Skocz do zawartości

Nowe stereo do 2000


Laulau

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Dobrzy ludzie pomóżcie, bo się wykończę nim sam cos kupię. Czytam opinie, szukam i szukam. Słowem wstępu. Najpierw chciałem kupić soundbar 2.1. Ale tak pomyślałem, że ta zabaweczka póki jest jeszcze nowością, to jej cena jest wygórowana w porównaniu do jakości. Takie moje przemyślenia... Więc skoro dać za soundbar 1500, to zacząłem się zastanawiać nad jakimś kinem domowym po dołożeniu paru zł. Ale poczytałem jeszcze więcej i chyba to nie ma sensu. Ponieważ - pokój ma 4.5 x 5.5, tv i sprzęt na dłuższej ścianie - odsłuch najczęściej po drugiej stronie, na kanapie - co za tym idzie brak miejsca na tylne głośniki. Poza tym, nie oglądam aż tyle filmów i jak już to raczej nie liczę na wielkie efekty. Ograniczę się do tego, ze podstawowa funkcja jaka mnie interesuje, to słuchanie muzyki. Stąd poszukiwanie stereo. Muzyka słuchana różna, najczęściej przeskakuję między eską a 4fun. Nie będę ukrywał, że bardzo lubię basss i na jego jakość zwrócę dużą uwagę. Czysty dzwięk z miękkim basikiem, ale przy nie dużej głośności. Ważne rzeczy wymagane przez żonę - bluetooth i ładny wygląd ;) kolumny podłogowe, żadne maleństwa (no chyba, że gł. centralny). Nie mam wielkich wymagań i raczej po dotychczasowym słuchaniu muzyki z głośników komputerowych 2.1, to przesiadka na każde stereo będzie dla mnie wielkim przeżyciem :) Budżet sie skurczył i niestety do wykorzystania tylko 2000, max. Tak tak, wiem to mało... Ale wierzę, że fachowo coś doradzicie. Kto jak nie wy. Kolejny ból - chcę coś nowego. Bardzo proszę o pomoc. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam mega profesjonalny paintowski rzut pokoju.
Raczej nie ma szans żeby tam coś przemeblować. Lewa kolumna raczej nie może być za dużo odsunięta od ściany, bo będzie blisko drzwi do sypialni. Prawa natomiast może już być bliżej kanapy. 
Stereo ma być podłączone do tv LG 42LB650V i konsoli PS3. Tak jak pisałem wcześniej potrzebny BT, bo żona lubi puszczać muzę z telefonu.
Co do dźwięku - nie wiem jak to sensownie określić. Słuchamy różnej muzyki, więc zestaw musi być uniwersalny. Żona lubi np Beyonce, ale ogólnie zadowalamy się wszystkim co leci w muzycznych kanałach - pop, dance, elektroniczna. Myślę, że każdy zestaw stereo i tak będzie grał lepiej niż sam tv. Ważne jest, żeby poczuć poprawę jakości w dźwięku bez konieczności większego podgłaśniania.

58e9f1939e7eb_pokj.jpg.0d65aa873a170102df5a37e5f1752879.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu też będą oddalone od siebie o ok 2m, nawet 2.5m. Na zdjęciu tak tego nie widać, ale stół w miejscu kanapy będzie miał za ciasno. 

Ale najważniejsze, to mieć co ustawiać. Czy coś takiego pogra znośnie? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6777932243 

Lub 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6741379403

W ogóle w dobrą stronę patrzę?

Edytowano przez Laulau
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

No to nowego z Bt i sensownym dWiekiem jak chcesz nie dostaniesz. 

Kuocie sobie na święta odbiornik bt i zostawcie czysty wzmacniacz. 

I w tej kwocie z solidnymi badania polecam pioneera a30 z magnat 1002.

Ale żeby nie było że tylko odradzam to zapraszam na odsluch tego sprzętu 

Pozdrawiam

Ok. BT sobie daruję, ten odbiornik to sensowne rozwiązanie, nawet o tym nie wiedziałem,,,

Patrzyłem tego pioneera, a powiedz czy taka yamaha
http://allegro.pl/yamaha-r-n301-amplituner-stereo-i6714738342.html#thumb/1
to coś podobnego czy nie bardzo? Wiesz, chciałbym mieć jakiś wybór.
Co do kolumn, magnat ok, jak najbardziej biorę je pod uwagę, a coś innego żeby mieć między czym wybierać?
 

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Nie

Nie

To amplitunery wielokanałowe do kina. Jak chcesz stereo to kategorycznie nie.

