Skocz do zawartości

Audio do domu, wieża


Michał Szczepańczyk

Recommended Posts

Witam, jestem nowy w temacie głośników, a pragnę nabyć do salonu wieżę. Nie chcę kina domowego, lecz zestaw, z którego będę słuchał muzyki (nie tylko siedząc ale też krzątając się w pobliżu) Moją uwagę przykuł ten zestaw   https://kon-sul.pl/audio/zestawy-stereo-hi-fi-wieze/harman-kardon-hk3770-hd3700-klipsch-r-15m-r-10sw    lub taniej chyba bez subwoofera     https://kon-sul.pl/audio/zestawy-stereo-hi-fi-wieze/harman-kardon-hk3770-hd3700-klipsch-r-15m

Muzyka będzie puszczana z płyt i telefonów. Teraz pytanie, czy będzie to zestaw odpowiedni, czy warto rozejrzeć się za czym innym, czy sklep ten jest godny zaufania, czy jest to kompletny zestaw, czy trzeba coś do niego dokupić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego, chcesz zestaw nowy? Przy zakupie nowego zestawu jesteś stratny od ok. 25-30% na dzień dobry o ile nie więcej przy dalszej odsprzedaży. Czy nie lepiej złożyć dużo lepszy zestaw brzmieniowo, jakościowo, ale używany? W tym przedziale 3500 - 5000 zł można naprawdę złożyć bardzo przyzwoity zestaw stereo. Można znaleźć naprawdę zadbane sprzęty audio, nie stare, które pograją jeszcze ładnych parę lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz:

1. Całkowity budżet maksymalnie - ile możesz wydać.

2. Jaki duży jest pokój, gdzie będzie zestaw - dołącz rysunek z wymiarami i proponowanym ustawieniem kolumn.

3. Jakiej muzyki słuchasz - podaj szczegółowo wraz z wykonawcami.

4. Jaki lubisz dźwięk, a jakiego nie lubisz.

5. Jaki jest sprzęt towarzyszący np. mam kolumny szukam wzmacniacza/amplitunera.

6. Z czego będzie puszczana muzyka - źródło dźwięku (CD, gramofon itd.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 /górna granica to 5000 PLN

2 załącznik

3 Ja słucham wszystkiego co w radiu, co inni domownicy a ze swoich to Cypress Hill, Black Eyed Peas, RHCP, Czasem Hardcore Techno i wiele innych

4 Lubię dźwięk czysty, ciepły z delikatnie podbitymi niskimi tonami

5 Nie mam nic

6 Muzyka puszczana będzie z CD, radio i telefony, więc zależy mi na łączności bluetooth

Przechwytywanie.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Telewizor jest na tyle duży że nie zmiescisz tam kolumn podlogowych?

Zatem podstawki i sub to dobra opcja. Sam słuchałem hard techno, schranz za młodszych lat więc wiem czego potrzebujesz.

Podmienil bym tylko harmana na sprawniejszy amplituner Yamaha RN 501 lub Pioneer sxn30. 

Co do suba to model r10 św jako sub do stereo może się nadać. 

Ewentualnie dokladjaac nieco do kolumn kosztem subwoofera można by wziąć na tapetę dynaudio emit 20 czy canto grand studio 16 hz.

 

Podjedz do nas na odsłuch, podepne ci także większe kolumny podstawkowe, droższe zobaczysz czy faktycznie warto szukać czegoś na rynku wtórnym 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...