Skocz do zawartości

Problem z audio - BD->TV->stereo zamiast DTS/DD


Maliniak

Recommended Posts

Witam,

stałem się posiadaczem zestawu: wzmacniacz Yamaha R-N602 oraz kolumny Heco Music Style 500, bo chciałem mieć w domu fajny zestaw stereo. Do tej pory używałem tylko zestawu Z5500 Logitecha do filmów i w zupełności wystarczał. TV to Panasonic Viera G30. Brakowało mi jednak usług sieciowych, więc dokupiłem BD Samsunga J7500. Wszystko super fajnie gra poza jednym małym szczegółem - mam podłączony BD z TV HDMI, a TV z "zetkami" optykiem, ponieważ BD jest spięty optykiem ze wzmacniaczem. Aktualnie na wyjściu z TV mam tylko stereo - niezależnie czy źródłem jest DLNA czy płyta BD/DVD. Normalnie gdy puszczam film przez DLNA bezpośrednio na TV (nie przez odtwarzacz), to z tego samego optyka wychodzi prawidłowo DTS/DD. Gdy połączę odtwarzacz z "zetkami" bezpośrednio to wszystko gra jak trzeba. Tak więc problem pojawia się z pośrednikiem w postaci TV. Jestem mocno zdziwiony, że sygnał nie przechodzi w postaci zakodowanej aż do celu jak to powinno być. Niestety nie mam innej możliwości połączenia, bo muszę mieć spięty wzmacniacz z BD gdy słucham płyt lub chcę obejrzeć np. koncert i wykorzystać kolumny. Odtwarzacz ma tylko analogowe wyjścia audio 7.1 i mógłbym powiedzmy podłączyć wzmacniacz jako front, ale wtedy słyszę tylko to co DTS/DD puści w ten kanał. Jest możliwość wymuszenia PCM, ale nie wiem czy to rozwiąże problem, bo ciągłe przełączanie jest bez sensu.

Czy macie jakieś pomysły? Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu połączenie BD z zertkami, a BD ze wzmacniaczem pośrednio przez TV. Jedyna wada jest taka, że podczas słuchania płyt CD muszę mieć włączony TV. Dodatkowo pozostaje kwestia ewentualnych strat jakości, o ile takie są w ogóle zauważalne w tym przypadku, gdy wszystko będzie szło po złączach cyfrowych - HDMI -> optyk.

 

Tak to wygląda:

http://imgur.com/DEQDtS3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...