Przeczytaj - zestawienie używanych wzmacniaczy i kolumn - może to rozjaśni trochę. http://forum.pclab.pl/topic/841817-Zestawienie-propozycji-używanych-wzmacniaczy-i-kolumn-stereo-wraz-z-krótką-charakterystyką-brzmienia/

 

Noo wielokanałowe, bo myślałem, że z czasem jednak zrobię przemeblowanko i na tył dodałbym jeszcze jakieś głośniki. Poza tym mają BT, na którym mi zależało, ale wiem dzięki S4Home, że da się to obejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rn301 to model sieciowy amplitunera, dźwiękowo będzie słabszy od a30. Tu na prawdę dostajesz coś dobrego. Konkurencja, tak dla czystej ciekawości to Yamaha as301, Denon pma720, onkyo 9030. 

Ten Pioneer wypada na prawdę ciekawie. Wyżej dopiero as501, 9050. 

Pozdrawiam i zachęcam do zagladniecia. Nic cię to nie kosztuje a będziesz wiedział o czym rozmawiamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Rn301 to model sieciowy amplitunera, dźwiękowo będzie słabszy od a30. Tu na prawdę dostajesz coś dobrego. Konkurencja, tak dla czystej ciekawości to Yamaha as301, Denon pma720, onkyo 9030. 

Ten Pioneer wypada na prawdę ciekawie. Wyżej dopiero as501, 9050. 

Pozdrawiam i zachęcam do zagladniecia. Nic cię to nie kosztuje a będziesz wiedział o czym rozmawiamy. 

Oj troszkę by mnie kosztowało. Taka teleportacja nie jest tania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie. Każda wypowiedź tutaj jest analizowana. Nie ma się o co kłócić. Nie ma zamieszania.

Np. zacząłem brać pod uwagę sprzęt używany. Ale jest ale! Jeżeli chciałem wydać na nowy ampli 1200, to za używany sprzęt tyle nie dam. Boję się i już. Jak w nowych coś mogłem sam popatrzeć i porównać, tak w używanych ilość ofert mnie przerosła. Sam już nie wiem =/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fio jest ok ale to tylko dodatek. 

Jeśli chciałbyś podłączyć faktycznie dobre źródło ps3 i komp ewentualnie dekoder tego nie wiem bo nie znam. Nie telewizor na pewno!!

To trzeba cis więcej. 

Amplituner używany z daciem to koszt ok 1000 zł. czysty wzmacniacz z daciem hmm pewnie też coś koło tego , za dużego wyboru to teraz nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2017 o 10:51, Laulau napisał:

Załączam mega profesjonalny paintowski rzut pokoju.
Raczej nie ma szans żeby tam coś przemeblować. Lewa kolumna raczej nie może być za dużo odsunięta od ściany, bo będzie blisko drzwi do sypialni. Prawa natomiast może już być bliżej kanapy. 
Stereo ma być podłączone do tv LG 42LB650V i konsoli PS3. Tak jak pisałem wcześniej potrzebny BT, bo żona lubi puszczać muzę z telefonu.
Co do dźwięku - nie wiem jak to sensownie określić. Słuchamy różnej muzyki, więc zestaw musi być uniwersalny. Żona lubi np Beyonce, ale ogólnie zadowalamy się wszystkim co leci w muzycznych kanałach - pop, dance, elektroniczna. Myślę, że każdy zestaw stereo i tak będzie grał lepiej niż sam tv. Ważne jest, żeby poczuć poprawę jakości w dźwięku bez konieczności większego podgłaśniania.

58e9f1939e7eb_pokj.jpg.0d65aa873a170102df5a37e5f1752879.jpg

Patrząc na twoje ustawienie pokoju oraz propagację fal w układzie stereo nie kupowałbym zestawu 2.0. Ja zastosowałbym tu układ 5.1 żeby to jako tako dało się słuchać, i tym sposobem wydzielisz coś ala przestrzeń multimedialną. Patrząc na twoje preferencje kupiłbym amplituner z optykiem i wbudowanym bluetooth (ewentualnie z wifi jeżeli będziesz słuchał radia internetowego bez udziału smart tv). Głośniki w montażu ściennym a jak się uprzesz na stereo to monitory lub ewentualnie podłogówki w obudowie slim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ten mój rysunek i trochę złe proporcje wyszły,,, ta ścianka z tv ma prawie 3m. TV i komoda pod nim to ok 1,4m szer - więc spokojnie jest miejsce na normalne kolumny, żadne slim. Większy problem jest odsunąć je bardziej od ściany niż rozmieścić na boki. Tak myślę, żeby postawić po bokach magnaty 802, a na komodzie centralny magnata 252. Na tył nie wykluczone, że pójdą w późniejszym czasie monitorki (pewnie do kompletu magnat). 

