Skocz do zawartości

Wybor glosnikow


eryk2kartman

Recommended Posts

Witam,

 

To moj pierwszy post na forum wiec prosze o wyrozumialosc:)

 

Wiem ze o tym to juz bylo wiele watkow, przegladnoldem forum ale nie znalazlem dobrej odpowiedzi.

 

Przyszedl czas na wymiane glosnikow, moj zestaw to:

Harman Kardon AVR25

Do tego mam CD Philipsa i Adapter Stantona ktory jest podlaczony poprzez mikser

Muzyki jakiej slucham to doslownie wszystko, wiec szukam glosnikow w miare uniwersalnych z dobrym cieplym brzmieniem, mam na glosniki okolo 1000 pln, preferowalbym raczej nowe:)

Pomieszczenie w jakim beda glosniki to poddasze ok 12m2, skosne sciany,sufitu prawie brak, wysokosc okolo 2.3-2.4m

Prosilbym o porade, odrazu dodam ze nie mam dostepu do zadnych glosnikow i nie mam mozliwosci odsluchu:( glosniki moga byc podlogowe lub podstawkowe:)

Pozdrawiam

 

aha zestaw oczywiscie stereo :)

 

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do głośników w tej cenie jakiej proponujesz to może by się parę znalazło, ale "skrzynki" musiałbyś zrobić sobie sam. Głośnik jest elementem kolumny, czy też kolumny głośnikowej.

Natomiast jeżeli szukasz kolumn głośnikowych i do tego nowych to ze  średnio-dobrze grających kupisz jedną.

Harman Kardon AVR25 - to urządzenie do kina domowego, więc do słuchania muzyki nie bardzo się nadaje i to jego moim zdaniem trzeba by wymienić. Do filmów - ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "przeglądnołeś", to powinieneś zauważyć, że  szukasz KOLUMN a nie samych głośników. Na takiej powierzchni to raczej kolumny podstawkowe, ale nieduże podłogowe też mogą być.

Twój sprzęt to amplituner kina domowego i rewelacji w stereo raczej nie będzie (ale o tym zapewne wiesz). Ale przynajmniej jest dość mocny. Warto jednak zastanowić się - bo może warto sprzedać Harmana i kupić stereofoniczny wzmacniacz (albo amplituner) oraz kolumny.

Co do kwoty na kolumny - to lepiej, jakbyś jednak wybrał używane. Będzie duża różnica w jakości.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozumiem, szukam kolumn a  nie glosnikow, oki, to juz wiem nie ttrzeba powtarzac :)

Wczoraj na tym myslalem i moze to dobry pomysl zeby zmienic tego Harmana na zestaw typu stereo - tez bym chcial miec Harmana bo podoba mi sie dzwiek jaki maja, moze by go zmienic na HK680/690 ? ogolnie to podabaj mi sie starsze modele, te nowe to takie disco blysko :) oldschool mi pasuje :)

ale do rzeczy, zajmijmy sie kolumnami, wzmacniacz sam ogarne

 

Wiem ze uzywane sa lepsze ale nie znam sie az tak dobrze zebym mogl je sprawdzic, wiec taka opcja odpada, zostaja tylko nowe, widzialem te Mission LX-2 po 600 nowki (tylko czarne) wiec mysle ze cena /jakos jest super, myslalem tez o Audio Bronze 2 a;le nie wiem czy nowki w takiej cenie dostane bo z tego co widzialem to sa po jakies 1500 pln :(

prosze o porade

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hk 690 to wyborny model. Jeśli uważasz że cena na niego nie jest zbyt wysoka to jest to udana maszyna. 

Co do kolumn nowych.

W tej cenie z podstawowych magnat quantum 673. I je faktycznie ciężko pobić do tej kwoty. 

 Podlogowych niższa linia supreme 802, heco victy czy nldekikatnienoowyzej budżetu Polk audio t50.

