Skocz do zawartości

Jaki adapter. Teac TN-300 czy Denon DP-300F?


Recommended Posts

Witam.  Proszę o poradę.

Chciałam kupić adapter budżetowy biorę pod uwagę Teac TN-300 i Denon DP-300F posiadam DENON PMA-520AE i kolumny JBL Arena 130. Oglądałam kilka testów na YT, ale pomimo umiejętności obsługi wyszukiwarki Google nie udało mi się znaleźć porównania tych dwóch modeli. ;) Jak czytam oddzielne artykuły nie mogę wychwycić różnic. Pozdrawiam. A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko polecam uważne przeczytanie testów obu gramofonów, choćby tych zamieszczonych na stronie Audio:

http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony/2424-teac-tn-300

http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony/2419-denon-dp-300f

Oba gramofony to podstawowe urządzenia, w tej samej klasie, o podobnych walorach użytkowych i dźwiękowych, posiadające pewne ograniczenia, co wyraźnie zostało w załączonych testach opisane i podkreślone.  W tej cenie za nowy gramofon nie należy się niczego innego spodziewać. Polecam osobisty odsłuch, bo on jedynie może rozstrzygnąć dylemat, który z tych gramofonów kupić.

Może dodam, że mnie jakoś bardziej przekonuje gramofon Teac. Choć zaznaczam to jest bardzo subiektywne zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja też optowałbym bardziej za TEAC'em. Nie słuchałem na nim, ale ma dobre opinie, jak na taką budżetówkę. Że osobiście wolałbym takie pieniądze przeznaczyć na używany gramofon i dobrą wkładkę, to inna sprawa. Szkoda by mi było kasy na taką nową, trochę jednak zabawkę a nie poważny gramofon. Kolega Belfer54, to wytrawny analogowiec, więc w razie czego pomoże wybrać jakiś fajny, używany sprzęt. Wkładkę można oczywiście kupić nową.

A adapter, to jest urządzenie, przejściówka, coś przetwarzająca, lub adaptująca jeden standard do drugiego. https://pl.wikipedia.org/wiki/Adapter

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel nie uważam się za wytrawnego analogowca. Poza tym, jak Koleżanka wspomniała jej znajomy uzyskał "profesjonalną poradę". Myślę, że my tu już nic nie pomożemy.  

A co do użytego sformułowania - adapter - to było ono stosowane wobec urządzeń odtwarzających czarne krążki u schyłku lat 50 i na początku lat 60 ubiegłego stulecia. Od tamtej pory nie miałem z tym nazewnictwem do czynienia.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich rozmowach z paroma rozsądnymi sprzedawcami (w tym na AudioShow) i obejrzeniu gramofonów również proponowałbym TEACa...Jest trochę solidniejszy.

 

Pozdrawiam

PS. Ładnych pare lat temu mówiąc "adapter" odnośnie gramofonów miało się na myśli sprzęt niezbyt wysokiej klasy z wbudowanym wzmacniaczem (i często głośnikiem w pokrywie lub niedużymi stereofonicznymi kolumienkami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolałbym TEACa. ;)

Przez ostatnie kilka lat sprzedałem mniej więcej podobną ilość obu urządzeń, więc oba znam dość dobrze. TEAC jest o wiele ładniej wykonanym urządzeniem, a to rzecz całkiem istotna dla osób kupujących gramofon w tym przedziale cenowym. Brzmieniowo, na starcie będą grały na dość podobnym poziomie, ale po zastosowaniu lepszej klasy wkładki moim zdaniem ciut większy potencjał "rozwojowy" ma jednak TEAC. Plusem jest też zaskakująco dobry wbudowany pre-amp, który może w głowie nam nie zawróci, i z dedykowanymi pre-ampami nie powalczy, ale z całą pewnością jest lepszy od większości pre-ampów wbudowanych w tanie wzmacniacze kinowe i stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten wbudowany przedwzmacniacz trochę mnie niepokoi, gdyż nie jestem entuzjastą tego rozwiązania, choć samego gramofonu nie miałem okazji  posłuchać. Patrząc na dalszą część systemu, to obydwa gramofony powinny zadowolić kupujących. 

Nie będę wspominał o zakupie z drugiej ręki (jednak wspomniałem) ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pre można wyłączyć. Jednak Top Hi - Fi ma rację, że wbudowany pre będzie lepszy niż w tanich wzmacniaczach, jednak cudów bym się nie spodziewał.

Koleżanka zapytała o porównane dwóch nowych gramofonów i zdaje się, że nie jest innymi poradami zainteresowana.   A szkoda, bo są to urządzenia, które mają swoje ograniczenia. Aby je przełamać trzeba (wyżej branża wspomina) wyposażyć je w lepsze wkładki i zewnętrzne, niezależne przedwzmacniacze gramofonowe. A to są dodatkowe koszty i to jak wiemy nie małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie! Co do porady profesjonalisty to mój kolega był w salonie Top HI-FI i tam dowiedział się, że zdecydowanie TEAC byłby lepszym wyborem, przede wszystkim wkładka jest firmy Audiotechnica.

Drugą (a może pierwszą) sprawą są kable. Bo mamy od nowości to co było w pudełku. Więc jak to mówi młodzież "żal". Co sądzicie o:

http://allegro.pl/oehlbach-nf-1-master-50-0-5m-zdunska-wola-i6677805669.html

Oraz:

http://allegro.pl/oehlbach-kabel-glosnikowy-2x4mm2-10780-b40-zd-wola-i6658875392.html

Ja nie chciałabym przepłacać, chcę podnieść standard z tego co mam (niby to akurat prosta sprawa), ale naczytałam się i aż mnie boli głowa, kiedy rzekomo nawet drogie kable mogą "tłumić", podbijać nie to co trzeba czy sprawiać, że nie będzie dynamiki. W co aż trudno mi uwierzyć. Jestem laikiem, po prostu chcę, żeby było przynajmniej odrobinę zauważalnie lepiej.

Edytowano przez AnnaSerafin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...