Panowie ONKYO TX-SR309 używany, w dobrym stanie z oryginalnym pilotem, za ile można to przytulić, żeby nie przepłacić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek22krk napisał:

Patrząc na twoje ustawienie pokoju oraz propagację fal w układzie stereo nie kupowałbym zestawu 2.0. Ja zastosowałbym tu układ 5.1 żeby to jako tako dało się słuchać, i tym sposobem wydzielisz coś ala przestrzeń multimedialną. Patrząc na twoje preferencje kupiłbym amplituner z optykiem i wbudowanym bluetooth (ewentualnie z wifi jeżeli będziesz słuchał radia internetowego bez udziału smart tv). Głośniki w montażu ściennym a jak się uprzesz na stereo to monitory lub ewentualnie podłogówki w obudowie slim.

Czy ty patrzyłeś na budżet ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Laulau napisał:

Nawet jak w przyszłości chciałbym dodać coś na tył i może sub?

Właśnie edytowałem post, ale pojawiła się twoja odpowiedź.

W takim przypadku tak, ale wydaje się, że lepiej zdecydować od razu, bo 95,76% ludzi nie dokupuje później reszty zestawu i zostaje w stereo z kiepskim amplitunerem (do zadań stereo).

Zastanów się, czy chcesz tego kina naprawdę, bo jeśli nie to amplituner KD będzie naprawdę kiepskim pomysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na pewno kupie kolumny i centralny - zapewne te magnaty. Zobaczę jak to zagra i po pewnym czasie zorganizuję przemeblowanie i dorzucę maluchy na tył i sub. Nie chcę później znowu bawić się w szukanie amplitunera, tylko dodać co trzeba.
A na temat tego konkretnego onkyo ktoś coś?

S4Home mógłby zabrać głos o tym ampli i jeszcze o tych magnatach skoro mają w ofercie,,,

Edytowano przez Laulau
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2017 o 21:29, Laulau napisał:

Ograniczę się do tego, ze podstawowa funkcja jaka mnie interesuje, to słuchanie muzyki.

Wobec tego ja jednak nie rozumiem jak temat ewoluował do jakichś centralnych, amplitunerów itp. 

Amplituner KD i 5.1 to FILMY i to nie każde, bo większość i tak jest w stereo. Skąd ten pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jasny napisał:

OK, ja nie chcę "odciągać" cię od kina, tylko raczej żeby to był twój świadomy wybór, bo przy mocno ograniczonym budżecie kupisz sprzęt, który może nie spełnić (i raczej tak będzie) podstawowej funkcji jaką nakreśliłeś w pierwszym poście.

Ma być muzyka. Zgadza się. Ale niech to będzie sprzęt bardziej uniwersalny. Nie mów, że nie spełni oczekiwań co do muzyki, bo przecież taki zestaw nie będzie grał na poziomie głośników tv czy Longtecha sp-910, którym muszę się zadowalać. Może dla większości z was, wytrawnych "słuchaczy" taki sprzęt to dno i zero jakości, ale dużo osób takich jak ja szuka pierwszego sprzętu za niskie kwoty. I nawet przy takim ampli kd a samym tv, to niebo a ziemia. Trzeba poeksperymentować troche i na własnym uchu i portfelu dojść do tego co najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Laulau napisał:

Może dla większości z was, wytrawnych "słuchaczy" taki sprzęt to dno i zero jakości, ale dużo osób takich jak ja szuka pierwszego sprzętu za niskie kwoty. I nawet przy takim ampli kd a samym tv, to niebo a ziemia. Trzeba poeksperymentować troche i na własnym uchu i portfelu dojść do tego co najlepsze.

Nie jestem wytrawnym słuchaczem, ale całkiem niedawno kupowałem sprzęt po długiej rozłące z audio.

Amplituner KD niestety okazał się porażką, choć rzeczywiście pokonał głośniki telewizora. Jednak dopiero sprzęt stereo zagrał muzykę. Jako nagłośnienie TV też jest wystarczający, bo efektów kinowych nie oczekiwałem.

Zrobisz jak uważasz, ale myślę, że najpierw należałoby naprawdę zastanowić się czego oczekujesz od sprzętu.

Inna sprawa, że o ile dobry sprzęt stereo jest drogi, to już dobry sprzęt kinowy jest bardzo drogi. Czy dysponując niewielkim budżetem chcesz lepić kiepskie kino czy może dość przyzwoite stereo.

Jeszcze raz podkreślę, że do niczego nie namawiam tylko nakreślam pewne aspekty abyś sam mógł podjąć decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...