Missiony z harmanem to może być zbyt miękkie połączenie. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

 

Tak standy sa na liscie ale bede musial z nimi troche poczekac.

Kable to mysle ze pewnie zdecyduje sie na Melodika MDC2250 bo z tego co widze to ma bardzo dobra jakos/cena

A co myslicie o kolumnach Melodika ? maja calkiem niezel opinie i nawet jakies tam testy wygraly ?

 

Co do wzmacniacza to papatrze, z tego co widzialem to niektore modele PM sa dosyc tanie, HK 680 moglbym miec moze za jakies 600 pln, HK 690 nie widzialem ostatnio :(

 

Jeszcze mam pytanie co do bass reflexu - gdzies wyczytalem ze w mniejszych pomieszczeniach i jezeli kolumny beda staly blisko sciany to bass reflex z przodu kolumny duzo lepiej sie sprawdza, czy to prawda ?

 

 

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eryk2kartman napisał:

moze to dobry pomysl zeby zmienic tego Harmana na zestaw typu stereo - tez bym chcial miec Harmana bo podoba mi sie dzwiek jaki maja, moze by go zmienic na HK680/690 ?

 

W końcu poruszyłeś mimochodem istotę sprawy, czyli jaki lubisz dźwięk;). Z czym dotychczas grał Twój HK, co było na tak, a co do zmiany w tamtym dźwięku, czy kolumnach ?, bo odpowiedź na te pytania jest właśnie  drogą do jakiegoś szczęśliwego finału z zakupem kolejnych kolumn.

Pamiętaj to kolumny kreują końcowy dźwięk, nawet w nieco większym stopniu niż sam wzmacniacz. Jednak trzeba uważać i brać całość systemu pod uwagę, bo kupno kolumn o podobnej charakterystyce brzmienia jak wzmacniacz np. mało precyzyjnej, ciepłej, może sprawić że dźwięk finalnie stanie się już mocno karykaturalny i niezjadliwy. Elementy zestawu audio powinny się uzupełniać, a nie np. dublować jakimiś cechami.

Tych nowych budżetowych Missionów nie słuchałem, jednak jeśli firma podąża choć trochę firmowym brzmieniem innych serii w tym tych starszych to brzmienie LX będzie mocno inne od wymienionego przez ciebie tez Monitor Audio bronze 2.

Co do spostrzeżeń o położeniu BR to poniekąd tak jest, niemniej wybrałbym w pierwszej kolejności kolumny pasujące wzmacniaczowi i mnie brzmieniem, a to gdzie mają BR jest sprawą drugorzędną. Są też kolumny "dmuchające" mocniej i słabiej BR, jednak liczy się najpierw tzn główne brzmienie, a nie jak co mocno dmucha. Tylny BR można wszak zatkać dołączoną gąbką, jeśli faktycznie będziesz słyszał efekt " bliskiej ściany za nimi "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek lubie czysty, cieply, z dobrym basem, dobrze slyszalny wokal itp

ciezko opisac, chce zeby to ladnie gralo :)

muzyki slucham prawie kazdej wiec od metalu przez rock, reggae, jazz, hip hop , troche elektroniki ale nie zadne techno czy cos, ambient, downtempo, czasem jakis drum and bass, jungle

W tym momencie mam podlaczone takie od starego zestawu stereo - chyba aiwa - maja 2 glosniki z przodu i sub z boku kolumny, nawet graja calkiem spoko tylko jak dam glosniej to juz wymiekaja  no i chailbym wymienic na cos lepszego, nie uzywam 5.1

Kiedys sluchalem jakiegos NADa i powiem ze w porownaniu z HK to dla mnie byl taki plastikowy, Yamaha grala fajnie ale HK ma cos co mnie jakos przyciaga do tego brzmienia :)

 

Nie jestem super melomanem, muzyka nie musi byc tez bardzo glosna, chce zeby to mi ladnie gralo.

a dodam na konice ze adapter podlaczam poprzez Mixer i czasem jakis tam scratch zrobie tu i tam :)

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 1Ender napisał:

Ja bym nie kombinował, jak podoba  się HK to bym przy nim został.

