Skocz do zawartości

Wzmacniacz / amplituner do 1200 zł


aithhh

Recommended Posts

Witam,

 

Planuję stworzenie domowego multimedialnego centrum rozrywki (PC, PS4, TV). 60%/40% muzyka/filmy. Jako, że stosunkowo często oglądam filmy to myślałem nad kupnem kina domowego lecz niestety mam za mały pokój (10 m2) więc padło na zestaw stereo.  Budowę zestawu chciałem rozpocząć od wzmacniacza lub amplitunera (nie jestem pewien co jest lepsze w moim wypadku) interesują mnie tylko nówki. Po ojcu "odziedziczyłem" stare kolumny i niestety nie jestem wstanie powiedzieć co to za model bo nie są w żaden sposób opisane więc muszą na razie wystarczyć. 

Przeglądając forum znalazłem dwie propozycje a mianowicie: 

  • DENON PMA-720AE
  • PIONEER A30-K

Jest to dobry wybór czy znajdzie się coś lepszego w tej cenie.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Aithhh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz:

  • 1200-1700 zł (górna granica tylko jeśli dołożenie tych 500 zł spowoduje znaczący wzrost jakości/ funkcjonalności)

2. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

  • nowy

3. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy.

  • Posiadam ww. kolumny których nie chcę na razie sprzedawać oraz amplituner Aiwa av d58,  który z niewiadomych powodów przestał działać - potrzeba naprawy.

4. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane):

  • W wakacje będę robić remont tak więc nie będę rozrysowywać położenia mebli ponieważ będzie zmieniane. Chociaż kanapa + biurko niestety będzie musiała stać wyznaczony miejscuplan.thumb.png.9f30ba8f7afb1deec494ab83ba796568.png58ef34d4572f9_plan(1).thumb.png.65baf34f606e06783c540f2217a108d4.png

5. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

  • Zależy aby kupić wzmacniacz, który będzie można rozbudować zestaw  w następnych latach. Dobrze by było gdyby kupiony zestaw przeniesiony do większego pokoju też dobrze grał.

6. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3.

  • Planuję stworzenie domowego multimedialnego centrum rozrywki (PC, PS4, TV). 60%/40% muzyka/filmy. 

7. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia.

  • Poznań
Edytowano przez aithhh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Unitra Tonsil, według mnie budowanie na ich bazie systemu audio z wzmacniaczami jakie jakie podałeś na początku tematu nie ma sensu. Jakbyś znalazł na stryszku jakiś wzmacniacz "Unitra ZRK Kasprzak" byłoby to do pary względem jakości i można by puszczać muzykę co najwyżej przy grilu na działce jako tło do dyskusji, bo nie do słuchania muzyki w domu i nie w 10m kw. Niestety. Kolumny duże, ale grają bez polotu, dynamiki, dziwnie i nieciekawie.

Trochę jakbyś do starych i kiepskiej jakości (nawet jako nowych) opon ze szrotu ( zresztą w za dużym rozmiarze) chciał nagle dokupić w miarę przyzwoity nowy samochód z salonu.

W Twój metraż, przecież to mały  pokój  do 12m kw i niestety budżet to kolumny pokroju Magnat supreme 202, czy Heco victa 302, od razu mówię, bo pewnie jesteś zdziwiony że mniejsze i niedrogie,  że brzmienie dużo lepsze od tych odziedziczonych paździerzy . Co więcej pasują do metrażu idealnie, dadzą radę nawet w 14m.kw.

Co do wzmacniaczy z 1 postu ok, tylko Denon 720 gra inaczej niż Pioneer A30... Pionek bardziej twardo precyzyjnie i rytmem, Denon nieco dorzuca do pieca z wyższym basem z lekkim ociepleniem, romantycznym klimatem. Tak więc kwestia gustu, ale i mądrego doboru kolumn do nich. Do Denona coś twardziej grającego, do Pionka znów raczej delikatniej. W taki metraż możesz kupić nieco słąbszy wzmacniacz  np.  Denon 520, lub Pioneer A20(niezły), lub używany  i pokusić się wtedy o lepsze kolumny np wyższą serię Magnata Quantum 673.

