Skocz do zawartości

Małe stereo do 12K


iammaczulek

Recommended Posts

Hej,

1. noszę się z zamiarem kupna małego stereo do 12K (wzmacniacz + 2 głośniki) 

2. Sprzęt nowy

3. Nie mam nic

4. powierzchnia pokoju 32mkw, prostokąt 6x5, odległość od umiejscowionych głosników do miejsca docelowego spoczynku 3m

5. oczekuje od sprzętu czystego dźwięku, do tej pory miałem ampli Denona wraz z głośnikami deli lektor 6 5.1, i praktycznie z funkcji tego kina domowego nie korzystałem, często słucham klasycznego rocka, czasem muzyki klasycznej, przy imprezach muzyka nowoczesna. Głównym parametrem jest dla mnie jakość dźwięku i czystość barwy tonów. 

Chce kupić sam wzmacniacz bez dodatkowych funkcji i dwie kolumny, wpisałem w tytule że małe bo liczy się dla mnie minimalizm. Do wzmacniacza chce podpiąć sterownik z obłsugą funkcji sieciowych.

wyszperałem następująca konfigurację :

marantz hd-amp1 

Dali Rubicon 2

Sonos connect

Czekam na krytyczne uwagi :)

Mateusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że wybrany przez Ciebie sprzęt jest zbyt "mały" do tak dużego pomieszczenia. Wzmacniacz nie jest mocarzem, a kolumny nie pozwolą cieszyć się pełnoskalowym dźwiękiem na takiej przestrzeni. Przykładową lepszą konfiguracją będzie wzmacniacz Marantz PM8005 plus kolumny Dali Opticon 6 (w Opticonach jest zastosowana identyczna technika co w Rubiconach, a różnica w cenie wynika z gorszej jakości wykończenia obudowy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @iammaczulek dysponujesz zacnym budżetem, a skoro sprzęt ma być nowy to przy twoim metrażu zwróć uwagę na kolumny Dynaudio Excite X18... ja do ~30m2 nabyłem X14 i chwalę je za klarowny przekaz, piękne detale i zadziwiająco dobre niskie tony jak na tak małe kolumny. Wyobrażam sobie tylko że z X18 było by tylko lepiej, no ale limit finansowy był jaki był. Jeśli miało by to stać tak jak u mnie na długiej komodzie (2,4m) to idealnie sprawdzą się dedykowane podstawki Dynaudio SF1. Natomiast co do "napędu" to mój Marantz PM6006 jest według mnie takim minimum pod X14, czuję że kolumny spokojnie przyjęły by więcej "mocy" B| Ponadto dodam, iż mój zestaw dobrze sobie radzi ze spokojnymi utworami rockowymi natomiast cięższego brzmienia już nie ogarnia, z utworami klasycznymi też różnie bywa - im mniej insrumentów się nakłada tym gra lepiej - zapewne ma na to wpływ (kiepska) adaptacja akustyczna mojego salonu oraz / być może, takie zestawienie podzespołów właśnie. Niemniej w moim przypadku zestaw pod ogólnie nazwijmy to muzykę "spokojną" był składany, pomimo iż w szufladzie sporo "agresywnych" krążków B| Pozdrawiam 

Edytowano przez Barry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

W takim pomieszczeniu masz dwa warianty, albo podłogowe albo podstawkowe ale z subem.

Coś małego:

Marantz hd amp może zostać chodź polecał bym bardziej klasyczny nad 356.

Do tego studio 16 hz canto grand lub silver 2 lub elac debut b6. Każde i nieco innej charakterystyce.

I sub velodyne eqmax10.

To będzie wtedy grało

 Z małych podłogowek elac fs77, opticon 6.

Podjedz na odsluch na pewno nie będzie to zmarnowany czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...