Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mayo

Wzmacniacz do 300 PLN

Recommended Posts

Witam ponownie. Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza.

Posiadam kolumny od Technicsa SC-EH 750. Nie znam ich parametrów. Kiedyś miałem całą kompletną wieżę, którą skradziono, kolumny zostały. Od kilku lat jako wzmacniacza do tych kolumn używałem wieży AIWA NSX-V 800. Nie jestem jakimś audiofilem, aczkolwiek razem z Żonką jesteśmy pasjonatami muzyki, poza tym amatorsko gram na gitarze. Chcę powiedzieć, że lubię naturalne brzmienie. Muzyka- głównie blues/rock/metal, czasem jazz. Raczej nie słuchamy głośno muzyki, czasem tylko dam do "pieca" ;)

Do wzmacniacza mają być podłączone: CD, gramofon, tuner, deck, czasem telefon, być może telewizor.

Wymogi które musi spełniać sprzęt:

1. Czarny kolor, najlepiej pasujący do Philipsa CD 723 ;)

2. Sterować się z pilota, ale w przypadku wzmacniacza o wyjątkowych właściwościach mogę to pominąć ;)

3. Jak najlepsze brzmienie :)

Co powiecie o Philipsie FA-630?

O "filipie" nic nie powiem. Do 300 zł możesz poszukać dość uniwersalne wzmacniacze yamahy np. ax - 396. 

Nie wiemy też nic o waszych preferencjach muzycznych typu jaki dźwięk lubicie, a jaki nie. Piszesz jak najlepsze brzmienie, ale to brzmienie właśnie musiałbyś określić. Każdy wzmacniacz gra inaczej więc można coś wrzucić z czapy, ale chyba nie o to chodzi? Przykład masz powyżej xD .

Przydałby się rysunek pokoju z wymiarami.

Ja nie mam remote control i jakoś żyję :D Przynajmniej mam jakąś małą gimnastykę, a to "zgłośnić", a a to ciszej zrobić, zmienić CD, przeskoczyć na inny "kawałek" itd.

Pilota mogłem kupić  chyba za 100 pln czy więcej - krzyknęli w audioklanie. Postukałem się w ... i dalej bez. xD

Edytowano przez 1Ender

Dnia 9.04.2017 o 10:37, 1Ender napisał:

O "filipie" nic nie powiem. Do 300 zł możesz poszukać dość uniwersalne wzmacniacze yamahy np. ax - 396. 

Nie wiemy też nic o waszych preferencjach muzycznych typu jaki dźwięk lubicie, a jaki nie. Piszesz jak najlepsze brzmienie, ale to brzmienie właśnie musiałbyś określić. Każdy wzmacniacz gra inaczej więc można coś wrzucić z czapy, ale chyba nie o to chodzi? Przykład masz powyżej xD .

Przydałby się rysunek pokoju z wymiarami.

No to tak- nie potrafię określić jakie brzmienie, bo nie mam porównania ze sprzętem Hi-Fi. Jak wcześniej wspomniałem- interesuje mnie naturalne brzmienie, chyba raczej płaska charakterystyka. Na pewno chcę wyrazisty bas, szybki, dynamiczny, nie rozmyty, nie buczący, nie dudniący ;) Sprzęt stoi w sypialni. Nie ma co szkicu zamieszczać- nie jest duża, dodatkowo łóżko mamy w jej drugiej połowie i to przekręcone wzdłuż krótszej ściany. Głośniki stoją dość wysoko po jednym i drugim rogu łóżka. Zaskakująco dobrze tam się słucha, bo samo duże łóżko dobrze tłumi dźwięk, szafy pełne ubrań i kotary na oknie. No wiadomo, że fala stojąca o dużej częstotliwości nie ma gdzie powstać ;)

Nie pisałem, że musi być pilot, tylko żeby się sprzęt z pilota sterował ;) Mam pilota uniwersalnego. Jak sobie leżymy w łóżku, to lubimy ściszyć, podgłośnić bez ruszania z łóżka. 

yamaha ax 396 - 400zł. Zadbany ładny czarny powinien pasować uniwersalny pilot - podpytaj.

W miarę pewny sprzedawca Center Com Pl

http://allegro.pl/ymaha-ax-396-firmowy-wzmacniacz-stereo-i6754114197.html

Zadzwoń do sprzedawcy czy masz możliwość zwrotu do 14 dni, że potrzebujesz czas na odsłuch. Sprzedawca polecany przez jednego z użytkowników, osobiście nie kupowałem od niego.

Edytowano przez 1Ender

Możesz też polować na tanie soby TA-F 190/290 itp

To tanie wzmacniacze stosunkowo neutralne, chodź już też wiekowe. 

Najlepiej bylo by faktycznie jak pisze kolega sprawdzić, dogadać się że sprzedającym czy jest możliwość chodź krótkiego testu.

Dnia 10.04.2017 o 16:35, S4Home napisał:

No i słusznie a w kwocie 300 zł toż to pół wzmacniacza prawie :)

Nie pół jedna trzecia :DxD

Krzyknął więcej niż 100 zł. Te wzmaki kupisz za 250 i już jest pół. 

Może trochę mniejsze pół :):):) tak czy siak nieoplacalne. 

8 godzin temu, S4Home napisał:

No i jak? Opowiadaj!

Żonka dziś przesyłkę odebrała, gdzieś pewnie za dwa dni wrócę z delegacji ;)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować