Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Tak, przez firmy sciagajace sprzęt z chin.

A do czego Ci potrzebny ten przetwornik? Po usb gra slabo. Ja konwertuję sygnal spdif do Aes dodatkowo przechodzi przez zegar. W tej konfiguracji jest czad. Znam tylko jeden przetwornik ktory lepiej zagrał ( chyba, bo w swoim systemie nie mialem okazji sprawdzić). Sluchalem tez Metronome 8 i dla mnie xsabre lepiej zagrał.

Acha, chodzi Ci pewnie o nowe, stare :) ( bez koncowki pro na sabre 9038). Czyli na kosci ess sabre 9018.

To chyba już nie. Poluj na używkę. Żadko się pojawia ale bywa. Tam nie ma się co zepsuć więc bez obaw.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Chord hugo 2.

Przetwornik na poziomie xsabre lub może trochę lepszy.

Ma zasilanie akumulatorowe co jest przewagą w stosunku do xsabre. Minusem jest brak wyjść xlr i wejścia Aes.

Dźwiek jest nieco bardziej otwarty i ma lepsze zrożnicowanie barw i tonalność. O dziwo gra lepiej po usb niz po coax. Wejscie coax jest niestety dziwne bo realizowane poprzez wejscie na małego jacka. 

Na pokladzie wzmacniacz sluchawkowy i w tym charakterze dac sprawuje się wysmienicie.

Futurystyczny wygląd, doskonale materiały, niska cena.

O dźwięku nie ma co za bardzo pisać. O pomysle na dźwiek w/g Wattsa cięzko wogóle dyskutować. Jest doskonały lub prawie doskonały. Dalej moze go już tylko Watts rozwijać.

Szkoda tylko, ze wejscia rca są tak ciasne, ze nie wtyknę tam moich topowych kabli.

2 przetwornik z moją rekomendacją. Wart kazdej złotowki.

Nie mogę się doczekać odsluchu TT lub Dave. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z mojego doświadczenia to dac zaimplementowane w cd to taki dodatek. W moim UR CDE gra to jakoś ale jednak lepiej jest z dac zewnetrznym. Pewnie by nawet to jakoś grało ale jak ma się porównanie...:)

Więc tak jak s4home sugeruje to jeden z tych dwóch. Jesli chcesz brzmienie mniej barwne, efektowne to mdac. Jesli w kierunku niewielkich podbarwień, to atoll. Zależy to też od calego toru. Moze nie są to przeciwne bieguny ale brzmienie calkiem różne.

Ale :). Rozważ xsabre lub chorda. Za uzywki zaplacisz podobnie, a jednak klasa wyższa.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A może ktoś z Was używa ,używał DAC 50 Accuphase ?Zastanawiam się nad zakupem .Niewątpliwa wygoda i oszczędność ( brak kabla sieciowego)też przemawia za takim zakupem .Tylko jak z dźwiękiem ?Podobno siedzą tam takie same kości jak w najnowszym cd Accuphase E 430 ,taką informacje uzyskałem.Może ktoś ,coś napisze,Będę wdzięczny .

Pozdrawiam.

Ps, a może coś innego w cenie do 4 tys.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, obawiam się, ze na tym forum nie uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie. Żeby sprawdzić dac50 trzeba mieć Accu, a z obecnych tu na stale uzytkownikow, to chyba nikt na takowym nie gra. Minus tego modulu jest taki, ze chyba nie mozna go wypozyczyć i sprawdzić. Plusy takie jak wymieniłeś. Ja niestety nie pomogę.

Jedna uwaga. Nie porownywalbym sygnatury dźwiekowej dac50 do 430. To inne zasilanie, transport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audiowit napisał:

Jedna uwaga. Nie porownywalbym sygnatury dźwiekowej dac50 do 430. To inne zasilanie, transport.

100 % racja.nie porównuje ,gdyż to nie ma najmniejszego sensu,chociażby z powodów o których piszesz :transport zasilanie.I niestety pasuje tylko do Accu. Cóż  czeka mnie pewno zakup w ciemno .Dziękuję za odzew 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2019 o 19:48, Traper napisał:

.I niestety pasuje tylko do Accu. Cóż  czeka mnie pewno zakup w ciemno.

Traper,
A niby dlaczego zakup w ciemno?
Skontaktuj się z Nautilusem i spróbuj wypożyczyć kartę na tydzień. Wpłacasz równowartość i możesz sprawdzić jak zagra u Ciebie.
W razie czego to najbliżej będziesz miał do Wwy na ul. Kolejową.

Ale raczej DP-430 podpięty analogowo do Accu zagra lepiej niż ten sam odtwarzacz połączony cyfrowo z kartą DAC w Accuphase.

Poza tym nowy DAC-50 to koszt ok. 4500zł, a używanych jest bardzo mało (a poza tym porównując ceny nowych - to w Polsce nie jest najgorzej, oczywiście nie myślę o zarobkach).
Niewątpliwie kupując kartę DACa zaoszczędzisz na kablu połączeniowym, ale ja bym raczej wolał kupić M-DACa (albo nowszego "plusa") i skorzystał z większej uniwersalności takiego rozwiązania.

