Skocz do zawartości

Nowe stereo do 2000


Laulau

Recommended Posts

Chcemy oszczędzić ci wydatków i strat kasy - po prostu.

Przechodziłem przez to i suba oraz kolumny tylne oddałem za darmo bo sprzedanie było bardzo mało prawdopodobne.

To w pokoju nie dostosowanym specjalnie do kina naprawdę nie ma sensu

Ja obliczyłem sobie że straciłem na tym ok 1500-2000 zł

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75 chyba napisał kiedyś fajny artykuł o kinie domowym. Fajnie gdyby kiedyś trafił na ten wątek i wkleił link.

Ten artykuł bardzo trafnie opisuje jak wygląda kupowanie kina.

Jeśli nie kupisz od razu całego zestawu to nie kupisz go wcale.

Oczywiście mialem kiedyś kino. Nawet nie takie najgorsze. Rzekłbym, że dobre. Teraz do tv mam podłączone stereo i jest duuużo lepiej. Żeby kino miało sens naprawde dobrze trzeba je rozstawić. W przeciętnym polskim domu jest problem z rozstawieniem 2 kolumn stereo, a co dopiero z 5,6 czy 7.

Jeśli nie masz dedykowanego pokoju do kina to lipa. Amplitunery są z zasady kiepskie, kolumny z najniższych serii firm. Lipa Panie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fafniak napisał:

Czy ty patrzyłeś na budżet ?

Widzę jaki ma kolega budżet, sam z podobnym zaczynałem i chciałem to samo co on (ps, tv, bluetooth, wi-fi i muzyka). Skończyło się na tym że zdecydowałem się na stereo i kupiłem nowy zestaw przekraczając budżet o 125% :D ale z perspektywy czasu nie żałuje. Z zestawu głównie słucham muzyki i czasami pogram na konsoli. Jeżeli chodzi o oglądanie tv to nie używam zestawu chyba że tv robi mi jako centralny. Wg mnie do oglądania filmów stereo się nie nadaje, musi być przynajmniej 3.0. żeby był jako taki efekt.

W budżecie 2000 ciężko będzie kupić cały zestaw KD. Za używanego harmana (świetnie sprawdzają się do KD, są bardzo neutralne) trzeba założyć ok 1000 + kolumny ok 2000.

U kolegi reszta pokoju w przypadku stereo będzie robić za puchę rezonansową, nakładanie fal będzie w znaczący sposób zmieniać wrażenia odsłuchowe. Słuchając muzyki w takim układzie jak na rysunku (głośniki- słuchacz) wrażenia będą raczej mono niż stereo. 

 

Odnośnie odległości kolumn od ścian z tyłu, wytyczne projektowe a rzeczywistość to 2 różne rzeczy. Słuchałem kolumn usytuowanych przy ścianie (np. z przednim bass reflexem) i odsłuch ok, mało tego znajomy ma tylni bass reflex w pokoju wykończonym płytami gk i gdy przysunął kolumny do ściany na odległość 15cm ma lepszy bas. Chyba najważniejszą rzeczą przy stereo jest zasada trójkąta równobocznego, przy 5.1 można dużo rzeczy nadrobić ustawieniem satelit.

Powyższy tekst napisałem z wytycznych rysunkowych, lecz ja bym się jeszcze raz zastanowił czy nie zmienić lokalizacji i kupić stereo. Kino domowe jest świetną sprawą w wydzielonym i przystosowanym do tego pomieszczeniu. Podejrzewam że gdy Ci minie pierwsze WOW kolumny tylnie i sub będą zbierać kurz i zostaną spakowane, zostanie Ci namiastka stereo i kd. Z doświadczenia wiem że większość ludzi kupując kd i nie montując go w salce kinowej po okresie euforii z niego nie korzysta.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest abyś określił sam sobie jak słuchasz muzyki. 

Jeśli z zapałem, wsluchujesz się w niuanse, siedzisz przed sprzętem z drinkiem i zamkniętymi oczami to kino nie ma racji bytu. 

Jeśli leci i ciebie radio, internetowe strumienie czy mp3 a ty słuchasz żeby coś leciało w tle to funkcja stereo w amplitunerze kina domowego ci wystarczy. 

 

Oczywiście mogę ci doradzić co nieco. Ale musisz mi przybliżyć temat. Bo widze że przez swwieta działaliście na forum, ja spędzałem je inaczej :)

 

Który amp? Które kolumny?

Ważne jest abyś określił sam sobie jak słuchasz muzyki. 

Jeśli z zapałem, wsluchujesz się w niuanse, siedzisz przed sprzętem z drinkiem i zamkniętymi oczami to kino nie ma racji bytu. 

Jeśli leci i ciebie radio, internetowe strumienie czy mp3 a ty słuchasz żeby coś leciało w tle to funkcja stereo w amplitunerze kina domowego ci wystarczy. 

 

Oczywiście mogę ci doradzić co nieco. Ale musisz mi przybliżyć temat. Bo widze że przez swwieta działaliście na forum, ja spędzałem je inaczej :)

 

Który amp? Które kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2017 o 07:26, S4Home napisał:

Który amp? Które kolumny?

Mam już w domu na próbę onkyo tx-sr309. Na początku polecałeś kolumny magnata... Na początek chciałem dwie kolumny z serii 802 i do tego centralny. A może same kolumny 1002 lepiej się sprawdzą? Chyba,że jeszcze coś innego w przystępnej podobnej cenie możesz polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...