Skocz do zawartości

Wzmacniacz+głośniki do 700 zł


tomaszek123

Recommended Posts

Witam już jakiś czas planuje zakupić jakiś wzmacniacz żeby w końcu poczuć tą jakość, obecnie słucham na głosnikach komputerowych+wieża grundika jakaś stara i czas to zmienić :)

Przestrzeń na jakiej będą hulać to 20m2, zależy mi żeby czysto grały zastanawiałem się nad yamaha pianocraft e600 mk2 i do tego jakieś monitory dokupić albo jakiegoś denona pma tylko sam nie wiem na co mam zwrócić uwagę, mógłby mi ktoś bardziej doświadczony doradzić co by zakupić oczywiście mowa tu o sprzęcie używanym do 700 zł, muzyka jaka lata po membranach to głownie house+hip hop.

Proszę was chłopaki wspomóżcie mnie co tu wybrać bo już sie tak napaliłem że nie mogę przestać o tym myśleć i spać mi to nie daje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig - robił bardzo dobre sprzęty, może kwestia dobrania odpowiednich kolumn, ustawienia zgodnie z zasadami akustyki. Wówczas całość przeznaczysz na kolumny. I po sprawie.

1. Zrób rysunek pokoju z pomiarami i zaznaczeniem  gdzie chcesz ustawić kolumny. W takim pokoju mogą być zarówno monitory jak i małe podłogówki.

2. Opisz dokładnie jakiej muzyki słuchasz łącznie z nazwami wykonawców.

3. Napisz jakiego dźwięku oczekujesz, a jakiego nie lubisz.

4. Opisz dokładnie, podaj model tego Grundiga, napisz czy jest to tzw. combo w jednej obudowie, czy pojedyncze elementy, typu wzmacniacz/amplituner, odtwarzacz CD itd. Przy pojedynczych klockach podaj nazwy wszystkich.

Do tego jakieś dobre kabelki i powinno być dobrze.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.06e7e83f24da2305.jpg

2. głównie hip hop polski+zagraniczny francuski, niemiecki, hiszpański oraz amerykański do tego lubie posłuchać dobrego housa starych jak i nowych kawałków a czasem nawet zdarzy mi sie jakiegoś rocka&popa posłuchać ogólnie przemiał duży zależy co mi w ucho wpadnie. 

coś w tym stylu moja playlista 

 

 

3. Lubie jak dźwięk jest wyraźny gdy słyszę wokal i muzykę, lubie też gdy jest trochę basu nie mówie tu o pierdolnięciu. Nie lubię mega mocnego basu, czego oczekuje? poprostu żeby grało lepiej niż mój obecny złom z którego jest taki pusty dźwięk.

4.Myślałem o jakimś pmie denonie 250-800 ale tak się zastanawiam bo chyba nie potrzebuje takiej mocy kierowałem się tym że czym sprzęt z wyższej pułki cenowej tym gra lepiej ale to chyba poprostu jest tak że pózniej to tylko więcej watów mają i można podpiąć mocniejsze kolumny, a ja żadnych imprezek nie będę urządzał więc sam nie wiem czy szukać 250,300 czy może 800 pma? Potrzebuje samego wzmacniacza gdyż muzyke dostarczam wyłącznie przez auxa. Myślałem jeszcze o jakimś amplitunerze ale tu też nie wiem na co patrzeć, ogólnie chciałbym na czasie kupić to wszystko.

Dzięki kolego za chwile poświęconego mi czasu.

Edytowano przez tomaszek123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, jaki jest ten Grundig - napisz wszystko o co prosiłem.

Rozumiem, że muzykę słuchasz przy biurku. Takie ustawienie kolumn, które proponujesz to moim zdaniem trochę za wąsko. Czy pokój ma 4x5 m, czy 4x4m?

Gdzie będzie miejsce odsłuchowe? Czytałeś coś o akustyce i rozmieszczeniu kolumn w pokoju odsłuchowym? Poczytaj. http://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/      w tym temacie zestawy dookolne możesz pominąć.

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam grundiga jakiegoś starego performing art :) Sprzęt nie? :):) 

Tak raczej muzyki będę słuchać przy biurku  pokój ma 4x4 mogę również kolumny ustawić za sobą tzn na przeciw biurka chyba  ze masz lepszą propozycje. 

Gadałem własnie z kumplem który się tym zajmuje i doradził mi denona pma320a +kolumny canton najlepiej karat zobaczymy co znajdę myślicie że to będzie dobra opcja? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...