Skocz do zawartości

zestaw stereo do ok. 2000


gamcoder

Recommended Posts

UWAGA: Poprawka do obrazka z rozkładem - wkradł się błąd: odległość od TV do ściany oraz od TV do szafy to 50 cm. Czy tutaj już dadzą radę podłogowe czy trzymać się monitorów?

Zamieszczam poprawiony rzut oraz 2 zdjęcia, abyście wiedzieli jak to wygląda:

pokoj-audio.png.2828e9fbced30c049c4ba3d8b1406e0e.png

audio-pokoj3.thumb.jpg.0fe3f6779b7dab4d75a8a0801fc9729b.jpg

audio-pokoj2.thumb.jpg.876ee206ba736ca47ee319223b7299a4.jpg

Oczywiście ta biała lampa byłby usunięta, gdyby stała tam kolumna.

Co do osłuchania to jeśli chodzi o kolumny podłogowe mam w okolicy z mojego budżetu jedynie:

- Magnat Monitor Supreme 802
- Magnat Monitor Supreme 1002
- Pylon Audio Pearl 20

Ktoś z was je słyszał?  Warto je osłuchiwać czy już lepiej jakieś inne sprawdzone , używane z allegro "w ciemno" kupić (np. wspomniane przez Jacka mission m33i za 800zł)?

Edytowano przez gamcoder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości jest telewizor?

Z nowych ten magnat 802 jest całkiem udany i tani. 

Z używanych wąskich przyjemnych kolumienek rozgladnij się za tannoy f3.

Czy pod telewizorem coś będzie?

Jeśli nie to z jednej strony będziesz miał więcej przestrzeni. Myślę że się nadadzą. Chodź zachęcam do sprawdzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jutro zamierzam iść osłuchać te 3 kolumny. (wzmacniacz na ten moment prawdopodobnie to Denon PMA 720 AE)

Zastanawiam mnie po Twoim poście, czy jest coś co przemawia na korzyść magnata 802 w porównaniu z 1002 (oczywiście poza ceną)? Pylon Audio Pearl 20 jest gorszy od tych magnatów?

Oczywiście sam ich posłucham i to będzie ostateczny wyznacznik, ale chciałbym znać opinię osób bardziej obeznanych w temacie.

(tannoy f3 nie da się nigdzie znaleźć w internecie, a tym bardziej u mnie na miejscu)

Co do ustawienia to pod telewizorem nic nie będzie - jest pusta przestrzeń.

Edytowano przez gamcoder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak myślałem, że chodzi Ci o wielkość pomieszczenia.

Panowie, sytuacja ma się następująco: byłem dzisiaj osłuchać kolumny i okazało się, że są tylko Pylony Pearl 20. Osłuchałem na 3 wzmacniaczach/amplitunerach:

- Yamaha R-N301
- Yamaha A-S501
- NAD C316 BEE

R-N301 zdecydowanie NIE. W porównaniu z kolejnymi dwoma to inna klasa brzmienia na moje amatorskie ucho. Z dwóch kolejnych mały plus dla NAD C316 BEE, ponieważ brzmienie wydawało się cieplejsze czy ogólnie przyjemniejsze, ale yamaha też nie była zła.

Niestety nie było ani kolumn Magnat supreme 802 i 1002 ani wzmacniacza denona pma 720 ae.

I teraz moje pytania:

1) czy warto jest czekać, szukać i jechać kawałek żeby posłuchać tych kolumn oraz wzmacniacza, czy też różnice będą minimalne i nie ma co wydziwiać i kupić to co jest (mogę kupić te co osłuchałem używane w dobrej cenie)

2) NAD C316 BEE i yamahę a-s501 mogę kupić za tę samą cenę. Brzmienie podoba mi się trochę bardziej NADA, ale yamaha ma wbudowany DAC. Co wy byście z tych dwóch kupili? Czy DAC fiio za ~ 130zł będzie znacznie gorszej jakości niż ten wbudowany w yamahę? (przypominam, że główne źródło dźwięku na ten moment to TV/playstation/PC)

Pytanie pomocniczne:  NAD ma takie coś jak wejście MP3 na mini-jack. Czy to oznacza, że mogę nim bezpośrednio wpiąć np. telefon czy tablet poprzez mini-jacka?

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

Edytowano przez gamcoder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pearl 20 mogę kupić za 500 zł, a NAD c316 bee za 830, tak więc całość to 1330 zł (używane)

S4 Home: Zaproponuj proszę jaki zestaw w podobnej cenie (plus minus) z tego co masz zagrałby lepiej niż ten Pearl 20 z NAD c316 bee. Jestem gotów podjechać do Ciebie te 2 godziny w obie strony dzisiaj czy jutro, ale jeśli będziesz przekonany że to rzeczywiście może zagrać lepiej.

Edytowano przez gamcoder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe jakością nigdy nie wygrają z używanymi. !

To ci powie każdy użytkownik na forum. Zalety nowych także nie jest w mojej kwestii aby reklamować. Albo chcesz albo nie.

Zalety wady.

Za 1330 nie zgadniesz nic nowego w tej cenie. Więc jeśli ten dźwięk ci odpowiadał to bierz. To cena pojedynczego elementu w tym systemie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za te pieniądze to nie próbuj składać prawie nowego sprzętu, 800zł za NAD c316 to jakiś bezsens, jak nowe gdzieś tam były za niewiele więcej. Tak samo Pylony, to są polecane kolumny (choć niekoniecznie seria Pearl) ale tylko jak rozpatrujesz nowe, wtedy to ma sens. Jak chcesz kupić używane to lepiej pomyśleć o kolumnach, które jako nowe by teraz kosztowały nie 1000zł tylko znacznie więcej, a takich rodzynków cała masa w cenie tych używanych prawie nowych Pylonów. W ten sposób kupisz sprzęt znacznie lepszej klasy, a kolumny wcale nie są awaryjne jeśli się je normalnie użytkuje. Nawet w ciemno na chybił trafił kupując taki wzmacniacz + kolumny wyższej klasy, masz praktycznie pewność że zagra lepiej, a co dopiero jak dobierzesz rozsądnie po sprawdzeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...