Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

nie do końca tak jest , DAC-50 jest urządzeniem kupowanym oddzielnie(budżetowy wręcz ~ 4000,00PLN)  jako "płytka" dla której z tyłu integry są dwa  porty z wielostykami dla DAC`a , a drugi dla przedwzmacniacza gramofonowego  ( montaż jest banalny ,wkładasz i zapominasz ) .Wydawało mi się ,że jest to rozwiązanie praktyczne i jeśli Accu je oferuje to też wysokiej klasy , ale niestety tak nie jest . Może też tak być ,że dla części użytkowników będzie to rozwiązanie wystarczające(budżetowe) , jednak to sprawa indywidualnych potrzeb:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno się nie zgodzić z Kolegą , ale kupując  z Accu  jeden element "budżetowy"  do dość drogich pozostałych "klocków"  zabija się sens wydawania w sumie sporej kasy , bo efekt mizerny . Zewnętrzny przetwornik jak dla mnie okazał się fajnym urządzeniem spełniającym oczekiwania , jedyna wada to cena:-( . Miałem tą możliwość ,że dzięki uprzejmości Dystrybutora mogłem przed podjęciem decyzji przetestować bez pośpiechu kilka konfiguracji i z pełną świadomością wybrać to co mi odpowiada:-) . Miłego dnia:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 K jest masa bardzo dobrych DACów

20 godzin temu, Kite2 napisał:

nie do końca tak jest , DAC-50 jest urządzeniem kupowanym oddzielnie

wiem ale serio ja już widzę tą rozmowe:

- ok Wzmacniacz biore, ale jeszcze DAC by mi się przydał

- Accu ma w komplecie moduł który ..........

I już klient kupiony serio.

Podobnie z modułem BluOS do NAdów nowych. Ten akurat jest spoko. Ale tani nie jest. Uwierz że klienci zwłaszcza Ci zamożni coraz bardziej patrzą na wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wygląd też ważny jest , jak zamożny Klient ma wypasiony dom i grubą furę to nie postawi w salonie 25 letniego zestawu Nakamichi bo za tani , ale też archaicznie wygląda (choć zarąbiasty) . Przeważnie nie zna się na sprzęcie ,ale chce mieć w salonie dźwięk z auta(dużo schodzącego elektronicznego basu) i na bogato ,  można się pochwalić zakupem na FB , dobrze wygląda :-)))). Z Nad`ami nie mam doświadczenia , ale znalazłem w internecie , podobnie wygląda i podobna cena do Accu… , przy okazji posłucham 🙂

p.s. nie mam nic przeciwko Klientom , którzy w salonach Hi-Fi zostawiają sporo kasy , dzięki nim w znacznym stopniu te salony zaczynają zacnie wyglądać 🙂

Edytowano przez Kite2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No więc... pierwsze wrażenia...mały, skomplikowany klocek.

Brak instrukcji po polsku nie ułatwia. Patrząc po funkcjach które obsługuje, bardziej przeznaczony pod kompa lub słuchawki. Prawda jest też taka, że obce są mi terminy dsd itd. stąd trudność w zoptymalizowaniu . Jednak jestem starej daty. Ale spięty do TV za pomocą Toslinka i muzyki z Tidala robi pozytywne wrażenie na chwilę obecną. Tak jak pisze prasa: jest neutralny, choć szczegółowy dobitnie. Bas rysuje się dość twardo.

Jutro podepnę go pod Oppo i zobaczymy jak tam sobie pohasa?

Edytowano przez karolkos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma co wiedzieć z instrukcji.

DSD i inne MQA to tylko kwestia jak wyoskiej rozdzielczości łyka DAC. To bardziej moda i trend niż realne słuchanie.

Pod TY raczej nie wykrozystasz pełnego potencjału.

Sprawdz z kompem albo innym źródłem. Paiętaj aby przy kompie zadbać o Bit Perfect.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie . Mów mi jeszcze o Bit Perfectach i innych tajemnych zaklęciach, a ja i tak nie ogarniam tego typu rzeczy. Kiedyś był CD, wzmacniacz i kolumny i wszystko grało, a teraz sami sobie wymyślamy "przeszkody".
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości tylko zapytam jeśli można. Skąd wziąłeś pliki bit test? Ja mam co prawda inny DAC i na stronie producenta są do pobrania takie pliki wav.

Po przeprowadzeniu testu (przez Foobar) u mnie w DAC wyświetla się napis "bit test passed". W przypadku plików testowych które posiadam, podczas wykonywania testu nie słychać żadnej muzyki ale tylko takie rytmiczne "pykanie" w różnych częstotliwościach. 

Pytam bo jestem ciekawy jak inni to robią, jakie mają pliki i metodę. Wierzę, że nikt nie robi tego "na ucho" 🤔😆

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karolkos napisał:

Postępowałem zgodnie z instrukcjami i pozmieniałem ustawienia wg tego:

No dobrze, pozmieniałeś ustawienia ale czy wiesz, że bit test zaliczony poprawnie? A jeśli tak, to skąd wiesz? Czy coś sygnalizuje u Ciebie powodzenie testu? 

Pytam bo ludzie mają różne DAC, nie wszystkie mają wyświetlacz aby pokazać informację że "bit test zaliczony". Skąd inni to wiedzą?

 

Edit. Ja wcale nie twierdzę, że nie masz bit perfect. Ciekawi mnie tylko jak ludzie to sprawdzają. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, czy Ty oceniasz powodzenie bit testu "na ucho"?

U mnie w czasie testu na specjalnie spreparowanych plikach nic nie gra, tak jak napisałem wyżej, są to jakieś dźwięki ale nie muzyka. 

Ponawiam więc pytanie. Skąd wiecie, że bit test zaliczony pomyślnie? U mnie jest to wyświetlana informacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...