Skocz do zawartości

Infinity SM 112 Wymiana Niskotonowego


Recommended Posts

Witam, mógłby mi ktoś proszę pomóc w doborze niskotonowego do kolumn jakimi są Infinity SM 112.

Wszystko ładnie gra tylko ten bass mnie nie zadowala. A tak czyś jak chciałbym wymienić nie mówiąc o basie tylko że zostałem zrobiony w bambo że tak powiem. 

Jeden jest oryginalny, drugi nie. Chodzi mi o kosz, magnes itp.

Pomóżcie mi coś wybrać z Marki STX lub Tonsil. Innych nie chcę. 

Myślałem nad GDN 25/100/1 4Ohm Ale jestem zielony w sensie czy będzie dobrze dobrany do obudowy? Litraż obudowy to 78Litrów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Jan2 napisał:

Możesz to rozwinąć? Ktoś Cię oszukał?

Tak mogę, kupiłem je na portalu aukcyjnym jak OLX tylko że w niemczech. 

Pojechałem po niego, na pierwszy wzrok wszystko ok było miał gość je podłączone i grało wszystko.

Przyjechałem do domu i tak z ciekawości rozkręciłem je że tak powiem, i nagle takie coś, że w jednym jest oryginalny od SM112 a drugi jakiś made in india.. inny kosz i w ogóle całkiem inaczej brzmi. 

Napisałem do gościa to się napisał mi że je dostał i nic nie robił.. dałem za niego 800zł przeliczając. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma mowy, żeby Ci ktoś kompetentnie pomógł w tej sprawie.

Nie można tak sobie wstawić innego głośnika bez wyraźnego wpływu na brzmienie.

Dlatego nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie zmiany zostaną wprowadzone i czy Tobie się to spodoba czy nie.

Na właściwy dobór głośnika składa się dużo więcej zmiennych niż tylko impedancja czy objętość obudowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightrunner ma rację, nie da się wymienić głośnika na inny bez ingerencji w zwrotnicę. Trzeba dobrać głośnik do pojemności obudowy i otworu w niej wyciętego, do tego konieczne są oczywiście zmiany w zwrotnicy. Tu konieczne będą pomiary i symulacje, nie można przyjąć wartości elementów ot tak. Przy okazji można wymienić parę elementów w zwrotnicy na lepsze, bo te montowane przez fabrykę są przeciętnej jakości (delikatnie mówiąc). Po takich zmianach otrzymamy kolumny brzmiące inaczej niż oryginały, jednak może to być zaleta ponieważ można wybrać głośnik o trochę lepszych parametrach od tych montowanych oryginalnie, a poprawki w zwrotnicy wpłyną z pewnością korzystnie na brzmienie całego zestawu.

 

P.S. Zmiany oczywiście dokonujemy w obu kolumnach, a nie tylko w jednej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...