Lub  poszukać także kolumn z drugiej ręki ( choć przecież mogą to być aktualne modele),  bo i taniej, kupisz też coś z wyższej półki jakościowej, a dwa kolumny nawet kilku letnie są zazwyczaj jak nowe .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek75 napisał:

Kolumny Unitra Tonsil, według mnie budowanie na ich bazie systemu audio z wzmacniaczami jakie jakie podałeś na początku tematu nie ma sensu. Jakbyś znalazł na stryszku jakiś wzmacniacz "Unitra ZRK Kasprzak" byłoby to do pary względem jakości i można by puszczać muzykę co najwyżej przy grilu na działce jako tło do dyskusji, bo nie do słuchania muzyki w domu i nie w 10m kw. Niestety. Kolumny duże, ale grają bez polotu, dynamiki, dziwnie i nieciekawie.

Trochę jakbyś do starych i kiepskiej jakości (nawet jako nowych) opon ze szrotu ( zresztą w za dużym rozmiarze) chciał nagle dokupić w miarę przyzwoity nowy samochód z salonu.

W Twój metraż, przecież to mały  pokój  do 12m kw i niestety budżet to kolumny pokroju Magnat supreme 202, czy Heco victa 302, od razu mówię, bo pewnie jesteś zdziwiony że mniejsze i niedrogie,  że brzmienie dużo lepsze od tych odziedziczonych paździerzy . Co więcej pasują do metrażu idealnie, dadzą radę nawet w 14m.kw.

Co do wzmacniaczy z 1 postu ok, tylko Denon 720 gra inaczej niż Pioneer A30... Pionek bardziej twardo precyzyjnie i rytmem, Denon nieco dorzuca do pieca z wyższym basem z lekkim ociepleniem, romantycznym klimatem. Tak więc kwestia gustu, ale i mądrego doboru kolumn do nich. Do Denona coś twardziej grającego, do Pionka znów raczej delikatniej. W taki metraż możesz kupić nieco słąbszy wzmacniacz  np.  Denon 520, lub Pioneer A20(niezły), lub używany  i pokusić się wtedy o lepsze kolumny np wyższą serię Magnata Quantum 673.

Lub  poszukać także kolumn z drugiej ręki ( choć przecież mogą to być aktualne modele),  bo i taniej, kupisz też coś z wyższej półki jakościowej, a dwa kolumny nawet kilku letnie są zazwyczaj jak nowe .

Lecz zależy mi na tym aby sprzęt kupiony teraz był inwestycją na kilka lat i nie koniecznie w tak małym pokoju. W takim razie czy jest w ogóle sens kupowania wzmacniacza + kolumn teraz do tak małego pokoju?  A teraz kupić lepszej jakości głośniki komputerowe  + DAC  a resztę odłożyć na późniejszy zakup lepszego sprzętu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aithhh napisał:

W takim razie czy jest w ogóle sens kupowania wzmacniacza + kolumn teraz do tak małego pokoju?

Ciężko mi odpowiedzieć na takie pytanie, bo jak by mi ktoś powiedział że nie mogę słuchać muzyki przez parenaście dni byłbym bardzo nieszczęśliwy. Pytań o sens słuchania muzyki sobie nie zadaje ( a na słuchawkach słuchać nie lubię) Owszem jakbym wiedział, że za tydzień się wyprowadzę do 25m to bym się wstrzymał, ale jak perspektywa mieszkania w 10 m była by jednak dłuższa, to szukałbym sprzętu już dziś ( acz starannie).

Druga sprawa ten pokój, to nie jest mały pokój , problem byłby w jakimś nie regularnym pokoju np. 2x 4m(czy mniej), a wierz są takie i to jest problem. W pokoju który masz o dość regularnych kształtach możesz (dałeś załącznik) wszystko poprawnie ustawić i cieszyć się dobrym dźwiękiem ( na miarę zaangażowania i budżetu).

Kolejna rzecz wzmacniacz możesz kupić "bardziej docelowy", a kolumny na teraz pasujące do metrażu , czyli jakieś monitory z 14-16 na "mid basie", a potem sprzedać i kupić duże jak się przeprowadzisz do np. 25m, nie ma w tym żadnej większej filozofii i problemu, raczej normalna życiowa sytuacja.

"Lecz zależy mi na tym aby sprzęt kupiony teraz był inwestycją na kilka lat "... hmm takie rzeczy to raczej po którejś wymianie sprzętu , jak już się wie co się chce i lubi, człek się osłucha i nabierze doświadczenia. Wtedy zostaje na dłużej. Na szczęście sprzęt to nie pałac i jest dość łatwo zbywalny, dziś ten, a jutro inny ;), niemniej kupno nowych i odprzedaż to zawsze strata...kupno używanego w relacji cena jakość jest na lepszej pozycji, a jak dobrze kupiłeś to sprzedając nie tracisz, a czasem może nawet coś zyskasz ( zawsze doświadczenie, bezcenne;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S4Home napisał:

Mogę. Mam i pionka i denona. 

Ile wynosi taka kaucja? Oraz znalazłem jeszcze 2 propozycje i chciałbym dowiedzieć się co o nich sadzicie:

  • Yamaha R-N301
  • Yamaha R-N500

Nie wiedziałem, że istnieje w ogóle cos takiego jak amplituner sieciowy i czy jakościowo ta pierwsza propozycja będzie bardzo odstawać oraz czy ta druga propozycja jest warta dołożenia 500 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1Ender napisał:

@Jan2 Twoje uwagi niczego pozytywnego nie wnoszą, do żadnego tematu. A takie wyrwane z kontekstu słowa, nie mają większego sensu. Czytaj całość i odnoś się do całości.

Przepraszam bardzo uprzejmie kolego 1Ender, wprowadzasz ludzi w błąd, narażasz na nieekonomiczne wydanie pieniędzy, więc nie miej pretensji, że ktoś ci zwraca uwagę.  I jakie wyrywane z kontekstu słowa? Zacytowałem cały twój wpis.

 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Weź sobie tego pioneera a30 w okolicach 1200 zł i już.

Drogi kolego S4Home, rozumiem, że jesteś w pracy i twoim zadaniem jest sprzedawać, ale polecanie nowego wzmaka do tych Tonsili to gruba przesada - argument, że kiedyś autor wątku dokupi sobie do niego kolumny jest bardzo nierozsądny: zwykle najpierw się kupuje docelowe kolumny a potem do niego wzmak.

Czy na forum są jacyś odważni koledzy, którzy mnie poprą?

Kolego aithhh, jeżeli te Tonsile mają koniecznie zostać to dokup jakikolwiek tani, używany (byle sprawny) wzmacniacz (możesz zaproponować coś z allegro) a resztę pieniędzy wpłać na lokatę bankową i zbieraj na lepszy zestaw. Względnie sprzedaj te Tonsile i za 1700zł + suma ze sprzedaży kup niezły używany zestaw (bo o nowym w tej cenie zapomnij).

Edytowano przez Jan2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że te tonsile są za duże do 10m2.

Te tonsile niewiele, jeśli wogóle są coś warte. Jacek już o tym pisał. Jeśli mają wartość sentymentalną to niech stoją jako atrapy.

Wydawanie pieniedzy na wzmak w momencie kiedy defacto nie ma się kolumn nie ma sensu. Lepiej kupić niewielkie używane monitory do 10m za 1000zł i do nich za 700zł fajny, używany wzmak.

Panowie, nie ulegajcie presji kogoś kto chce ale nie może bo z tego wyjdzie tylko lipa. W ten sposób nie pomożecie.

Lepiej wtedy odpuścić i wogóle nie pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami jak najbardziej.

Jeśli @aithhh nie masz pieniędzy by na szybko (w miarę) kupić także kolumny, za co najmniej taką samą albo większą sumę, to nie kupuj dobrego, używanego wzmacniacza do tych kolumn. Ani tym bardziej takiego sobie nowego. Jak radzą koledzy kup niedrogi wzmacniacz i do tego jakieś nieduże kolumny. Choć może być trudno w takim budżecie znaleźć wzmacniacz i kolumny.

Odpowiedz, co chcesz i możesz zrobić? Jeśli te Tonsile na razie zostają, to rzeczywiście kup niedrogi wzmacniacz i składaj na lepszy system. Też zresztą polecam używany, ale lepszej klasy/jakości. A jak chcesz jakieś monitorki standowe, lub nieduże (naprawdę nieduże) podłogówki i wzmacniacz, to będziemy się rozglądali za czymś takim.

Jeśli kupisz dość znane, dobrze oceniane kolumny i wzmacniacz, to w przyszłości odsprzedając je, by kupić coś lepszego, niewiele stracisz albo nawet nic, jeśli teraz uda Ci się kupić w dobrej cenie. A na nowym sprzęcie dość szybko tracisz od 20/25 do 40/50 procent.

