Skocz do zawartości

prośba o pomoc w wymianie elementu zestawu


marcinzkomina

Recommended Posts

Witam,

od paru miesięcy jestem posiadaczem amplitunera Onkyo 8150 oraz Pylonów Sapphire 23. Zestaw udało mi się kupić mało używany za  dobrą cenę. Jest to mój pierwszy zestaw stereo, gra na powierzchni 17m/2. Ogólnie z jego funkcjonalności jestem bardzo zadowolony jednak są dwie rzeczy które coraz bardziej zaczynają mnie irytować:

1. Fatalne moim zdaniem wysokie tony. Bas  jest bardzo dobry, niestety mam wrażenie że górą to lepiej (dużo lepiej) grają głośniki z TV.

2. Aby faktycznie usłyszeć dobrą jakość tego zestawu muszę słuchać muzyki dosyć głośno, tak że niemożliwe staję się w pokoju swobodne rozmawianie, muzyka po czasie zaczyna męczyć.

Stąd moja prośba o pomoc. W przeciągu pół roku planuję wymienić jeden z elementów zestawu. Proszę o poradę czy lepiej wymienić kolumny czy może zainwestować w lepszą elektronikę?

Budżet jaki przewiduję to około 2-3tyś (tylko rynek wtórny)

Do zestawu podłączony jest gramofon pro jecta dual carbon oraz przedwzmacniacz CA CP1

 

 

Edytowano przez marcinzkomina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak:

kolumny stoją 30cm od tylnej ściany (dalej już nie mogę ich wysunąć)

odległość między kolumnami 180cm

odległość od miejsca odsłuchu ok 350cm

Kolumny są skierowane do odsłuchu pod takim kątem aby powstający trójkąt przecinał się około 30 cm przed słuchaczem.

Wydaję mi się że z akustycznie kolumny są dobrze ustawione, na podłodze dywan.

post-24045-1474993956.png.ab7ca23a6b2d8d20bce872e4908c23c8.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój jest bardziej prostokątny niż kwadratowy 4,5 metrów długość szerokość 3.6m. Odstęp kolumn od siebie oraz odległość od miejsca odsłuchu testowałem prawie miesiąc. Zauważyłem że lepszy efekt był w momencie kiedy kolumny stoją bliżej siebie niż dalej. Jeśli chodzi o odległość od miejsca odsłuchu to przesuwałem kolumny na 50-70 cm od ściany by przetestować jakość dzwięku (niestety niemożliwością jest takie ustawienie kolumn na stałe; max to 40 cm) i faktycznie jest tak jak piszesz czyli lepiej ale nadal górne pasma zostawiają wiele do życzenia. Niestety jeśli chodzi o akustykę nie mogę pozwolić sobie na inne ustawienie, aczkolwiek moim zdaniem, obecne ustawienie nie należy do najgorszych.

Całość gra dobrze przy klimatach typu electro ,jazz czy hip hop, ale w momencie grania muzyki rockowej czy klasycznej brakuje cały czas tej góry.

Zaczynam trochę żałować że nie zdecydowałem się na zakup Kefów Q500 albo 700 tam ponoć góra jest znacznie lepiej ułożona.

post-24045-1474993956.png.6dba1b2bc2ae376c856a442701cdc035.png. Okna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 to małe kolumny ich wysokie tony faktycznie moga być nieco schowane. Na szczęście nie musisz inwestować aby to sprawdzić.

1. Idź do obojętnie jakiego salonu i poproś o podłączenie najpierw innych kolumn do tego ampli później na odwrót

2. Weź któryś z elementów do domu na testy. 

W kwocie 3000 zł kupisz jednej i drugi element, który będzie zauwqzalnienlepszy od obecnego ale już nie oba na raz. Więc trzeba dobrze do tego podejść. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 15:42, S4Home napisał:

W kwocie 3000 zł kupisz jednej i drugi element, który będzie zauwqzalnienlepszy od obecnego ale już nie oba na raz. Więc trzeba dobrze do tego podejść. :)

Wydaj mi się że padnie chyba na wymianę kolumn. Funkcjonalność apmlitunera jest dla mnie bardzo ważna. A na jakie kolumny proponujecie zwrócić uwagę aby zagrały dużo lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefy faktycznie zwykle mają ładną górę ale nie jest powiedziane że połączenie twojego Onkyo i kefow, w twoim domu da pożądany efekt.

S4 dobrze ci radzi. Będziesz miał lepsze pojęcie o tym co tobie sie podoba.

Kupujac używki dogadaj się tak abyś mógł podjechać ze swoim sprzętem i posłuchać.

ew. kolumny warte zainteresowania według mnie:

http://allegro.pl/kolumny-elac-fs-207a-czarny-hg-i6748625473.html

http://allegro.pl/triangle-zephyr-2-i6777280281.html - koniecznie trzeba posłuchać przed zakupem.

Są też podłogowe focale... warte zainteresowania gdy lubisz dźwięk z dużą iloscia energii ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe to zmiescisz się w cenie z zensor 7, debut f6, heco 900, bronze 6 czy RP 260.

To które będą dla ciebie jest kwestia odsłuchu. Nie ilość głośników w kolumnie ma znaczenie tylko ich jakość i strojenie. 

Możesz podjechać do nas, nie musisz nic kupować. Posłuchasz a jak będziesz chciał to razem poszukamy na rynku wtórnym. 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...