Skocz do zawartości

Monitor Audio B6 ????


keram

Recommended Posts

Witam,

zapytam doświadczonych kolegów co sądzą o używanych kolumnach Monitor Audio Bronze B 6... Mam zamiar je kupić jako używane za kwotę około 1400 zł. Niestety niewiele mogę znaleźć w necie na ich temat. Postanowiłem złożyć sobie stereo i zacząć od zakupu tych kolumn.

Czy warto inwestować w ten sprzęt?. Prosze o kilka uwag

Dodam, że szukam kolumn o brzmieniu uniwesalnym do słuchania  różnej muzyki (dire straits, pink floyd, czasami rocka a nawet bluesa). Nie mam jeszcze wzmacniacza ani cd ale to będę kompletował później. Słyszałem u znajomego kolumny monitor audio mr6 i wpadły mi do ucha ale - są zbyt drogie na nowe...

Edytowano przez keram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedaję swoje BX6, więc moja opinia może wydać się dziwna, ale uważam że Monitorami warto się zainteresować. Mam jeszcze małe MR1, które bazują chyba na technice serii B, i mają one zalety. Tylko ta cena wydaje mi się wysoka. Te kolumny mają już pewnie ładnych parę lat i powinny być chyba tańsze. To przecież najniższa seria Monitora.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzieki za odp.

Tak zgadza się co do ceny to sprzedający trzyma ją na tym poziomie ale bardzo zachwala walory. Z tego co się orientowałem to chyba rok produkcji tej serii około 2006-2008 rok.... ale nie wiem.

Zastanawiam sie nad nowymi BR6 ale zawsze problem w kasie. Możekupie na raty nowe ale na razie szukam używek Jak myslisz jaka jest realna kwota za takie kolumny?

Seria Bronze (nowe kolumny) są bardzo drogie cena sięga ponad 2k za sztuke - ale to seria nowa i nie wiem co ma wspolnego z B 6?

Edytowano przez keram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria BX i nowa Bronze nie mają dużo wspólnego z serią B. Jeśli się nie mylę, to w B są przetworniki z membranami polipropylenowymi, a w nowszych z aluminiowo-magnezowo-ceramicznymi. Wspólna jest konstrukcja przetwornika wysokotonowego i jest on bardzo dobrej jakości. Nie śledzę cen sprzętu używanego, ale kwota o połowę niższa byłaby chyba odpowiedniejsza.

Jeśli chcesz porady przygotuj swój post zgodnie z zaleceniami forum dotyczącymi pierwszego postu, to koledzy będą Ci mogli celniej doradzić. To czy kolumny są dobre, czy złe to jedno, a zupełnie coś innego to jakie masz preferencje muzyczne, jakie pomieszczenie i z czym mają grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Może zbyt chaotycznie zacząłem.

Kompletuje swój sprzęt stereo od podstaw. Mam starego amplitunera yamahe rx397 i dwie małe kolumny "no name" - ten zestaw nie bierzcie pod uwagę. Bedę to sprzedawał. Zaczynam od zakupu kolumn mogą być nowe lub używane. Pokój 4x5 kolumny bedą stały na dłuższej ścianie w odległosci od siebie około 2,5m. Odsłuch będzie na przeciwko w odległości około 3m.

Po zakupie kolumn dopiero bede kompletował reszte sprzętu. Myslalem o Marantz zestaw serii PM6005 etc.. Muzyka jak wspomniałem cały wachlarz. Dlaczego Monitor? ponieważ słuchałem u kolegi MR6 i spodobały mi się . Lubie czystą średnicę, wyraźny bas oraz szczególowy sopran. To chyba wszystko co moge napisac.

Edytowano przez keram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zachwycam się wszystkim i problem jest w tym że nie mam porównania w odsłuchiwaniu różnym modeli. Dla mnie inne kolumny grają lepiej od tego co mam.  Tak jak piszesz - przesiadka z no name na dużą wode to inny świat. Postawiłem na Monitor Audio lub ewentualnie z opowieści polecają mi znajomi DALI 104 ale też "stare i używane". Tak naprawdę to chyba zdecydujęsie na zakup nowego sprzętu na raty i postawie tu na MR6 skoro kolega wczesniej pisał że te B 6 sa trochę za drogie jak na używki. 

Mam trudny start...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, keram napisał:

Pokój 4x5 kolumny bedą stały na dłuższej ścianie w odległosci od siebie około 2,5m. Odsłuch będzie na przeciwko w odległości około 3m.

Drobna uwaga, jak już coś kupisz spróbuj ustawić kolumny w tzw. trójkącie równobocznym. Np. rozstaw kolumn 2,5m tworzą podstawę trójkąta. Ramiona trójkąta będą tworzyć linie od głośników do miejsca odsłuchowego (2,5m) wierzchołek trójkąta to środek kanapy. Kolumny zwróć osiami do centrum odsłuchu. Kolumny odsuń od ścian 0,60 - 1m.

Zadbaj o symetrię i akustykę. Wklej rysunek pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój i rozmieszczenie mebli.

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem.

Zakładajac ten watek zadałem pytanie o kolumny Monitor Audio B 6 - w znaczeniu co to za sprzęt i czy jest sens kupowac uzywki w cenie około 1400 zł. Teraz temat rozrósł się....

 

u4.jpg

Edytowano przez keram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Dziękuję za zainteresowanie tematem B6. Dzisiaj dzięki uprzejmości kolegi Kraft zdecydowałem sie na zakup kolumn MA BX6. Dziękuję za pomoc koledze 1Ender. Kolejny etap to kompletowanie lini stereo do tych głośników ale to na dniach i póóóóóóźźźniej.

Jak postawie nowy zakup kolumn w pokoju to wtedy będę  myślał o następnej inwestycji.

Na razie bedę pracował z Yamahą RX397 i CD/DVD S550

Mam nadzieję na pomoc kolegów z forum w wyborze  nowego sprzętu audio - wzmacniacz,cd, odtw. sieciowy i na końcu gramofon.

Myślę tutaj o  zestawie Marantz lub o Yamaha ... lub inne używki w dobrej cenie - mile widziane propozycje.

Pozdr, keram

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena jest tajemnicą? Jak nie chcesz nie mów oczywiście. 

Ok to podłącz je napisz co i jak. Co ci się podoba a co nie. Sproboj się pobawić z akustyka z kabelkami. Takie testy które za dużo nie kosztują a mogą ci wiele wyjaśnić.

Wszystkiego dobrego

Czy cena jest tajemnicą? Jak nie chcesz nie mów oczywiście. 

Ok to podłącz je napisz co i jak. Co ci się podoba a co nie. Sproboj się pobawić z akustyka z kabelkami. Takie testy które za dużo nie kosztują a mogą ci wiele wyjaśnić.

Wszystkiego dobrego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...