I rzeczywiście wpychanie do tak małego pokoju dużych kolumn podłogowych oznacza bardzo często nadmiar niskich tonów, bumienie, duże podbarwienia dźwięku. Trudno to nazwać słuchaniem z dobrą jakością czy często nawet przyjemnością. Oczywiście nie każde małe pomieszczenie ma takie proporcje, że bardzo źle reaguje na duże kolumny, ale tak często bywa, pamiętaj.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 1Ender napisał:

@Angel autor tematu nie chce słyszeć nic o używanych wzmacniaczach. Nie chce też sprzedać swoich tonsili.

Dlatego zaproponowałem wycieczkę do salonu i odsłuchu również w domu. Zarzuca mi się wprowadzanie innych w błąd, narażanie na niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Pisałem o tym, że lepiej jakby autor kupił sprzęt używany. NIE - ON MUSI MIEĆ NOWY.  Reasumując - Ja nikomu w portfel nie zaglądam, skoro ktoś ma życzenie nowe - to dlaczego nie? Ja szanuję decyzję autora tematu. A tu na siłę chce się odwieść od zamiaru, który powziął.

Uważam, że jeżeli ktoś się chce koniecznie "poparzyć", zamiast słuchać rad innych, którzy tę drogę już przeszli to niech robi wg własnego uznania. Widocznie takie doświadczenia są mu potrzebne. I co z tego, że straci przy sprzedaży? Piszecie tak jakby chodziło o życie.

PS.

A te ataki na moją osobę są zupełnie niepotrzebne. Kolego ochłoń trochę i zastanów się zanim coś napiszesz.

Pozdrawiam

Edit: Są osobniki, do których żadne argumenty nie trafiają. Dwa, są też tacy co lubią mieć NOWE.

Są powody, dla których musi być nowy lub chociaż wyglądać jak nowy. Ale fakt zamiast do kupna wzmacniacza + po jakimś czasie kolumn po całym dniu na forum przekonaliście mnie, że nie warto i chyba kupię jakieś lepszej jakości głośniki do komputera i dozbieram na cały zestaw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 1Ender napisał:

Wiele używanych sprzętów RTV jest bardzo jest bardzo zadbanych. Ich wygląd jest taki, że naprawdę można by rzec - tak jakby dopiero opuściły sklep, a mają po kilka, kilkanaście lat. Nie wszystkie oczywiście, ale trzeba włożyć trochę pracy i poszukać. Ja szanuję Twoją decyzję i cokolwiek zrobisz niech będzie najlepsze dla Ciebie.

Pozdrawiam

Może i masz racje pytanie tylko gdzie taki sprzęt używany kupić oraz jak ocenić czy dana cena jest adekwatna w momencie gdy nie ma się zielonego pojęcia o tym:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo Chromecast Audio to świetna maszynka, tania i dobra dźwiękowo. Ale nie do końca ma ta samą funkcjonalność.

Mianowicie nie ma USB oraz nie stremuje plików po DLNA. Do spotify i aplikacji Cast jest super. Zawsze można pomyśleć o Rasberry.

 

Dnia 13.04.2017 o 17:40, Jan2 napisał:

Drogi kolego S4Home, rozumiem, że jesteś w pracy i twoim zadaniem jest sprzedawać, ale polecanie nowego wzmaka do tych Tonsili to gruba przesada - argument, że kiedyś autor wątku dokupi sobie do niego kolumny jest bardzo nierozsądny: zwykle najpierw się kupuje docelowe kolumny a potem do niego wzmak.

Czy na forum są jacyś odważni koledzy, którzy mnie poprą?

 

No średnio. Kolega chciał zostawić Tonsile bo je ma za darmo. Kupić nowy wzmacniacz który mu zostanie ewentualnie na przyszłość.

Także uważam że to za duże i przeciętne dźwiękowo kolumny. Jednak sprzeda je za 200 zł? Na co wymieni? Ile dołoży?

Uważam że skoro ma je za darmo to niech ich poużywa. Po pierwsze oswoi się z dźwiękiem jaki by nie był, po drugie łatwiej mu będzie oceniać, czego szukać w przyszłości.

Uważasz inaczej? Jesteś w stanie zaproponować system który zagra teraz doskonale na swoją kwotę. Proszę.

Jeśli kolego zdecydujesz się jednak na sprzęt używany to najpierw określ czy zostają te Tonsile czy nie. Doradzę używany wzmacniacz " po pracy" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...