Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 300 PLN


Mayo

Recommended Posts

Witam ponownie. Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza.

Posiadam kolumny od Technicsa SC-EH 750. Nie znam ich parametrów. Kiedyś miałem całą kompletną wieżę, którą skradziono, kolumny zostały. Od kilku lat jako wzmacniacza do tych kolumn używałem wieży AIWA NSX-V 800. Nie jestem jakimś audiofilem, aczkolwiek razem z Żonką jesteśmy pasjonatami muzyki, poza tym amatorsko gram na gitarze. Chcę powiedzieć, że lubię naturalne brzmienie. Muzyka- głównie blues/rock/metal, czasem jazz. Raczej nie słuchamy głośno muzyki, czasem tylko dam do "pieca" ;)

Do wzmacniacza mają być podłączone: CD, gramofon, tuner, deck, czasem telefon, być może telewizor.

Wymogi które musi spełniać sprzęt:

1. Czarny kolor, najlepiej pasujący do Philipsa CD 723 ;)

2. Sterować się z pilota, ale w przypadku wzmacniacza o wyjątkowych właściwościach mogę to pominąć ;)

3. Jak najlepsze brzmienie :)

 

Co powiecie o Philipsie FA-630?

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O "filipie" nic nie powiem. Do 300 zł możesz poszukać dość uniwersalne wzmacniacze yamahy np. ax - 396. 

Nie wiemy też nic o waszych preferencjach muzycznych typu jaki dźwięk lubicie, a jaki nie. Piszesz jak najlepsze brzmienie, ale to brzmienie właśnie musiałbyś określić. Każdy wzmacniacz gra inaczej więc można coś wrzucić z czapy, ale chyba nie o to chodzi? Przykład masz powyżej xD .

Przydałby się rysunek pokoju z wymiarami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam remote control i jakoś żyję :D Przynajmniej mam jakąś małą gimnastykę, a to "zgłośnić", a a to ciszej zrobić, zmienić CD, przeskoczyć na inny "kawałek" itd.

Pilota mogłem kupić  chyba za 100 pln czy więcej - krzyknęli w audioklanie. Postukałem się w ... i dalej bez. xD

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2017 o 10:37, 1Ender napisał:

O "filipie" nic nie powiem. Do 300 zł możesz poszukać dość uniwersalne wzmacniacze yamahy np. ax - 396. 

Nie wiemy też nic o waszych preferencjach muzycznych typu jaki dźwięk lubicie, a jaki nie. Piszesz jak najlepsze brzmienie, ale to brzmienie właśnie musiałbyś określić. Każdy wzmacniacz gra inaczej więc można coś wrzucić z czapy, ale chyba nie o to chodzi? Przykład masz powyżej xD .

Przydałby się rysunek pokoju z wymiarami.

 

No to tak- nie potrafię określić jakie brzmienie, bo nie mam porównania ze sprzętem Hi-Fi. Jak wcześniej wspomniałem- interesuje mnie naturalne brzmienie, chyba raczej płaska charakterystyka. Na pewno chcę wyrazisty bas, szybki, dynamiczny, nie rozmyty, nie buczący, nie dudniący ;) Sprzęt stoi w sypialni. Nie ma co szkicu zamieszczać- nie jest duża, dodatkowo łóżko mamy w jej drugiej połowie i to przekręcone wzdłuż krótszej ściany. Głośniki stoją dość wysoko po jednym i drugim rogu łóżka. Zaskakująco dobrze tam się słucha, bo samo duże łóżko dobrze tłumi dźwięk, szafy pełne ubrań i kotary na oknie. No wiadomo, że fala stojąca o dużej częstotliwości nie ma gdzie powstać ;)

Nie pisałem, że musi być pilot, tylko żeby się sprzęt z pilota sterował ;) Mam pilota uniwersalnego. Jak sobie leżymy w łóżku, to lubimy ściszyć, podgłośnić bez ruszania z łóżka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

yamaha ax 396 - 400zł. Zadbany ładny czarny powinien pasować uniwersalny pilot - podpytaj.

W miarę pewny sprzedawca Center Com Pl

http://allegro.pl/ymaha-ax-396-firmowy-wzmacniacz-stereo-i6754114197.html

Zadzwoń do sprzedawcy czy masz możliwość zwrotu do 14 dni, że potrzebujesz czas na odsłuch. Sprzedawca polecany przez jednego z użytkowników, osobiście nie kupowałem od niego.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...