Dlatego Ci to nie gra dobrze, bo to sprzęt do kina domowego. Wałkujemy to już od dłuższego czasu.

Ważna rzecz napisz jakie masz kolumny głośnikowe. Podaj markę i model.

Póki co zostawiłbym kolumny, a teraz skupiłbym się na wzmacniaczu, bo kupisz kolumny głośnikowe i dalej będziesz nie zadowolony. Albo dołóż 600 złotych i kupisz komplet. Wtedy np. do 800 zł kolumny, wzmacniacz do 600zł, dac Fiio D03 + podstawowe kable około 200 zł.

 

Przeciez napisalem ze wzmaciacz tez zmienie ale nie wszystko na raz

Kolumny sprawdze jak bede w domu ,

Ale wole teraz kupic nowe kolumny i sie cieszyc tym co mam a jak sie trafi wzmacniacz w dobrym stanie i za dobra kase to kupie tez.

a do czego jest ten Fiio D03 ?

 

 

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdzilem kolumny, sa od zestawu Samsung MM-ZB9, niestety nie mam zadnych parametrow, tylko ze sa 2x20W takie jak na zdjeciu

 

Jeszcze jedno pytanie, mam na oku HK PM655 ale z tego co widze to nie ma wejscia AUX, czy moge uzywac Tape jako AUX?

 

kolumny.jpg

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę masz na prawdę dobrą na tego HK680. Jeśli jest sprawny to go bierz. Jak nie spasuje to sprzedaż nie ze stratą a kto wie czy nawet nie z zyskiem.

Melodika ma świetny stosunek cena jakość i te kolumny są po prostu rzetelnie wycenione na Polskie realia.

W UK możesz poszukać jeszcze bardzo tanich u nich Mission M34i czy Tannoya ale modeli M4 lub M5. Prawdę mówiąc trochę wiekowe nie wiem czy będą. Dobre ceny powinny być też na Focala.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14/04/2017 o 18:37, S4Home napisał:

Cenę masz na prawdę dobrą na tego HK680. Jeśli jest sprawny to go bierz. Jak nie spasuje to sprzedaż nie ze stratą a kto wie czy nawet nie z zyskiem.

Melodika ma świetny stosunek cena jakość i te kolumny są po prostu rzetelnie wycenione na Polskie realia.

W UK możesz poszukać jeszcze bardzo tanich u nich Mission M34i czy Tannoya ale modeli M4 lub M5. Prawdę mówiąc trochę wiekowe nie wiem czy będą. Dobre ceny powinny być też na Focala.

Pozdrawiam

 

O ktorym HK680 mowisz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2017 o 13:27, eryk2kartman napisał:

 

Co do wzmacniacza to papatrze, z tego co widzialem to niektore modele PM sa dosyc tanie, HK 680 moglbym miec moze za jakies 600 pln, HK 690 nie widzialem ostatnio :(

 

 

 

No nie wiem. Tu jest napisane jasno. 

A skąd jesteś? Chcesz wypożyczyć od nas te magnaty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, sorki,

Niestety nie udalo sie ogarnac 680 wiec bede mial PM655 i nawet nie wiem czy to nie lepsze rozwiazanie:) tak czy siak bedzie gral lepiej od tego co mam teraz, cena nie byla zla wiec jak mi nie bedzie pasowal to go sprzedam.

 

Co do kolumn to chyba raczej za granice nie pozyczacie co :)

Znalazlem Magnaty na necie po 465 z wysylka wiec jak bys zrobil taka sama cene to jak najbardziej wezme od was, do tego wzialbym tez kable do glosnikow i pare innych gadzetow?

 

Wyslalem Ci PM

 

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...