Skocz do zawartości

Stereofonia - różnica w odbiorze - cd vs radio ....


Recommended Posts

Witam,

mam pytanko dotyczące stereofonii. Być może ten temat już się gdzieś przewinął ale jestem tym zaintrygowany i postanowiłem posłuchać opinii innych użytkowników forum. Otóż zauważyłem znaczne różnice w odsłuchu np. tych samych utworów pomiędzy domowym odtwarzaczem CD (pomijam tu marki sprzętu-lepsze, gorsze etc) a np. odsłuchem z audycji radiowych. Zauważyłem różnicę jak to określę w "głębi stereofonii". Mam wrażenie i myślę, ze wielu się zgodzi ze mną - że jakośc stereo jest lepsza z radia w porównaniu np. z CD. Mam oryginalne płyty CD odtwarzane na markowym CD a te same utwory w radio brzmią w porównaniu z moim CD o wiele lepiej. Dźwięk jest przestrzenny, bardzo obszerny i jest różnica w akustyce. Ostatnio podłączyłem pod wzmacniacz tuner Polsatu i niektóre kanały muzyczne też brzmią rewelacyjnie.

Na czym to polega?  Skąd ta różnica- skoro odsłuchuje na tych samych kolumnach, na tym samym wzmacniaczu a różnice w odbiorze są ogromne. Nadmieniam ze mam tylko 2 kanały stereo...

Prosze o opinie,

keram

Edytowano przez keram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...