Skocz do zawartości

Jak to zabrzmi!?


spot

Recommended Posts

Nareszcie udało mi się wybrać sprzęt do mojego nowego lokum. Jestem bardzo podekscytowany i zastanawiam się, jak to zabrzmi w innym pomieszczeniu niż pokój odsłuchowy - w normalnym salonie.

Sprzęt, który dziś zamówiłem, a który będzie u mnie za około tydzień to Cambridge Audio Azur 640 (wzmacniacz i CD) oraz KEF iQ7 na okablowaniu Straight Wire. Ustawienie i "wyposażenie" pokoju nie jest optymalne, wiem... Ale, no cóż. To pokój do mieszkania.

Jakieś Wasze sugestie co do "transparentnego" poprawienia akustyki pomieszczenia, żebym się nie rozczarował na samym początku? Choć i tak KEFy muszą się rozgrzać co nieco...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz pewną asymetrię w otoczeniu głośników. Ten z lewej strony znajduje się w narożniku, stworzonym z szafki stojącej obok. Powinieneś tę szafkę z tamtąd usunąć, lub głośniki przesunąć bliżej przodu, na przód regału.


Właśnie tak myślę, że w miarę możliwości, do odłuchu będą stały przed szafkami. Jest to o tyle możliwe, że w mieszkaniu nie będzie (generalnie icon_wink.gif ) innych lokatorów. Na ścianie naprzeciw sprzętu będzie wisiał obraz, zarówno ze względów estetycznych, jak i akustycznych. W rogu pod oknem będzie regał z książkami oraz wysoka zielona roślina, które też powinny działać na plus. Z zasłonami będzie gorzej, nie przewiduję. Natomiast jest gęsty mięsisty dywan.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sluchales w salonie sprzetu wygrzanego, a najczesciej maja taki "odsluchowy" na stanie, to
Twoj nowy sprzet bedzie potrzebowal okolo 2 miesiecy zanim to wszystko sie ulozy i osiagnie pelnie brzmienia. Na poczatku moze byc gorzej niz tragicznie icon_wink.gif

Bez zaslon moze byc ciezko. Co znajduje sie za sluchaczem ?
Jesli masz kase mozesz zastosowac tanie ustroje piankowe (piramidki, polwalce etc). Niektore firmy oferuja obszywane ustroje. Taki podstawowy zestaw ustrojow piankowych to okolo 1kzl.
Moim zdaniem zanim zaczniesz kupowac jakie kolwiek ustroje powinienes poczekac, az sprzet sie wygrzeje. Nie mniej jednak wczesniej warto zainwestowac w ciezkie zaslony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, w miarę upływu czasu będę eksperymentował pewnie z różnymi tkaninami icon_smile.gif Choć bez przesady. Dziś o 17:00 odpaliłem sprzęt. Jeśli to ma się wygrzewać dni, a nawet tygodnie, to nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak to zagra, bo to, co właśnie słyszę jest genialne! Nie jestem audiofilem, raczej muzykiem. Ale połączenie CA 640 z KEF iQ7 SE było strzałem w dziesiątkę. Słuchałem miesiącami różnych konfiguracji, ale co do tego się nie pomyliłem. Obawiałem się trochę o bas w tych KEF-ach. Jednak wersja SE ma faktycznie poprawione dolne zakresy i bas schodzi bardzo ładnie naprawdę nisko, nie tracąc jednak nic ze znanej z wersji oryginalnej kontroli!

Słucham właśnie CD-singla Depeche Mode "Only When I Lose Myself" (CDBong29, Mute Records 1998) i nie mogę wyjść z podziwu.

Pozdrawiam gorąco wszystkich i polecam konfigurację CA + KEF!

Dawid

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słucham właśnie CD-singla Depeche Mode "Only When I Lose Myself" (CDBong29, Mute Records 1998) i nie mogę wyjść z podziwu.



weź pod uwagę że ten singiel po prostu może był dobrze nagrany,jeżeli włączysz Black Celebration to już może nie być tak pieknie.Płyty bardzo róznia sie brzmieniem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

weź pod uwagę że ten singiel po prostu może był dobrze nagrany,jeżeli włączysz Black Celebration to już może nie być tak pieknie.Płyty bardzo róznia sie brzmieniem



Zdaję sobie sprawę. Czekam na remaster Black Celebration. Na razie mam tę odświeżoną tylko na winylu, a gramofonu jeszcze nie mam :]

Słuchałem natomiast kilku słabiej nagranych i wyprodukowanych płyt no i nie jest już tak rewelacyjnie. No ale to już inna sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...