Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do 1500zł


UwagaCyjanki

Recommended Posts

Dzień dobry! 
Od tygodni rozglądam się po forach szukając odpowiedzi na pytanie: co wybrać na pierwszy zestaw stereo? Niestety, żadnych konkretów. Dlatego piszę tutaj, zwracając się z prośbą o podpowiedź.
Czego szukam: zestaw wzmacniacz + 2 kolumny stojące
Preferencje: zestaw do oglądania filmów, grania w gry wideo i muzyki (też często)- przez jazz, rock, hard rock, heavy metal.
Źródło dźwięku: PC z dobrą kartą dźwiękową.
Moje ucho: żaden ze mnie audiofil. Dla mnie moje głośniki Logitech 2.1 Z-2300 grają dobrze  ale szukam lepszych, pełniejszych, głębszych wrażeń z odsłuchu.
Pomieszczenie: 18m2, prawie kwadrat
Budżet: chciałbym się zmieścić w 1500zł, nie jestem wymagającym użytkownikiem (po Z-2300 łatwo stwierdzić..) i wiem, że za 5000zł moża "już czegoś poszukać" albo "dokładając 10000zł coś się znajdzie", ale ja bardzo dziękuję. Szukam do 1500zł 
Bardzo proszę o pomoc, linki na OLX albo Allegro bardzo mile widziane.
Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo poglądowe wymiary :D proszę się nimi nie sugerować za mocno. W porządku, postaram się zachować zasadę trójkąta równoległobocznego, jednak biurko będzie bankowo w zaznaczonym miejscu, mam tam juz wszystko przygotowane pod pc'ta. Na oknach będą żaluzje drewniane, żadnych zasłon (!!) a odrestaurowane grzejniki żeliwne są w (odniesieniu do obrazka) lewym, górnym rogu.

Dodatkowo, na ścianie "rtv" między kolumnami będzie rozsuwał się ekran projekcyjny, szerokości 2m.

W takim razie- jakieś konkretniejsze propozycje zestawu? mission m34i + ONKYO A-8450?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może padłeś ofiarą własnej ignorancji, wszak sam napisałeś...

 

22 godziny temu, UwagaCyjanki napisał:

nie jestem wymagającym użytkownikiem (po Z-2300 łatwo stwierdzić..) i wiem, że za 5000zł moża "już czegoś poszukać" albo "dokładając 10000zł coś się znajdzie", ale ja bardzo dziękuję.

Wyszedłeś z założenia że jak za 1500zł to nie trzeba się starać, a za 5000zł byś się starał i szukał , a za 10000zł to już wszystko gra super ? Błąd. Owszem kwota 1500 ogranicza, ale  wierz mi mając więcej kasy też nie jest tak, że  kupisz sobie z automatu satysfakcję i wszystko będzie grało bajecznie.

Nie napisałeś jaki dźwięk lubisz, twardy ostry, dokładny, a może ciepły, nieco miękki, jak więc rzetelnie poradzić ?  Listę wszystkich "produktów"  masz chyba jak inni na Olx, alegro,  więc to kwestia nie samego znalezienia, tylko mądrego DOPASOWANIA pod siebie ;)

PS. Na początek niemal w ciemno to możesz kupić DAC ( typu Fiio d3) między TV , a przyszły wzmacniacz, aby przekonwertował sygnał audio optyczny na analogowy. Wtedy sobie oglądane filmy, gry itd nagłośnisz przez zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że takie szczegóły na które zwrócił uwagę @jacek75 są bardzo istotne. Chyba, że chcesz, aby doradzono Ci na zasadzie - kup to i to - "to je dobre!", a później nikt nie da gwarancji jak taki sprzęt zagra. Tego oczekujesz? No i oczywiście akustyka - to podstawa, o czym pisałem "kawałek" wcześniej. Zalecane są też przede wszystkim odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik można przeboleć bo z Twoich wypowiedzi wynika, że nie zależy Ci na jakości tylko żeby mieć...a ma walory użytkowe.

Ale brak chcby naturalnych wygłuszaczy i puste sciany spowodują, że nie ma znaczenia co kupisz. Wejdź sobie na A lub O i wylosuj.

Na etapie pomysłu wystroju wnętrza trzeba było podpytać lub choć wpisać w googlach najpiękniejsze pokoje odsluchowe. Zobaczyłbyś sobie, że nie wymądrzamy się tylko w tym bełkocie jest sens.

