Skocz do zawartości

AKG 551-modernizacja i rozbudowa:)


Recommended Posts

  Witam,

Chciałbym polepszyć dźwięk w moich rocznych słuchawkach.  Słuchawek używam tylko wieczorami podłączonymi do iphona. W większości jest to radio internetowe i YouTube:) Zależy mi na minimalnym zwiększeniu dolnego pasma (choć wcale nie jest go mało)

Czytałem, że wymiana przewodu w tych słuchawkach powinna pomóc. Druga sprawa to podłączenie ich do wzmacniacza słuchawkowego by wydobyć z nich 100% możliwości. 

I teraz pytanie-jakiego przewodu użyć, jaki wzmacniacz zakupić?(Wzmacniacz może być stacjonarny)

Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że słuchawki te nie należą do "basowych" ale zauważyłem, że słuchając utworów w lepszej jakości -dolne pasmo jest o wiele bardziej wyraziste. I dlatego myślę o wzmacniaczu do nich. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na ten cel to powiedzmy 200-300zł. Czy w tej kwocie szukać wzmacniacza przenośnego czy stacjonarnego? Chciałbym zapytać również o wzmacniacze lampowe z chińskich portali aukcyjnych- czy warto wogóle brać je pod uwagę???(czy to poprostu Chińczyk)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dość tanich wzmacniaczy słuchawkowych jakie możesz brać pod uwagę większość to wzmacniacze przenośne. Na pewno musisz brać pod uwagę te które będą grały faworyzując niskie tony. Warto brać pod wagę i takie i takie. Większość wzmacniaczy słuchawkowych w tym przedziale cenowym to produkty chińskie. Tego typu produkty są zazwyczaj wykonane bardzo staranie i mówienie w ich przypadku o chińszczyźnie w pejoratywny sposób będzie tu zwykle nie na miejscu i dlatego na pewno warto je brać pod uwagę. Zwykle więcej można oczekiwać po wzmacniaczach zintegrowanych z DAC-iem. Jednak z tego co się orientuję mogą być z tym problemy przy współpracy z iphonem. 

Odpowiednim wzmacniaczem do tego celu wydaje się być np. FiiO A3 (E11k Kilimanjaro 2). Jego brzmienie powinno współgrać z słuchawkami które masz. Do tego posiada możliwość włączenia podbicia basu w sensowny sposób. Na pewno warto go wypróbować.

Myślę ze konstrukcje lampowe warto brać pod uwagę przy wyższym budżecie. No chyba że w takiej kwocie planujemy sami zbudować wzmacniacz słuchawkowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...