Skocz do zawartości

Marantz SR5011 do kina i stereo?


wojtek7

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Chciałbym kupić amplituner do kina domowego. Pokój ok. 25 m2.

Ponieważ czasem również słucham muzyki (rock, metal, elektroniczna) i słuchałem Marantza PM6006, to czy wybór Marantza SR5011 pozwoli zbliżyć się w stereo do ww. PM6006 czy trzeba kupić dwa urządzenia? Proszę o odpwiedź osoby, które słuchały obydwu urządzeń.
Jeśli SR nie podoła stereo, to w jego budżecie znajdzie się odpowiedni amplituner?

Jako amplituner kina domowego w budżecie SR5011, jest on dobrym wyborem czy szukać innego?
Budżet na zestaw kolumn do kina (na razie bez subwoofera), to ok. 5 tys. (myślałem o Dali Zensor lub Tannoy Mercury 7).

Proszę o porady i Wasze propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Model SR5011 nie zagra na poziomie PM6006, dopiero byłby to model SR7011. Amplitunery Marantza i tak doskonale radzą sobie z obsługą dźwięku stereo.

Moim zdaniem dobrze dobrane kolumny dadzą Ci możliwość, cieszenia się z jednego i drugie. I tu bardziej bym obstawiał modele Tannoy 7.4.

Ewentualnie bardziej dynamiczne modele Magnat Quantum 727 set.

Jednak subwoofer jest nieodzownym elementem kina domowego, i rozumiem że budżet na razie go nie uwzględnia, jednak w najbliższej przyszłości musisz o nim pomyśleć.

Jeśli Marantz 5011 po dłuższych odsłuchach okaże się że nie spełnia Twoich oczekiwań związanych z kinem domowym to i tak drogę do zewnętrznej końcówki mocy, integry masz otwarty. Wówczas uzyskasz dźwięk lepszy od tego z PM6006.

 

Podjedź do nas na odsłuch, podepnę Ci kilka zestawów, sam zdecydujesz który amplituner Marantz SR5011 czy Onkyo RZ810 oraz które kolumny spełniają Twoje oczekiwania.

Jako forumowicz masz u nas przygotowane także specjalne rabaty, zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Przy bezpośrednim porównaniu amplitunera Marantz SR5011 ze wzmacniaczem Marantz PM6006, pewną przewagę wzmacniacza musimy docenić, jednak nie jest to ogromna różnica. Myśle, że przy doborze odpowiednich kolumn, efekt końcowy będzie Cię w pełni satysfakcjonował. Alternatywnie warto rozważyć model wyższy Marantz SR6011, który szczególnie w stereo będzie wyraźnie lepszy. Amplitunery Marantz to bardzo dobre urządzenia, konstruowane z dużym naciskiem na dobre stereo.

Kwestia kolumn - na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zestaw kolumn Dali Zensor 7/1/v. To połączenie bezpieczne, uniwersalne, dające dużo przyjemności podczas odsłuchu muzyki oraz efektowne kino domowe. Alternatywnie spójrz proszę na brytyjski zestaw Tannoy Mercury 7.4 set. To trochę cieplejsze, gęste granie z bardzo dobrą średnicą i przestrzenią. Warto jeszcze rozważyć zestaw Monitor Audio Bronze 6/1/C oraz koniecznie Pylon Audio Sapphire 25 set.

Na koniec sugestia na przyszłość - aby w pełni cieszyć się efektami kinowymi, warto rozważyć dobry subwoofer. Jeśli w stereo ilość i jakość basu będzie wystarczającą, spójrz na subwoofer, który świetnie sprawdzi się w kinie domowym -  Klipsch R-112SW. Jeśli natomiast z subwoofera będziesz korzystał także przy odsłuchu muzyki, zdecydowanie najlepszą opcją będzie REL T/5I.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home
Czyli jak SR5011 nie spełni moich wymagań, to muszę dokupić dodatkowe elementy, dobrze rozumiem? Jeśli tak, to nie tędy droga ze względu na finanse.
Tak teoretycznie, to jak wyglądałoby podłączenie SR do kolejnego urządzenia?

@Q21
Dzięki za kolejne propozycje kolumn.

@S4Home, @Q21
Postaram się gdzieś wybrać na odsłuchy Waszych propozycji.
Jeśli np. wybiorę głośniki do kina Tannoy, to nie lepiej wybrać do kompletu TS2.8? Może źle rozumuję ale to chyba będzie ta sama klasa, niż 2x droższy Klipsch?
Czy do nagłośnienia 2-go pokoju (13m2) za pomocą kabli głośnikowych podł. do ZONE 2 wystarczą Tannoy Mercury 7.2?
Czy można z drugiego pokoju (ZONE 2) sterować zdalnie amplitunerem za pomocą oryginalnego pilota na podczerwień? Np. do któregoś gniazda wystarczy podłączyć kawałkiem przewodu odbiornik podczerwieni?
Może nie szaleć tak z kasą i do kina wystarczy mi Marantz NR1607?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w kinie SR6006 razem z Monitor Audio BX i porównywałem go do serii 5. Różnica była spora (z 5 dźwięk taki bardziej płaski) , dlatego moim zdaniem lepiej zamiast nowiutkiego 5011 kupić coś typu SR6010 lub nawet SR6009, można poszukać też używanej serii 7. Cenowo wyjdzie to samo, a na pewno zagra lepiej. Porównywałem, też SR6006 do PM6002 i na BX6 nie było, aż tak wielkiej różnicy.