A jaki masz model wzmacniacza Accu i pozostały sprzęt?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod wątek bo czytam ten post od początku, ale nie znajduje odpowiedzi na moje pytanie.

Mam od ok 2 tygodni DAC Roksan K3.

Fakt......brałem w ciemno bo wóz, albo przewóz (kupiłem nowy ponad 4 tys taniej jak w salonie z dystrybucji UK a opcja była jedna: biorę od ręki lub bierze ktoś inny)

Jest on podpięty RCA Chord Shawline do Haiku MK3 oraz Wireworld Stratus do listwy Tomanka.

Czy poza wymianą kabla USB który i tak nic nie wniesie, ale ,,aż wstyd" używać takiego za 10zł od drukarki coś mogę zmienić? Chodzi mi o to czy puszczając muzykę ze ,,zwykłego" laptopa (TIDAL Hifi) już jestem na Max osiągach tego sprzętu czy mogę coś dodać do laptopa (zainstslowac ,,jakiś" program który polepszy jakość ? ) 

A może jakość z laptopa nie jest równa  jakości z innego komputera?

Pomóżcie bo nie ogarniam jak w przypadku DACa jest ze źródłem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest trochę bardziej złożona.

Część laptopów (podobno duża część) ma wbudowane gniazda usb na których występują zakłócenia. O ile same zakłócenia na sygnał cyfrowy praktycznie nie mają wpływu (musiałoby to być jakieś poważne uszkodzenie układu) to przedostaje się kablem cała masa śmiecia "analogowego" który teoretycznie może wpływać na układy DACa niejako przy okazji.

Osobiście uważam to za audiofilskie bajania i stworzenie kolejnego ogródka który zaawansowany audiofil z zapałem będzie pielił , opryskiwał i przesadzał ;)

Natomiast  problem może wystąpić gdy sygnał nie jest separowany i DAC jest zasilany poprzez USB. Faktycznie wydaje się wtedy gorzej grać - czy w ślepym teście być to usłyszał - nie wiem. 

Ja mam mac mini + nostromo usb/coax + nostromo wolf2 i przełączałem zasilania (mam taka opcję) - różnica jest ale według mnie z powodu autosugestii.

Co do programów...

Wytrawni audiofile są przekonani że system komputerowy sam w sobie robi zbyt dużo naraz i 'gubi" się w natłoku zajęć :D

Cóż, myślę że są przypadki gdy tak faktycznie się dzieje ale to bardzo sporadyczne zdarzenia i będzie to natychmiast słychać ale nie jako zubożenie sygnału tylko po prostu chwilowy zanik.

(u mnie baaardzo rzadko coś takiego zdarza się, może raz na miesiąc) co ciekawe jest program Amara (yyy chyba...) któremu zdarzało sie to regularnie.

Co sprowadza nas do faktycznego problemu - czyli jakości KODU/PROGRAMU a nie tego że system robi 'zbyt dużo'

Najlepszym rozwiązaniem jest niewątpliwie dedykowane urządzenie - tu nie ma przebacz

Inna sprawa że zaawansowane programy maja opcje włączania trybu "exclusive" który ma im niby gwarantować priorytetowe traktowanie przez system. Jak jest naprawdę to jedynie programiści wiedzą - audiofil po włączeniu takiej opcji na 100% usłyszy poprawę :)

U siebie na maczku mam Audirvanę - jest też na wingrozę. Program posiada wszelkie audiofilskie gadżety - jest natomiast wymagający pod względem TAGów.

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamill00 napisał:

Chodzi mi o to czy puszczając muzykę ze ,,zwykłego" laptopa (TIDAL Hifi) już jestem na Max osiągach tego sprzętu czy mogę coś dodać do laptopa (zainstslowac ,,jakiś" program który polepszy jakość ? ) 

Poczytaj o programie Fidelizer. Optymalizuje działanie kompa do odtwarzania muzyki. Niestety trzeba zapłacić. Same aplikacje do odtwarzania muzyki pewnie niewiele wnoszą do "jakości" do dźwięku ale różnią się walorami użytkowymi w zakresie obsługi bibliotek, integracji z serwisami strimingowymi czy funkcjonalnością procesora dźwięku i możliwościami jego obróbki. Na topie prócz programu wspomnianego przez kolegę @Fafniak jest Jriver i Roon z płatnych oraz ogólnie dostępny Foobar2000. Trzeba się pobawić tymi programami żeby stwierdzić czy to jest To. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JohnDoe napisał:

Widzieliście ten wykres pomiarów SINAD na 2019?   DAC w Node 2i daleko w tyle, zaraz koło HP laptop. Nie spodziewałem się tego 🙄

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/master-sinad-distortion-comparison-graph-for-dacs.4814/

Jak pamiętam to jest wg jakiegoś tam sygnału dB , a nie który dac jest da best :P 

Równie dobrze kolumny estradowe ziejące 140dB są da best a jakieś 100tysi monitory z max spl 100db padaka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...