Bit Error Ratio) - im mniejszy, tym lepiej, jednak dotyczy to ilości błędów w sygnale pierwotnym. 

 

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 1Ender napisał:

To czym wyjaśnisz fakt, że po zmianie kabelka antenowego na lepszy, całkowicie miedziany z większym oplotem - drastycznie poprawiła się jakość muzyki na kanałach muzycznych w TV?

Dlatego uważam, że moc sygnału ma wplyw na jakość audio.

lepszy kabel to też szersze pasmo przenoszenia, niemniej czy ma to wpływ na samą jakość obrazu i dźwięku? ¬¬ w cyfrze obraz i dźwięk albo jest albo go niema - w jednym z pokoi pociągnięty mam "gorszy" koncentryk przez co pewnych kanałów po prostu brak, pozostałe na tym samym poziomie co w "dobrym" kablu. Moc tutaj by nic nie zmieniła, no chyba że "ciemna strona" B| żart...

Edytowano przez Barry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze. Co do meritum to według mnie lepiej jest bo wi-fi, a sporo gorzej po BTH.  Z mojej skromnej praktyki sygnał BTH transmitowany np. przez smarkfon, czy laptop dodatkowo np z serwisów muzycznych  był niezjadliwy, biorę pod uwagę jakość oferowanych przez serwisy plików, ale także   jak i oczywiście jakość urządzenia transmitującego. Niemniej nawet odtworzenie dobrego pliku po BTH uwidacznia różnicę jakości takiego transferu względem np połączenia "bezpośredniego".

To że po BTH jest tutaj gorzej nie jest wyjątkiem, popatrz  na słuchawki z BTH w cenie powyżej 1ooozł, recenzenci i co ważne też producenci jasno i bez ogródek piszą, że lepsza jakość jest po kablu i go dołączają do zestawu z słuchawkami.

Co do kwestii pozostałych to ja nie słyszę różnicy jakości jeśli mam prędkość netu 10MB/sek, a 500Mb/sek , skoro np stacja nadaje piosenkę która ma jako cała np. 6Mb, żadna z tych prędkości przecież jej zupełnie nie ogranicza. Niemniej ciekawe informacje co do standardów przesyłu;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2017 o 16:24, tomaz75 napisał:

Żeby nie  za bardzo  odbiegać  od tematu  to jeszcze  jedno pytanie. Gdy z IPada  puszczam muzykę  przez Airplay to np.Pink Floyd  jest w Tidal  96/24 a gdy sprawdzam na Onkyo  to pokazuje  44/16 bitów. Czy ktoś  wie dlaczego?

no raczej że pamiętamy B| w odpowiedzi ma powyższe to dziwna sparawa bo Tidal nawet w subskrypcji HiFi nie oferuje plików 24 bitowych tylko 44/16 ¬¬ niemniej jeśli jakimś przyczynkiem tak by było jak opisałeś to czy słyszysz różnice? ja rownież korzystam z AirPlay i na odtwarzaczu Marantz NA 6006 gdy korzystam z Tidal zawsze widnieje 44/16...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w tym rzecz .mam sprzet który oferuje wiele możliwości przesyłania muzyki.Jesli Tidal hifi  można dostarczyc przez BTH lub Airplay to chce wiedzieć kiedy bedzie lepiej zamiast inwestować w muzyke na innych nośnikach lub pobraną z sieci o podejrzanej jakości.w/g mnie przez Airplay jest lepiej lecz smartfon z BTH 4,1  tez daje dzwiek o przyzwoitej jakosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...