Skocz do zawartości

Dobór amplitunera do kolumn Kef iQ9.


permizo

Recommended Posts

Witam.

Mam duży problem z którym żyje już długi czas:), otóż jakieś 6 lat kupiłem zestaw kolumn KEF, modele:

iQ9 (główne przednie),

Q9c (centralny),

iQ7 (tylne, w tej chwili nieużywane z powodu braku miejsca)

iQ8ds głośniki dipolowe służące jako tylne surraund

PSW2500 subwoofer

Miałem do nich podłączone różne amplitunery,Sony, Denon, ale od 5 lat mam Onkyo TX-NR609 który jest zdecydowanie najlepszy.

Problem polega na tym, że ten zestaw wcale nie gra dobrze, ilekroć jestem u znajomego (który ma sprzęt,powiedzmy za połowe ceny Onkyo plus Dali zensor) jestem pod ogromnym wrażeniem dzwięku. 

Teraz stoję przed dużym dylematem ponieważ chce zmienić amplituner (potrzebuję coś nowszego, 4K, bluetooth) i zastanawiam się czy niezadawalająca jakość dzwięku wynika z tego, że te kolumny nie są poprostu dobre, czy chodzi o amplituner.

Dodam, że w sypialni mam zestaw stereo Yamaha a-s700, Yamaha cd-s700 plus Tannoy DC6 i tu narzekać nie mogę. Pewnego dnia nawet podłączyłem ten wzmacniacz Yamahy do kolumn KEF iQ9 i byłem mocno rozczarowany.

Będę bardzo wdzięczny za opinie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chodzi o kolumny. One tylko wyglądają na potężne a dźwiękowo są po prostu przeciętne. Fakt uzyskał byś z nich pożądany dźwięk podpinając mocny gęsty wzmacniacz, czysty wzmacniacz. Czyli wtedy kino odpada. Aczkolwiek jeśli AS700 nie pomógł to szkoda się w nie dalej bawić.

Sprzedaj je y wymień na inne. Jaki masz budżet załóżmy na fronty i ampli?

Nowe, używane?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedz. W tej chwili mam tylko budżet na nowy amplituner, myśle żeby wrócić do DENONa, chodzi mi po głowie amplituner DENON x2300w. 

Ponieważ urodziło mi się dziecko musiałem zwolnić pokój w którym miałem swoje biuro, tam miałem bardzo fajny zestaw, DENON DM40 i kolumny Q-ACOUSTICS CONCEPT 20 razem z dedykowanymi standami który teraz jest spakowany:)

Dzisiaj mając chwilę podłączyłem ten maleńki zestaw DENON'a pod duże KEFy iQ9 i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony, nagle kolumny nabrały rytmu. 

Przyznam, że ogólnie moje serce jest najbliższe brzmieniu firmy MARANTZ i nawet trochę żałuje, że kupiłem do stereo sprzęt YAMAHY. Dużo czasu zajęło mi dobranie odpowiednich kolumn, zacząłem od DALI i nie było to najlepsze małżeństwo:) Oczywiście jak wspominałem KEFy też nie były dobre, dopiero TANNOY DC6 okazały się strzałem w dziesiątkie, do tego dodałem kable CHORD EPIC TWIN. Wszystko dało razem zadawalający efekt, jednak zawsze gdzieś zostaje pytanie czy jednak MARANTZ nie byłby jeszce lepszy.

Przez jakiś czas miałem też sprzęt CYRUS, ale pomimo tylu dobrych recenzji zestaw nie przypadł mi do gustu, może spowodowane było to brakiem regulacji dźwięku, ja lubię soczysty bas.

Rozpisałem się trochę, ale podsumowując cały czas zastanawiam się, czy zmiana amplitunera na DENON zmieni moje zdanie na temat posiadanych kolumn KEF, czy nadal będę czuł niedosyt i czy nowy amplituner x2300w nie będzie znowu za słaby żeby wykrzesać potencjał posiadanych kolumn.

Tak jak napisałem, nie mam w tej chwili budżetu na zmianę kolumn do kina domowego i obawiam się, że sprzedanie tych KEFów nie będzie łatwe. Proszę o jakieś rady...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Otwocku czyli niedaleko Warszawy. Możecie mi polecić jakiś salon gdzie mogłbym właśnie zabrać swoje kolumny i je tam podłączyć, albo wypożyczyć amplituner?

Pojawił się jeszcze jeden zawodnik:) ONKYO TX-RZ 810 który jest teraz sporo przeceniony i nad nim się też mocno zastanawiam. Ktoś może ma jakieś doświadczenie z tym modelem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...