Pokój bedziesz miał fajny, do momentu kiedy nie włączysz filmu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki S4Home.

Z wygłuszeniem sobie poradzę, mam kilka pomysłów i obędzie się bez dziadówy w stylu dywanu i ciężkich zasłon. To ma być przede wszystkim użytkowy pokój a nie pokój do 'odsłuchiwania'. Nie jest to priorytetem.

Tu PS - wpisałem "napiękniejsze pokoje odsluchowe" i na większości z nich nie ma ani dywanu ani ciężkich zasłon, ani wielu "naturalnych wygłuszaczy". Jest z kolei kilka innych rzeczy, które znajdą się w moim pokoju.

I nie jacku, nie wyszedłem z założenia, że nie trzeba się starać (w ogóle skąd ci się to wzięło?), gdybym się nie starał, to nie pisałbym na tym forum, nie szukałbym informacji tylko brałbym pierwszy lepszy zestaw na allegro, sortując po największej popularności.

I owszem, nie napisałem jaki dźwięk lubię. Już piszę dlaczego. Z moich wypowiedzi jasno wynika, że się NIE ZNAM i NIE WIEM jaki lubię. Bo szukam, uwaga- "pierwszego zestawu stereo". I mam na to 1500zł. Pierwszy, nie ostatni. Jak mi się nie spodoba to sprzedam i kupię inny.

A Ty Ender tak się nie bulwersuj za te żaluzje hehe, bo żyłka ci pęknie i dopiero będzie ;)

Dziękuję za podpowiedzi. Jakiekolwiek one były..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomysł masz to już 60 procent za tobą. Tak mawiał mój wykładowca na studiach :) to akurat wyniosłem :)

Pytanie jaki rodzaj dźwięku pojawia się tu bardzo często. Musisz wybaczyć kolegom poważnie podchodzą do swojej roli. Jednak 80 procent nowych użytkowników, zaryzykuję, po prostu nie wie jakiego dźwięku szuka lub mylnie go interpretuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, UwagaCyjanki napisał:

I owszem, nie napisałem jaki dźwięk lubię. Już piszę dlaczego. Z moich wypowiedzi jasno wynika, że się NIE ZNAM i NIE WIEM jaki lubię. Bo szukam, uwaga- "pierwszego zestawu stereo". I mam na to 1500zł.

Niby tak, ale planując kupić np. swój pierwszy samochód, raczej wiemy, co lubimy, jakie mamy oczekiwania, i w takim kierunku szukamy, bo jechaliśmy już jakimiś samochodami... mamy pewien pogląd? Czy nie ?

Podobnie jest uważam i tutaj, bo nie chce mi się wierzyć, że  nigdy nie słuchałeś muzyki u kogoś znajomego, w sklepie rtv, kawiarni , na jakimś otwartym koncercie, nawet w aucie itd itp że nie bawiłeś się korektorem w swoim  PC aby wydobyć inny dźwięk z głośników komputerowych ( wiem to niemal niemożliwe)  które przecież masz ;) , czy nawet zTV.

Tak więc chyba trochę wiesz, czy lubisz brzmienie z basem cieplejszym, czy miękkim, lub twardym , nieco zimnym, górę ostrą , czy łagodną , średnicę schowaną, czy wyeksponowaną . Przekaz muzyczny iście koncertowy i efektowny(nawet efekciarski), czy może bardziej stonowany, ale i mniej męczący.

Zdaje sobie sprawę, że mój post i nakierowanie, może trafić w próżnię, bo oczekujesz konkretnych propozycji, czy wręcz linków, ale wierz mi nie tędy droga i nie taka i takie skróty i pośpiech tu się nie sprawdzają.

PS. Co do oglądania "najpiękniejsze pokoje odsłuchowe" i Twój komentarz... no właśnie, może nie taki przymiotnik dobrałeś, bo   chodzi o coś innego niż o design, chodzi o brzmienie, a nie wygląd 50-80m salonu milionera, który ma, ale nie słucha. Tak bywa i są tego przykłady. A że masz pokój użytkowy ( jak większość) to nawet dobrze, muzyka i dobry przekaz, nie lubi pustych salonów rodem z katalogów. Ja takie pokoje "najpiękniejsze" widziałem i słyszałem na żywo, ale i słyszałem, też takie mniej piękne- tzn bardziej urządzone, gdzie sprzęt audio spełniła też rolę inną niż tylko wizualną;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...