Skocz do zawartości

Recommended Posts

tak, bo telefon elegancko łączy się z chromecastem... trzeba jadnak wiedzieć, iż aby chromecast działał musi być skojarzony z siecią domową WiFi lub hotspotem utworzonym np w telefonie z dostępem do internetu. Bo tak naprawdę łączymy się z nim poprzez punkt dostępu a nie bezpośrednio. Nie ma opcji aby działał jako streamer offline - ot, taki mały "-"... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem właśnie z chrome gdy korzystam z tidala muzyka sobie leci, a ja jak teraz piszę do was i po wejściu do app tidal chrome jest jakby odłączony choć muzę dalej ciągnie z wi fi. Macie podobnie? Ze spotify tego nie było, ale za to gorsza jakość. Pewnie latki będą ale ciekaw jestem czy to szerszy problem. Jeśli chodzi o łączenie mini jackiem można ale tylko z włączoną opcja w gogle home: pełen zakres dynamiczny- brzmi to lepiej niż z wpietym przez optyka fiio. Oczywiście przy lepszym DACku obowiązkowo toslink. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sanwing napisał:

Chłopaki mam problem właśnie z chrome gdy korzystam z tidala muzyka sobie leci, a ja jak teraz piszę do was i po wejściu do app tidal chrome jest jakby odłączony choć muzę dalej ciągnie z wi fi. Macie podobnie?

co znaczy "jakby odłączony"? bo to, że nawet po wyjściu z aplikacji Tidal muzyka gra nadal to normalne jest - dane nie są pobierane z telefonu tylko z routera (WiFi), telefon czy inne urządzenie mobilne wskazuje tylko źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem, ale aplikacja jakby się zawiesza na telefonie. Zostaje na tym utworze który wybrałem mimo że leci juz kolejny i kiedy chce włączyć jeszcze inny musze na nowo sie łączyć, a aplikacja w tel przeskakuje nagle do utworu który wybierałem przed wygaszeniem(czasem bez wygaszania tak sie dzieje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Cześć, chcę kupić usługę Tidal z Neti wraz z TV i Internetem. Dowiedziałem się że dostęp do Tidal jest tylko przez telefon komórkowy z zadeklarowanym w umowie numerem. 

Czy to oznacza, że mogę słuchać jedynie przez ten konkretnie telefon lub ewentualnie po wifi przesyłać w ramach sieci domowej, ale też tylko z tego numeru?

Trochę to dla mnie dziwne, bo lepiej byłoby dźwięk ciągnąć bezpośrednio po kablu internetowym podłączonym do Playera Netii lub do jakiegoś streamera, którego kupię w przyszłości...

Zastanawiam się nad modelem NAD C 658, ale nie wiem jak to zintegruję z komórką? Ktoś może mi to wyjaśnić?

Chyba, że sygnał nie idzie do komórki, tylko można go dostać przez kabel internetowy do Player'a lub streamera a komórka tylko go autoryzuje i steruje obsługą? To byłoby optymalne, ale nie wiem czy tak to działa... Ktoś coś?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 12.05.2020 o 16:59, Cytrus napisał:

Zastanawiam się nad modelem NAD C 658, ale nie wiem jak to zintegruję z komórką? Ktoś może mi to wyjaśnić?

NAD C658 obsługuje Bluetooth Aptx HD co pozwala na bezpośrednie granie Tidala z komórki. Trudno mi natomiast powiedzieć jak w Twoim przypadku zachowywała by się dedykowana aplikacji do Nad-a BluOs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Tidal wprowadził usługę Tidal Connect pozwalającą sterować Tidalem za pomocą komórki .Czy ktoś już próbował testować tę usługę ?

chodzi mi o sterowanie Tidala na laptopie podłączonym do daca CA DacMagic 100 

sieć mam tą samą na komórce nie pokazuje mi innego urządzenia jak tylko to urządzenie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal Connect ma działać tak samo jak Spotify Connect. Czyli aplikacją na laptopie będzie można sterować odtwarzaniem Tidala na innym urządzeniu (odtwarzaczu sieciowym) z obsługą Tidal Connect.
Jeśli chcesz sterować Tidalem na laptopie za pomocą smartfona, to bezpośrednio nie da się. Ale można sterować odtwarzaniem Tidala na laptopie przez BubbleUPnP Server. Do sterowania apka BubbleUPnP na smartfonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2020 o 16:59, Cytrus napisał:

Cześć, chcę kupić usługę Tidal z Neti wraz z TV i Internetem. Dowiedziałem się że dostęp do Tidal jest tylko przez telefon komórkowy z zadeklarowanym w umowie numerem. 

W tej ofercie i tej cenie jest mowa o podstawowej wesji Tidala .HiFi ani wersji Master z tego nie posłuchasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...