O tu nawet taka okazja http://allegro.pl/sdho-amplituner-kina-marantz-sr7008-outlet-i6700243103.html 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że urządzenia kinowe i stereo Marantza mają zupełnie inną charakterystykę, co wprowadza o drobinę subiektywności w porównaniu tych dwóch urządzeń, to moim zdaniem nawet SR7011 nie osiąga pod każdym względem poziomu PM6006. Ale jesteśmy blisko. SR5011 wypadnie jednak zauważalnie słabiej. Tu muzycznie będzie przepaść, ale to normalne. Amplitunery kina domowego mają bardzo pod górkę z muzyką, (prawie) bez wyjątków. Ale i tak powinieneś to sprawdzić samemu, może dla Ciebie nie będzie to aż tak rażące, jak dla nas. 

Jeżeli chodzi o kolumny, Dali Zensory bym odpuścił, szczególnie do kinowego Marantza. Z propozycji kolegów wybrałbym zdecydowanie Tannoya. Od siebie natomiast zaproponowałbym bardzo konkurencyjny brzmieniowo i cenowo zestaw na również brytyjskich kolumnach Mission LX-4 / LX-1 / LX-C. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/mission-lx-4.html Polecam spojrzeć na wersję białą, szczególnie na żywo. ;)

Co do twoich ostatnich pytań, do sterowania Zone 2 musiałbyś wykorzystać telefon/tablet i zainstalowaną na nim aplikację sterującą marantza. Co do NR1607, jeżeli chcesz do tego podłączyć pięć kolumn, to bardzo mocno odradzam, jak z resztą wszystkie amplitunery "slim". No, chyba że zdecydujesz się na zupełnie inny typ kolumn, jak np. jakieś "satelitki", wtedy slimy faktycznie są wystarczające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sr6011 ma słabszy zasilacz od 5011 z tego co pamiętam. Więc już się tak nim nie eksytujmy. Jeśli 5011 nie zagra na miarę możliwości to 6011 także nie. 

1607 dzwiekowo w stereo jest wyraźnie gorszy. 

Tak na drugą strefę wystarcza 7.2

Jeśli wybierzesz pakiet tannoya to sub id nich na świetną barwę jest dobry także pod kątem stereo, ale dynamiczniejszy jest klipsch toteż on często ładuje w komplecie do kina.

Czekamy zatem na odsluch i twoja opinie na temat systemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod wątek.
Jak dla mnie PM6006 super gra z Tannoyami 7.4. Z tego co czytam, odradzacie zakup samego NR1607 jako amplitunera do kina 5.1. Może do 6006 dokupić 1607 jako ampli do kd a jak z niego dźwięk w kinie mi nie spasuje, to wykorzystać go do satelitek i centralnego a sygnał na fronty puścić z pre out do 6006? Wiem, brzmi to jak majtki przez głowę ale może to też patent dla wojtek7, ale odwrotnie - zakup 1607 a jak będzie kiepsko, to dokupić 6006 i do niego podpiąć fronty.
Co  o tym sądzicie?

@sturek
Ciekawa propozycja ale (jak dla mnie) ma dwie wady, które wojtek powinien wziąć pod uwagę:
- gwarancja tylko 30 dni,
- brak pilota na zdjęciach, czyli w komplecie (trzeba najpierw spytać dystrybutora czy można dokupić i za ile)

@wojtek7
Jeśli chcesz kupić również suba, to koniecznie posłuchaj. Również przymierzałem się do kina. Odtwarzałem z pendrajwa początkową scenę pościgu z "Szybcy i wściekli", dźwięk 5.1. Z podłączonego suba zamiast basu wydobywało się mocno dudniące furkotanie, przypominające jazdę z dużą prędkością bez powietrza w kole. Jak dla mnie szkoda kasy i na pewno suba nie kupię ale może miałem pecha.

@Top Hi-Fi Szczecin
Nie można wykorzystać gniazda 12V/150mA w NR1607? Obniżyć napięcie do odpowiadającego zasilaniu diody odbiornika podczerwieni, której wyjście zakończyć gniazdem cinch. Kabelkiem cinch połączyć to gniazdo z remote control in w amplitunerze. Niewiadomymi są: napięcie jakie można dostarczyć aby nie uszkodzić elktroniki remote control in (może wystarczy zmierzyć podczas wydawania komend pilotem na remote control out?), częstotliwość na jakiej działa zdalne sterowanie Marantza - na taką częstotliwość trzeba kupić diodę odbiorczą oraz czy w stand-by na tym gnieździe jest napięcie - jak nie, to trzeba wstać i pójść do ZONE 1 aby włączyć :( Zalety: wykorzystanie oryginalnego pilota zamiast telefonu/tabletu, koszt całości - groszowe sprawy. Jakiś dłubacz musiłby temu chwilę poświęcić. Jak ktoś dysponuje takimi danymi, to będzie dużo łatwiej.

EDIT:
Może wystarczy taki układ: z gniazda 12V obniżyć napięcie, które zasili odbiornik podczerwieni a na drugim końcu przewodu zamontować nadajnik podczerwieni skierowany w stronę NR1607?

Edytowano przez jankow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chodziło, tylko autor wątku nie chce dodatkowego kosztu. Pisałem o tym wcześniej że wybierając teraz 5011 zostawia sobie furtkę.

Pilot to pewnie koło 100 zł chodź ci bardziej zwariowani krzyknął więcej.

 

Sub to większą część kina domowego. Bez niego kino jest namiastka. To chyba jedyna kwestia w audio w której nie ma sporów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...